Test kulturowy

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.
W zeszłym roku doszedlem do okregowego etapu Olimpiady, lecz niestety tam poleglem. :) Mialem 73 bodajze z pisemnego i 6,5 ze speecha. Mam w sumie dwa pytania, pierwsze to czy sa jakies sposoby nauki do tego testu z kultury? Wiem, World of English "rzekomo" ma byc pomocne, ale prawda jest taka, ze czytalem sporo WoE i nic mi nie pomoglo. Jedynie pewna wiedza o literaturze pozwolila mi odpowiedziec na kilka pytan, ale prawda jest taka, ze pytania Krzyzanowskiego są trudne dla wspolczesnej mlodziezy angielsko-amerykanskiej a co dopiero dla nas mlodych polakow. Drugie zapytanie jest odnosnie speecha- jesli sie dostane rzecz jasna- czy macie jakies sugestie czy "taktyki" co do zdawania speecha? Prosilbym o rade doswiadczonych "olimpijczykow". Aha, swoja droga to wiadomo jaki prog jest w tym roku?? Ktos cos mowil o 35 ale to raczej dziwnie malo...
to ja pisalam o 35 punktach,znalazlam takie info na stronie www.woe.edu.pl ale nie wiem czy to oficjalna informacja. od mojej babki z angola wiem tylko ze wysylali prace dalej od 25 punktow.

a co do etapu okregowego to majac nadzieje ze prog rzeczywiscie bedzie tak dziwnie niski sama chetnie bym sie czegos dowiedziala :)
Ja mam jeszcze jedno pytanie.Czy do drugiego etapu trzeba przeczytać lektury? Z tego, co przeczytałam w wytycznych zrozumiałam, ze 3 brytyjskie i 3 amerykański,ale to wydaje mi się dość niejasne:-). I kiedy sprawdzają znajomość tych lektur??
tak, lektury sa na etap okregowy, pierwsze pytanie na ustnym to: ktore ksiazki przeczytales/as - od tego zaczyna sie speaking, omawiasz lekturę, potem przechodzi sie do czesci zwiazanej z kultura USA/UK :)

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia