Sprawdzenie - pomoc.

Temat przeniesiony do archwium.
Mam za zadanie uzupełnić w pola wykropkowane następujące wyrazy:
these, these, those

Część z nich już wrzuciłam, ale co zrobić z pozostałymi trzema...? Mam jakieś nieodparte wrażenie, że pomyslił się wykładowca układający te zdania, ale najwyraźniej muszę być w błedzie, ponieważ gość wykłada na studiach, a to zadanie jest udostępnione jako zad. dom. na stronie uczelni w formie e-learningu. :-/

w następujących zdaniach:

[...] are nice sunglasses.

[this] is my car, and [that] car nearby belongs to Suzanne.

How much is [this] magazine? [that]'s 3 euros.

[...] trausers look great, but [...] jeans are cheaper.
Zapomniałam sie przywitać z tego wszytskie. Przepraszam i z góry dziekuję za pomoc.
Szczerze mowiac, zarowno "these" jak i "those" pasuje w kazdej z tych trzech luk. Zalezy od dystansu przedmiotu od mowiacego, np.
These trousers (te, ktore tu leza przede mna)
Those trousers (tamte, ktore wisza 10 metrow dalej)
edytowany przez sasha_667: 10 paź 2013
Tak, tylko że jaką kombinację bym nie zrobiła to mam błąd. Zaliczyło mi poprawnie (zielony ptaszek) te, które wpisałam w pola [], reszta jest jako niepoprawna... Żadna kombinajcja nie jest poprawna... Nic z tego nie rozumiem......
Skoro nie zalicza ani "these", ani "those", to znaczy ze jest jakis blad w tym cwiczeniu online.

Nie powiesz "This" trousers...
Cytat: sasha_667
Skoro nie zalicza ani "these", ani "those", to znaczy ze jest jakis blad w tym cwiczeniu online.

Nie powiesz "This" trousers...

No właśnie..... No nic... Zrobie jak zrobię i zobaczymy co on na to powie za tydzień...

dziękuję bardzo
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka