POMOCY W tłumaczeniu !

Temat przeniesiony do archwium.
potrzebuję przetłumaczenia dwóch tekstów na angielski. Mam za zadanie zrobić prezentacje na temat mojego kierunku studiów i zostały mi do przetłumaczenia dwa teksty.

1.Człowiek od wieków stosuje różne sposoby przedłużenia terminu przydatności produktu do spożycia. Nie raz zapewne każdy z nas słyszał o mięsie przechowywanym w beczkach z solą. Duże stężenie soli bardzo skutecznie konserwowało mięso przed zepsuciem, na wiele miesięcy, co szczególnie było korzystne w czasie wielomiesięcznych wojen.
Spotykamy się także z różnymi sposobami domowymi- robiąc dżemy używamy dużych ilości cukru, co także zabezpiecza przed rozwojem drobnoustrojów. Dlatego dżemy wysokosłodzone są trwalsze od niskosłodzonych.
W ciepłych krajach Azji stosuję się duża ilość ostrych przypraw do potraw mięsnych . Powód? Wiele z nich zawiera duże ilości substancji bakterio- i grzybobójczych. Ciepły klimat i wysokie temperatury sprzyjają rozwojowi bakterii ( powyżej 30 C szczególnie chorobotwórczych), dlatego dodatek przypraw ratuje żołądki i zdrowie mieszkańcom.

2.Dlaczego konserwanty są powszechnie stosowane ?
Obecnie, przy szybkim i intensywnym trybie życia wypełnionym pracą, mało kogo stać na robienie zakupów codziennie. Nabywając produkty twałe jeden - dwa dni musielibyśmy codziennie dokonywać drobnych zakupów. O wiele bardziej powszechne jest gromadzenie w szafkach zapasów „na później”. Mało kto nie posiada chociażby jednego gotowego dania w proszku na gorszy dzień, kiedy potrzebne będzie coś na szybko. Dziś w porównaniu do sytuacji sprzed 20 lat, ilość osób spożywających posiło „na mieście” kilka razy w tygodniu drastycznie wzrosła. Ilość czasu poświeconego na przygotowanie posiłków zmalała. Liczy się czas.

Gdyby komuś się udało chociaż jeden przetłumaczyć będę bardzo wdzięczna :) Bardzo proszę o pomoc !!!!
5 zł od linijki : )
a tak na serio - zrób sama i ktoś sprawdzi