Książka do gramatyki - poziom podstawowy, książki do czytania

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Zaczynam się dopiero uczyć angielskiego, mianowicie czytam literaturę angielską (narazie proste teksty/opowiadania) i mam problem z czasami. Przeważnie jest tak, ze w danym fragmencie jest użytych nawet kilka czasów, których nierozumiem.

Szukam jakiegoś solidnego podręcznika do samodzielnej nauki czasów. Myślałem nad Essential Grammar in Use, Third Edition - Raymond Murphy , ponieważ był polecany na jednym z forów. Ale czy opisy czasów niebedą w tej książce po angielsku ? Szukam czegoś co mógłbym zrozumieć.

I jakie książki byście polecili tak do czytania na poziomie podstawowym? W celu rozwinięcia słownictwa, osobiście nie wkuwam kolumn słówek z danego działu - naprzykład 50 słówek z żywienia, mebli itp.
Czytam książkę i tłumacze niezrozumiałe słówka, póżniej się ich uczę, i znowu czytam - to samo :) Gdy jestem zdania, że opanowałem już dany fragment, przechodzę do kolejnego i tak dalej. Według Mnie w ten sposób opanuję najczęściej wystepujące słówka.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Wydaje mi się, że czytanie książek nie jest dobrym sposobem nauki na poziomie podstawowym. To po pierwsze.
Co do podręcznika do gramatyki - zacznij od książki napisanej dla Polaków. Dopiero później kupisz sobie jakąś anglojęzyczną.
edytowany przez devonman: 11 paź 2012
Więc co polecacie? Wyczytałem w necie, że czasy należy przedewszystkim cwiczyc i że niewystarczy zwykły podrecznik bez cwiczen.

Wiec skupiłem się przedewszystkim na ćwiczeniach. I znalazłem:
Essential Grammar in Use Supplementary Exercises, Second Edition
English Grammar in Use Supplementary Exercises (3rd edition)

I teraz niewiem którą z tych książek wybrać, Essential jest na poziom podstawowy, English chyba wyżej... Niestety nieudało mi się znależć podrecznika ćwiczeń w języku polskim, ale tyle by przeczytac treść zadania powinienem sobie chyba poradzić...

A co do czytania, dlaczego uważasz, że to jest zły pomysł ? Właśnie na tej stronie gdzie znalazłem podręczniki wyszukałem tak zwane książki uproszczone (Readers), które są na 6 poziomach zaawansowania. Mysle, że spróboje z książka na poziomie podstawowym A1.

Pozatym widzę już pierwsze efekty takiego czytania przeplatanego z wkuwaniem :)
edytowany przez Bellar: 12 paź 2012
A ofertę wydawnictwa Edgard przejrzałeś?
A może do tej gramatyki to Grammarway?
Więc zakupie Grammarway. Dzięki
edytowany przez Bellar: 12 paź 2012
Cytat: Bellar
Więc zakupie Grammarway. Dzięki

Oczywiście wiesz, że klucz do ćwiczeń znajduje się w Teacher's Book?

Cytat: Bellar
A co do czytania, dlaczego uważasz, że to jest zły pomysł ?

Co jest bardziej pierwotne - mówienie czy czytanie? Żeby czytać trzeba mówić, a przynajmniej w miarę poprawnie odczytywać teksty na głos. Zacznij od jakiejś typowej metody audiolingwalnej.
Co do książek polecam:
1. Nowa gramatyka angielska w ćwiczeniach - Prejbisz i inni (koniecznie z "nowa" w tytule!)
Krótkie wyjaśnienia, dużo ćwiczeń, są odpowiedzi;
2. Gramatyka języka angielskiego - Szkutnik. Dużo wyjaśnień, ćwiczenia (z kluczem) tylko symboliczne.
Gdybyś był zainteresowany to mogę odsprzedać Grammarway z kluczem 1 lub 2 cześć po atrakcyjnej cenie.

Najlepiej by było pójść do jakiejś księgarni, pooglądać sobie podręczniki i wybrać, to co Ci najbardziej odpowiada. Essential Grammar in Use, Third Edition jest (chyba) z polskimi wyjaśnieniami. Dla mnie wadą tych książek jest to, że w poszczególnych rozdziałach skupiają się tylko i wyłącznie na jednym zagadnieniu. Jest ono dobrze wyjaśnione, są do niego ćwiczenia i niestety, tylko i wyłącznie ćwiczenia dotyczą przerabianego w danym rozdziale tematu. Dużym błędem jest brak jakichś ćwiczeń zbiorczych - głównie dotyczących czasów, naszego słabego punktu. Jeśli wybrana książka wydaje Ci się zbyt droga, możesz poszukać jej na allegro, możesz też przejść się do "antykwariatów" (tych sklepików, gdzie sprzedają używane podręczniki szkolne). Tam zawsze coś ciekawego spotkasz po rozsądnej cenie. I ważne: jeśli uczysz się sam, postaraj się kupić coś z CD (angielskiej wymowy samemu raczej się nie nauczysz).
A co do ćwiczeń - jak na razie możesz przejrzeć te:
https://www.ang.pl/cwiczenia/gramatyka

W razie problemów, zawsze się znajdzie ktoś, kto Ci tutaj pomoże.
Jeśli dopiero zaczynasz, na tej stronie znajdziesz przystępnie wyjaśnione podstawy
http://to-be-cwiczenia.pl/angielski-cwiczenia-past-simple
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Business English