Proszę o sprawdzenie mojego tekstu

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |
Witam,
napisałam krótki tekst typu "zapoznawanie się", chciałabym prosić aby ktoś sprawdził, poprawił błędy i wytłumaczył mi je ewentualnie.
Dziekuję
TEKST:

Ania is a character inspired by my best friend. She's funny, sociable, witty, and has an amazing sense of fashion. You can always ask her about her opinion and she's always honest with you. She has a talent for dancing, she's passion about clothes design, and her fave color is blue.
Her motto: Don't take "no" for answer!
I'll tell a bit about me. I'm Nikki. I've got a green eyes and sandy hair. My fave color is orange. I love adventures and expedition in the open air. I grab life with all my strength. My hobby is martial arts. I'm proud of my eco life style. I always care about environment.
passion - pasja, to have a passion for sth
fave? nie lepiej favourite?
don't take no for an answer może
tell to jest zle slowo, bedzie też myself
zly przedimek przed green eyes
enviroment
edytowany przez zielonosiwy: 22 lis 2013
więc czym zastąpić tell i czemu jest źle?
nie wiem też na jaki zmienić zaimek przed green eyes
Tell mozesz zostawic ale uzyj np POZWÓL yadda yadda... Z przedimkiem masz cos zrobić przed green eyes, nie ZAIMKIEM;)
Miałam na myśli przedimek, a napisałam zaimek:) Powinno być THE green eyes?
Co do pierwszego zdania, czy dobrze będzie: Let me tell you a bit about myself?
I have green eyes
moze być
Jak to można rozumieć?
Ania is a character inspired by my best friend.
Chodziło mi o coś w tym stylu:
Ania jest postacią/bohaterką zainspirowaną moją przyjaciółką.

Czyli nie ma być przedimka przed green eyes? Bo myślałam, że ma być "a", ale zwróciliście mi uwagę, że zły przedimek, więc myślałam właśnie, że może "the" no bo na pewno nie "an" :)
Więc ja bym nie dal A.
Cytat: Korea91
Czyli nie ma być przedimka przed green eyes? Bo myślałam, że ma być "a", ale zwróciliście mi uwagę, że zły przedimek, więc myślałam właśnie, że może "the" no bo na pewno nie "an" :)
poszukaj gdzieś i nam tu napisz, dlaczego nie może być A /AN/
Cytat: fui_eu
Cytat: Korea91
Czyli nie ma być przedimka przed green eyes? Bo myślałam, że ma być "a", ale zwróciliście mi uwagę, że zły przedimek, więc myślałam właśnie, że może "the" no bo na pewno nie "an" :)
poszukaj gdzieś i nam tu napisz, dlaczego nie może być A /AN/

, nie rozumiem, po co? przecież już się wyjaśniło, że nie ma być przedimka przed green eye:)
Znam zasady wstawiania przedimków, mimo to czasami są zdania, w których mam problem i nie wiem czy wstawiać je czy nie:)
edytowany przez Korea91: 23 lis 2013
Tak, wyjasnilo sie;)
fui_eu naprawdę sarkazm nie jest tu potrzebny, jestem naprawdę wdzięczna za twoją i innych pomoc więc po co psuć miła atmosferę, jeszcze raz dzięki wszystkim za odpowiedzi:)
Nie wiemy, czy znasz regułkę, która zakazuje wstawiania 'a' przed 'green eyes', a ta regułka dotyczy wszystkich rzeczowników.
Jak pisałam wcześniej znam regułkę, tylko czasami jeszcze mam problem z jej zastosowaniem w praktyce:D
To jak brzmi ta regulka?
mg, myślę, że doskonale ją znasz:) Napisałam tekst, poprosiłam o sprawdzenie, uzyskałam odpowiedź, podziękowałam za pomoc i myślę, że nie ma sensu żebyśmy zaśmiecali ten temat jakimiś off topami:)
edytowany przez Korea91: 24 lis 2013
ale chodzi o to żebyś coś z tego wyniosła
jak nie chcesz sie nauczyc, to nie. Nie moj problem.
Cytat: mg
jak nie chcesz sie nauczyc, to nie. Nie moj problem.

