Strona bierna....:/

Temat przeniesiony do archwium.
Mam prośbe. Mam zamienic zdania na strone bierna a niebardzo wiem jak to sie robi. Czy móglby mi ktos sprawdzic bo bardzo zalezy mi na dobrej ocenie z tego. Z gory dziekuje.
1.Has anyone seen my key? moja propozycja: (Are my key has been seen?)
2.She usually cleans my office. She last cleaned it on Friday. (My office is usually cleans by her. It was cleaned on Friday.)
3. He uses this pen only on special occasions. (This pen is uses by him only on special occasions)
4.You should not iron these curtains. (These curtains shouldn't be ironed.)
5.We will admit 25 students this year. (25 students will be admitted in this year by us.)
6.Why did you not wash the curtains before you hung them. (-???)
7.You cannot disturb them now. (They cannot disturbed now)
8.They were laughing at him all the time. (He was laughed all the time by they.)
zacznijmy od tego zdania, ktore jest ok

She last cleaned it on Friday.- It was cleaned on Friday

wydaje ci sie, ze cleaned to to samo slowo w obuzdaniach, a jednak w pierwszym cleaned to jest forma simple past, a w drugim to tzw. passive participle, czyli imieslow bierny, czyli - tak sie skada - tak sma aforma, ktorej uzyjesz w czasie present perfect. I to jest forma, w jakiej sie uzywa czasownikow w stronie biernej

>2.She usually cleans my office. - My office is usually cleans by her.

Tutaj nie mozna w stronie biernej uzyc cleans, tylko cleaned, jak w poprzednim zdaniu

>1.Has anyone seen my key? moja propozycja: (Are my key has been
>seen?)
tutaj uzyles dobrej formy czasownika (seen) - moze dlatego, ze w zdaniu wyjsciowym takze ta sama forma, ale jako element present perfect. Blad polega na doborze czasownika posilkowego (-byl- widziany).
'are' sie tu przyplatalo nie wiem skad i trzeba to wyrzucic, a potem z pozostalych slow utworzyc poprawne pytanie z has na poczatku.
ok wielkie dzieki
jezeli napiszesz tu poprawione zdania, zapewne znajdzie sie ktos, kto je oceni.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie