Arkusze olimpijskie z wcześniejszych lat

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie,
Zastanawiam się, w jaki sposób mogę się dostać do arkuszy OJA z wcześniejszych lat, tzn. lata 90; a może i wcześniej? Czy do tych wcześniejszych niż zamieszczone w książkach p. Krzyżanowskiego i tych nowszych, ale niedostępnych na stronie oja.wsjo.pl da się jakoś dotrzeć? Nie widzę tam nawet arkuszy z roku szkolnego 2019/2020, a zależy mi na ich przejrzeniu.
Testy z edycji 39-44 można znaleźć na stronce oja w zakładce informacje->przykładowe testy. Jest to niemniej jednak śmiesznie mała liczba testów, i moim zdaniem słabe zagranie ze strony pana K. że nie udostępnia ich więcej tylko trzeb kupować jego książki żeby wiedzieć czego w ogóle się spodziewać na jego niezwykle specyficznej olimpiadzie.

Nie wiem czemu nie ma 43 finału ani 44 w ogóle (choć co do 44 finału to się domyślam ;) )

Edycje ~2x można znaleźć w niebieskiej i zielonej książce pana K., a 30-39 trzeba się trochę napocić ale można znaleźć w internecie.

Co do książek to zamierzam napisać recenzje jako osobny wątek wszystkich, bo to naprawdę śmieszna sprawa.

Potępiam mocno usuwanie byłych arkuszy przez OJA, utrudnia to życie każdemu kto próbuje się do tej olimpiady przygotować i jednocześnie jest bardzo niekonsekwentne w stosunku do innych olimpiad- np Olimpiada Matematyczna ma każde zadanie z każdego etapu z ostatnich 72 lat na stronie (a dokładniej dwóch)- czemu więc tutaj należy wzbogacać osobę prywatną żeby dostać arkusze z konkursu MEN? Beats me...

« 

Studia językowe

 »

Mógłby ktoś przetłumaczyć proszę