Czy dobrze uzylam czasu w tych zdaniach

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Mam do napisania pare zdan ktore musze do danych zdjec umiescic. I teraz nie wiem czy zastosowalam dobry czas do wszystkich zdan tak zeby to bylo spojne:

1. I woke up ( czy wake up) in the morning, had my favorite breakfast. Next I was playing lego with my little sister.
2. Then ( czy than ) I start to reading my new pirat book...falling asleep ( chodzilo o to zeby napisac w tym zdaniu ze zaczelam czytac ksiazke i po chwili zasnelam)
3. I was dreaming to be a giant, walking between houses.
4. Playing a huge football...when my parents waked me up.
5. After dinner we went to the town for a walk.
6. Finishing the day by taking photos of the sunset.
1. I woke up (OK) in the morning, had my favorite breakfast. Next I 'was playing' (Played) lego with my little sister.
2. Then (OK) I startED 'to' (nie, tutaj sie polylilas - albo 'to read' albo 'reading') reading' my new 'pirat' (nie rozumiem tego slowa) book (before)...falling asleep
3. I was dreaming 'to be' (zle - of being) a giant, walking between houses.
4. (kto? co? musisz napisac) Playing a huge football...when my parents 'waked' (woke) me up.
5. After dinner we went 'to the town for a walk' (zla kolejnosc...najpierw wychodzisz i idziesz a kierunek podajesz pozniej).
6. 'Finishing' (I finished) the day by taking photos of the sunset
Dziekuje bardzo :)
Czyli:
1. Zamiast I was playing - i played lego with ...
2. W tym zdaniu mialam napisac ze w trakcie tego jednego dnia ( bo te wszystkie rzeczy robilam jednego dnia) oprocz bawienia sie lego z moja siostra czytalam takze ksiazke i podczas czytania zasnelam. Nastepne dwa zdania 3 i 4 to opis tego co mi sie snilo ( czyli ze bylam taka duza ze chodzilam miedzy budynkami i gralam w olbrzymia pilke.
To sa opisy do zdjec z jednego dnia.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka