info o poliglotach ???

Temat przeniesiony do archwium.
Witam Cie !
Ponizszy cytat znalazlem na forum.
Prosze o info o poliglotach, sposobach ich nauki, o wszystkim co moze sie przydac, moga byc strony, e-book, Ksiazki o poliglotach . Mysle ze jest to dobra motywacja dla kogos kto uczy sie angielskiegi .
pawel

\"Dla chcacego nic trudnego. Emil Krebs, zyjacy na przelomie XIX i XX wieku, Niemiec spod Swidnicy po maturze wladal 12 jezykami. Na studiach uczeszczal na 24 lektoraty. W pracy zazadal i otrzymal dodatki za znajomosc 60 jezyków. Zmarl znajac ich 90. Dzis malo kto o nim slyszal. Nie zostawil po sobie zadnej notki o tym jak sie uczyl. Jego zona tylko wspominala, ze zwykle do 2, 3 w nocy chodzil z kilkoma slownikami naokolo stolu i mruczal te same slowa w róznych jezykach.

- Czy wiecie, kto to jest multipoliglota?
- To taki facet, który zna 20 jezyków i w zadnym nie ma nic do powiedzenia!\"
Drogi Pawle!

Nie wypada tak kopiować cudzych postów. Jeśli kniecznia chciałeś go przypomnieć powinieneś tu podać link do niego.

BJK
Ten fragment o poliglocie pochodzi z książki p.Broniarka ,,Jak nauczyłem się...iluś tam ( nie pamiętam) języków obcych\".
Oj, chyba nie!

Broniarek napisał dwie książki o podobnych tytułach. \"Jak nauczyłem się 6 języków\" i kilka lat później \"Jak nauczyłem się 8 języków. Ale informacji o Krebsie w nich nie ma. Cytowany przez mnie fragment pochodzi z zupełnie innej książki: \"Jak zostać poliglotą, Krajowa Agencja Wydawnicza Warszawa 1983. Jest to zbiór artykułów na tematy związane z nauką i nauczaniem języków. Cytowany fragment pochodzi z artykułu Witolda Cienkowskiego
\"Z doświadczeń słynnych poliglotów\".

Fakt, nie podałem źródła informacji, ale z dość dużego artykułu wykorzystałem tylko jedno zdanie i to nie przepisane dosłownie.
Sorry, ja w bardzo krótkim tekście opowiedziałem treść tego artykułu, w tej książeczce jest dużo więcej takich informacji np. o Profesorze Andrzeju Gawrońskim, który prawdopodobie znał 140 języków. Przynajmniej tak twierdzili jego przyjaciele, naukowcy. On sam nie chciał wypowiadac się na ten temat.
Przepraszam Cie bardzo, glupi czuje sie ;) ( nie znam grzecznosciowych regul forum) , nie mialem linku do niego, bo kiedys wczesniej skopiowalem go do notanika ( zbieram info ), ale oczywiscie zapomnialem wspomniec ze ty BJK napisalas go ( jak wiekszosc postow ;) .
Jeszcze raz wielkie sorki .
Dzieki za podanie tytulow ksiazek, a jeszcze malutka prosba, czy znacie adresy tych ksiazek online (czy wogole istnieja) albo strony o poliglotach, jak cos znajde to podesle link.
Pawel
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa