audio kursy

Temat przeniesiony do archwium.
ostatnio bylem w empiku i widziałem audio kursy prof Henry. W sumie idea mi się spodobała bo mogę w autobusie tego słuchać. Ma ktoś doświadczenia z tego typu kursami?
a ktoś mógłby napisać jak wyglądają lekcje w takim kursie? jakieś powatarzanie albo cos takiego? mówia szybko czy raczej wolniutenko?
Ja korzystałam z kursów z wydawnictwa Edgard - wprawdzie nie był to angielski, ale wszystkie kursy z tego wydawnictwa wyglądają tak samo (co można sobie sprawdzić na ich stronie, bo do książeczek z tych kursów można sobie zajrzeć :)). W tej serii masz tak, że najpierw uczysz się pojedynczych słów, potem wyrażeń, potem zdań, a na końcu masz dialog z użyciem tego, czego się uczysz (lekcje są podzielone tematycznie). Dialog jest nagrany tak, ze masz sam dialog bez tłumaczeń, potem z tłumaczeniami i z przerwami na powtarzanie po nich. Słówka i zdania też są tak nagrane, że masz słowo po polsku, potem po angielsku i przerwę, żeby powtórzyć (więc możesz uczyć się np. tylko powtarzając, co jest wygodne, kiedy masz zgrane pliki na mp3 albo komórkę). W książce oprócz tekstów nagrań jest jeszcze gramatyka - już bez nagrań - no i ćwiczenia, żeby użyć tego, czego się aktualnie uczysz. W ten sposób można poznać trochę języka, zwłaszcza jeśli chodzi o te egzotyczne :) Do angielskiego jest dużo większy wybór kursów i programów, tak jak wspomniany profesor Henry :)

 »

Pomoc językowa