Jaki podręcznik dla ucznia 4 kl. na lekcje dodatkowe

Temat przeniesiony do archwium.
Zastanawiam się nad podręcznikiem dla ucznia z kl. 4. Raczej pilny i nie ma jakiś specjalnych problemów z angielskim. Do tej pory uczyliśmy się zawsze z innej książki niż ma w szkole. Jako, że zaczęliśmy naukę nie od początku roku, to skończyliśmy właśnie Tigera 3. (Tak, wiem, gramatykę ma w szkole trudniejszą obecnie, jest to Super Power 4) Plus jest taki, że poznał na Tigerach więcej słówek, osłuchał się i zaczyna wcinać mi się po angielsku z słowo ;)
Teraz myślę co zaproponować do kupienia. Z tego co tam chwalił się ;) to testy w szkole pisze bez problemów. (Aczkolwiek nie wiem, czy rodzic może nie pomaga?) Wcześniej myślałam nad książką Steps Plus 4. Gramatyka- to samo praktycznie co ma w szkole. Jedynie słownictwo inne może spotkać. Jeśli okazałoby się, że pamięta dobrze gramatykę, zaczęłabym od rozdziału, który obecnie przerabialiby w szkole. Plus taki, że materiał miałby lepiej utrwalony. Albo...zaproponować książkę do kl. 5 od razu. Czy jakieś pomysły, a może tytuły godne polecenia? Ja znam dobrze Brainy, ale nie podoba mi się ta książka, tzn. ćwiczenie w szczególności. Mam wrażenie, że nie wprowadza gramatyki łagodnie. Ze Steps Plus 6 miałam do czynienia u 3 uczniów. Moje wrażenia lepsze, choć gramatyka mogłaby być pokazana bardziej szczegółowo i lepiej graficznie. Najmniej znam English Class, jeden z moich uczniów ma obecnie 5.
Hejka, podbijam, ktoś, coś?

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie