najleprzy sposób na praktyczne opanowanie języka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam to mój pierwszy post na tym forum.
Chciałem was zapytać jaka jest najskuteczniejsza i najszybsza metoda nauki.
Bo jak uczę się słówek tak na sucho (lista) to puźniej nie umię składać zdań i mało co rozumie słuchając np. nauczyciela.
Słyszałem, że dobrym uzupełnieniem nauki słówek są proste lektury,...
ale jak nauczyć się rozumienia ze słuchu i płynności w wypowiadaniu się bo jak chce coś powiedzieć to się jąkam i szukam słówek i nawet jak znam słówko to niekiedy nie przychodzi mi na myśl w czasie wypowiedzi. Chodzi mi też o czas bo w przyszłym roku matura :(.
To może ja się wypowiem.
Podobnie jak Ty zdaję maturę w 2010 i dzieki temu żyję w stresie.
Jeśli chodzi o j. angielski to uczę się mnóstwo słówek, np. robię listy z różnych czytanek, wypisuje slowa których nie rozumiałam, a potem się ich uczę. Następnie uczę się także przy pomocy fiszek.
Chodzę także na korepetycje z angielskiego i ćwiczę mówienie. Najlepiej kupić sobie jakieś repetytorium, tam znajdziesz takie ćwiczenia.
Hmmm... A co do słuchania, to po prostu musisz duuużo słuchać i próbowac wyłapywać potrzebne Ci informacje.
To chyba byłoby tyle.
Pozdrawiam i życze powodzenia.
>puźniej nie umię składać zdań i mało co rozumie

To jakiś dowcip jest?

>ale jak nauczyć się rozumienia ze słuchu i płynności w wypowiadaniu
>się bo jak chce coś powiedzieć to się jąkam i szukam słówek

Trzeba po prostu ćwiczyć, robić nie tylko zadania domowe, ale dodatkowo słuchać nagrań, przygotowywać na głos opisy obrazków i dialogi na podstawie przykładów w książce.
jesli masz dobra uwage do ogladaj filmy z napisami i skupiaj sie jednoczesnie na tym co mowia aktorzi i na napisach...to pomaga....a co do wyrazania sie to nawet przed lustrem stan i sprobuj cos opowiadac...rozmawiac z samym soba po angielsku...usłyszne zdania probuj tlumaczyc na angielski......np mozesz sluchac piosenek z tekstem w reku i analizowac wymowe sluch itp....
aha...a co do slowek musisz byc bardzo systematyczny...a raz nauczone slowko nie zawsze zostaje w pamieci...trzeba je utrwalac iprzypominac sobie w wolnycj chwilach ...minimum 1-3 w miesiacu

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie