Zdanie z "since" i czas present perfect.

Temat przeniesiony do archwium.
Mam zdanie:

Since these methods have lately become available, they are crucial for the efficiency of many modern algorithms.

Jakiego czasu powinienem użyć po przecinku? Jest present simple, ale nie wiem, czy nie powinno być "they have been", czyli present perfect jak w pierwszej części zdania.
co ma znaczyc pierwsza polowa?
Have been - sa od jakiegos czasu
Are - sa teraz
edytowany przez zielonosiwy: 08 lip 2016
Pierwsza połowa na oznaczać: "Ponieważ pewne metody (o których wspominam wcześniej) stały się od niedawana dostępne, ...". Myślę, że powinienem użyć "have been".
lepiej uzyj 'as', poniewaz since moze zostac zrozumiane w drugim znaczeniu, tj. 'odkad'.
Teraz nie rozumiem calosci: poniewaz sa dostepne, to maja podstawowe znaczenie? jakby nie byly dostepne, to nie mialyby podstawowego znaczenia? To truizm.
Dziękuję, użyję "as". Zdanie zamieszczone tutaj uprościłem, bo chciałem oczyścić go z mało znanych terminów informatycznych. Zrobiłem to w głupi sposób. W rzeczywistości chodzi o to, że "Ponieważ pewne szybkie metody dla pewnych obiektów stały się dostępne, to te obiekty są kluczowe w pewnych nowoczesnych algorytmach".
napisalbym
these objects have become crucial/are now crucial
Temat przeniesiony do archwium.