Nauka angielskiego od zera

Temat przeniesiony do archwium.
W jaki sposób rozpocząc naukę angielskiego od podstaw w 6 miesiecy ?
Zna ktos moze jakies sprawdzone sposoby ?
Proponuje zakupić książkę Longman Matura podstawowa - ta książka jak dla mnie zawiera podsumowanie tego wszystkiego czego się wcześniej uczyliśmy, jeżeli jesteś z gimnazjum to nie krępuj się kup te książkę ponieważ naprawdę jest ona przydatna, wszystko jest wytłumaczone w prosty sposób, nie dość że dużo informacji zawiera to na dodatek książka jest tak fajnie rozplanowana, że łatwo się połapać co i jak. Warto ją kupić. Hah wybacz, że gadam jak sprzedawca, ale jestem zadowolona z tej książki i planuję kupić jej rozszerzenie. Jeszcze rok temu nie mogłam się obyć bez translatora, bo praktycznie nic nie umiałam z angielskiego, a matura tuż tuż. Rok temu w 3 klasie dostawałam oceny takie jak 1 i 2 a czasami zdarzało się że 3, a teraz kiedy jestem w 4 klasie? Jestem najlepszą uczennica z tego przedmiotu wciąż dostaje 4 i 5. Jak w ciągu niecałego roku nadrobiłam starty? Dużo pisałam po angielsku z osobami zagranicy, używałam słownika, czytałam o gramatyce. Trzeba to po prostu praktykować. Jeżeli Ci się nie chce to chociaż opanuj główne słówka i czas przeszły (i was) i przyszły (i will), a przede wszystkim czasowniki nieregularne.
Może na stronie: http://www.goethe-verlag.com/book2/PL/ znajdziesz coś dla siebie. Są tam europejskie języki między innymi angielski w postaci audio.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie