Temat pracy inz

Temat przeniesiony do archwium.
witam

Polski temat pracy: Korelacyjny pomiar opoznienia sygnałów stochastycznych/losowych

Ewentualne propozycje

ANG#1: correlation measurment of stochastic signals' time-delay

ANG#2 = Correlation analysis of random signals with changing delay

ANG33 = Correlation measurement of random signals with changing delay

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
edytowany przez panmajster: 26 maj 2013
Przepraszam za spam, jeszcze w obwodzie mam cos takiego

ANG#4 = correlation measurements of time-delay in stochastic signals
tu jest sama terminologia

skad mam wiedziec , czy 'opoznienie' da sie tlumaczyc jako 'changing delay'
na pewno pomiar to measurement, losowy to random
Ty wiesz najlepiej, czy 'correlation measurement' to przyjety termin w pracach z Twojej dziedziny


gramatycznie nie podoba mi sie apostrof ' w pierwszej wersji

stawiam zatem na wersje nr 3 i nawet widze sens w wyrazeniu 'changing delay', ale nie rozstrzygne wszystkich watpliwosci

co to znaczy 'w obwodzie'? Może miało być 'oDwodzie'?
dlaczego w 4 jest mentS i 'in'?
mq: dzieki za szybka odpowiedz.

#1 'changing' delay to jedna z propozycji tego tlumaczenia. od rana staram sie znalezc optymalne tlumaczenie

#2 szczerze mowiąc CHANGING DELAY srednio pasuje do tego, co zawarte jest w pracy - dlatego załozylem wątek na forum -> by zapytać i rozwiać wątpliwości.

#3 Racja - powinno być w ODWODZIE

#4 (mam nadzieje, ze to bedzie pomocne) w skrócie praca wygląda tak, że dane mamy 2 sygnały i za pomoca metody korelacyjnej mierzymy opóźnienie między nimi.
rozumiem, że opoznienie poszczegolnych sygnalow jest rozne, bo gdyby bylo takie samo, nie byloby powodu, by je mierzyc. Dlatego widze sens w wyrazeniu changing delay

correlacostam measurement of delay of random signals

to jest bardzo doslowne tlumaczenie slow z tytulu polskiego
bardzo dosłowne = bardzo złe ?
Cytat: mg
rozumiem, że opoznienie poszczegolnych sygnalow jest rozne, bo gdyby bylo takie samo, nie byloby powodu, by je mierzyc. Dlatego widze sens w wyrazeniu changing delay

Ciepło. Technicznie problem wyglądał mniej więcej tak:

Mamy sygnał x(t) i y(t). Te sygnały mają takie same (np. 2 sinusy) tylko jeden jest opóźniony względem drugiego.

Łatwiej będzie na przykładzie: jesteśmy na wysokości i w ręce trzymamy 2 takie same przedmioty (przyjmijmy ze idealnie takie same). Najpierw w dol zrzucamy jeden, potem drugi -> teraz trzeba obliczyć jakie bylo opoznienie między upuszczeniem pierwszego i drugiego przedmiotu.

i wlasnie to opoznienie wyznaczamy przy pomocą metody KORELACYJNEJ
edytowany przez panmajster: 26 maj 2013
doslowne tu znaczy adekwatne
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa