Oja - kultura

Temat przeniesiony do archwium.
Hej wam,
Ciekawi mnie jedna rzecz. Czy wy, drugoetapowcy XXIX OJA, macie jakiś swój własny system na 'ogarnięcie' tej całej kulturówki, co sie fachowo zwie realioznawstwem? ;)
Wszyscy wciąż o gramatyce, testach Krzyżanowskiego, ok, zgoda, bo to w końcu jest najważniejsze, ale nie bądźmy tacy krótkowzroczni - przecież równie ważną rzeczą jest Kultura. Co, jeśli się dostanę do ustnego - przecież tam już nie tylko o język chodzi, ale historia, geografia itp. Czy macie jakąś taktykę na nauczenie się tego wszystkiego w tak krótkim czasie ?? niesamowicie mnie to nurtuje! (Żeby nie było, że idę w ciemno ;)) - mam już sporą wiedzę, ale obawiam się, że to wciąż za mało i nie wiem, czy zdążę przed styczniem...)
Czy zeszłoroczni ( i nie tylko) olimpijczycy mogli by się wypowiedzieć na temat etapu ustnego ? Jak to wszystko wygląda, jakie mieliścice tematy i jak bardzo szczegółowych odpowiedzi komisja wymaga??? Byłabym wdzięczna...
Pozdrawiam ;)
ja się chyba też nie zdążę tego nauczyć, ale znam osoby, które sie skupiają na języku i jak dojdą do ustnego to mają zamiar jechać na żywca. za dużo tej kultury:(

 »

FCE - sesja zimowa 2004