mg,
Zgadzam sie z takim podejsciem.
ludzie, nie wiem czy czytacie posty powyżej?
zielonosiwy- wyniosłam bardzo dużo, a konkretnie to, co mi poprawiliście, dzięki
mg-jestem na tym forum po to, żeby się nauczyć tego czego nie umiem, nie wiem czy zerknąłeś wstecz, ale kilka razy napisałam ci że znam tą regułkę
terri- nie wiem właściwie czemu miał służyć twój komentarz, ot takie sobie docinanie, typowo polskie
skończmy to bezsensowne zaśmiecanie forum, ok?:)
pozdrawiam
chcieliśmy żebyś zapamiętała
zielonosiwy, udało wam się. Zapamiętałam już wszystko co było źle w moim tekście, regułki o przedimkach nie musiałam, bo już ją umiem:) Dziękuję za pomoc wszystkim!:)
Cytat: Korea91
terri- nie wiem właściwie czemu miał służyć twój komentarz, ot takie sobie docinanie, typowo polskie
pozdrawiam

... nie, nie typowo polskie, ale wlasnie 'moje' od przeszlo 8 lat tutaj wlasnie na forum.
to ile lat jesteś na forum nie ma akurat znaczenia, ale fajnie że poświęcasz tyle czasu pomagając innym:)
edytowany przez Korea91: 29 lis 2013
Cytat: Korea91
to ile lat jesteś na forum nie ma akurat znaczenia, ale fajnie że poświęcasz tyle czasu pomagając innym:)

...ma znaczenie, - bo na forum mamy pewne zasady, i 'starzy' wiedza o tym, ze musza sie dostosowac. Drugie, jak wszyscy uwazaja mnie jako 'witch', to przeciez nie moge sie inaczej zachowywac.
...ma znaczenie, - bo na forum mamy pewne zasady, i 'starzy' wiedza o tym, ze musza sie dostosowac. Drugie, jak wszyscy uwazaja mnie jako 'witch', to przeciez nie moge sie inaczej zachowywac. [/quote]

Jakby nie było to to jest forum i każdy ma prawo tutaj być, a to, że jakiś użytkownik jest nieco dłużej na forum niż inny nie jest jeszcze równoznaczne z tym, że inni mają się "dopasowywać", bez przesady to nie mafia ani terror tylko forum. Zasady są, ale te odnośnie kultury, języka itp., ale raczej nie ma nigdzie zapisane, że starzy użytkownicy są 'bossami" na specjalnych warunkach:) Wszyscy mają te same prawa i obowiązki i każdy jest równie ważny
Co do bycia 'witch', bez przesady, wszyscy doceniają, że pomagasz im w nauce, ja też:)
Korea, z dobrego serca Ci powiem - nie przegadasz :) "Misji edukacyjnej" tego forum żadnym argumentem nie podważysz - ten dogmat trza wziąć na wiarę :) Dla wielu użytkownik tego forum każdy jest "uczniem" wymagającym działań dydaktycznych na każdym kroku. Nie ulega jednak wątpliwości, że wiele się można stąd nauczyć - bez względu na to czy się z tą metodą działania zgadzam czy nie.
nie chcę nikogo przegadać ani się kłócić, wiem, że to forum jest najlepsze jeśli chodzi o angielski i można się sporo tu nauczyć, doceniam też to, że jest tak wiele użytkowników mówiących po angielsku, którzy poświęcają swój czas by nauczyć nas czegoś:), jednak nie zgadzam się z tym, że użytkownicy o dłuższym stażu są ważniejsi od innych, sama jestem użytkowniczką pewnej strony od 2006 roku, mimo to nie uważam, żeby użytkownicy którzy dołączyli choćby wczoraj mieli mniejsze prawa lub musieli się do mnie dostosowywać bo ja jestem "weteranką" na forum. Inna sprawa to niepotrzebne potyczki słowne. Jeśli mówię, że znam pewną regułkę, to raczej nie kłamię bo tylko bym sobie zaszkodziła, a przecież po to tu jestem, by się uczyć angielskiego, dlatego nie rozumiem czemu niektórzy drążą temat, żeby mnie "przetestować"? Jestem wdzięczna wszystkim za pomoc i proponuję skończyć tą dyskusję, bo naprawdę szkoda czasu i energii nas wszystkich:)
edytowany przez Korea91: 29 lis 2013
Jeżeli mówisz, że znasz pewną regułkę, ale widać, że popełanisz błędy, to ja chcę wiedzieć, jaką rtegułkę Ty znasz, żeby ewentualnie wytłumaczyć Ci, dlaczego popełniasz błędy.

Ale Ty wolisz się odcinać słownie. Twój wybór, moja strata czasu.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 31
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie