Dobranie odpowiedniego sposobu nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
W szkole uczyłem się angielskiego, byłem dość dobry, nie miałem większych problemów z porozumiewaniem się w tym języku. Jednak po zakończeniu szkoły, angielski odsunął się na znacznie dalszy plan, miałem z nim małą styczność (czasem jakiś program po ang w telewizji, czy zagraniczna strona w internecie).
Niestety, mam tak, że jeśli się czymś nie zajmuje, to dość szybko wiedza ulatuje mi z głowy. Chyba że umiem to coś perfekcyjnie, wtedy zostaje na długo.

Chcę odświeżyć sobie angielski, nauczyć się go na tyle dobrze, aby móc bez problemu porozumiewać się w nim. Chciałbym opanować go perfekcyjnie (powiedzmy, że chodzi mi o poziom, który umożliwi mi zdanie CPE), do tego, interesowała by mnie nauka angielskiego słownictwa związana z informatyką (programowaniem, grafiką).

Mogę na naukę poświęcić większość wolnego czasu (2-3 godziny dziennie). Najlepiej mi się uczyć, gdy widzę i słyszę dane słowa, i gdy to nie jest żmudne powtarzanie partii materiału z książki chociażby.
Pomyślałem, aby na początku zacząć od jakiegoś programu komputerowego. Jednak jest tego tak duży wysyp, że przydała by się rada - od czego zacząć?
Wydaje mi się, że do twojego celu najbardziej nadadzą się programy YDP (EuroPlus+) i SuperMemo "Angielski? No problem!" oraz "Supermemo Rozmówki angielskie w miesiąc".