filmy

Temat przeniesiony do archwium.
Słuchajacie, moze wiecie gdzie mozna dostac filmy angielskie z angielskimi napisami? wiekszosć dostepnych w sklepach dysponuje wylacznie jedna z tych 2 mozliwosci a mi chodzi o jednoczesny dzwiek i napisy angielskie.
please, nikt nie moze mi pomoc???
Napisy możesz sobie ściągnąć z netu.
no tak, jednak to nie to samo co ogladac film sluchac i dzwieku i widziec napisy na ekranie. Podazanie za tekstem na kartce jest troche uciazliwe
nasz nauczyciel od eng uzywa na zajeciach wlasnie takich filmow stad moje pytanie:)
To zapytaj nauczyciela.
Albo poszukaj w necie, jak możesz oglądać swoje filmy ze ściągniętymi napisami, na pewno przy odrobinie wysiłku znajdziesz na to sposób.

Jakie filmy (chodzi mi o tytuły) oglądacie na zajęciach? Pytam z ciekawości.
www.opensubtitles.org
filmy są bardzo zróżnicowane, wymienię pare tytułów - Flashdance, Miracle on 34th street, The Queen, Kramer vs Kramer - sprawa Kramerów, The 4th floor, Zabojstwo w Orion Express, Godfather, Amacord, Farenheit 451, Men in Black, a ostatnio nawet Mamma Mia. Mam ogromny szacunek dla tego człowieka, gdyż nalezy On do grona nielicznych wykładowców z UW, którzy zajęcia prowadza z pasją i pełnym oddaniem przygotowując się do nich solidnie. Szkoda, że grono to pozostaje wciąż jak juz podkreśliłam nieliczne:(
Ale przeciez te napisy, ktore sciagniesz z internetu, to wlasnie beda napisy do konkretnego filmu (a nie do wydrukowania) - uzyj np. programu SubEdit do ogladania filmow z napisami.
Polecam strone opensubtitles.org.
To ciekawe, możesz napisać coś więcej o tych zajęciach? Oglądacie na nich całe filmy? Robicie jakieś ćwiczenia do nich?
Na UW jest pewna gromadka pasjonatów. Takich afficionados potrzeba więcej, to prawda. :) My kiedyś z pewną Panią oglądaliśmy filmy, potem robiliśmy do nich tłumaczenia, a ona poddawała dyskusji na forum. Niesamowita babeczka :)

Czasem musieliśmy zapamiętywać całe uzyteczne zwroty. Nie było przebacz hehe.
Temat przeniesiony do archwium.