uprzejmie prosze o rzucenie okiem

Temat przeniesiony do archwium.
Poniewaz zawsze w moich pracach mam mnóstwo błędów,co bardzo obniza mi oceny:(,prosze was o pomoc. Własciwie to banalny tekst,chodzi o opisanie pokoju, z obrazka,ale mój poziom nie jest za wysoki dlatego nawet w takich pracach robie błędy.

When I look in the picture I see a small very clean and tidy room. In this room a blue color river my attencion. It's a lot of here for example: blue walls, a blue rug, blue curtains, a blue bad-cover. A blue is a cold color, but the room is very cosy. The focal point in this room is a big window, so it gets a lot of sun lihgt.In front of the window there is a nice chair, next to there is a ... it's look like a chest of drawer,but I'm not shure. On this furniture there are some beats and pece's.A bed there is in left hand corner. Two teddyssit on the bed.Over the bed hang a shelf in a lot of different thongs. This room is a modern style.
Prawie w każdym zdaniu błąd. Nawet jeśli ktoś Ci to tu poprawi i dostaniesz dobrą ocenę, to nie będzie to ocena w pełni zasłużona, bo nie będzie to Twoja własna praca.

>When I look in the picture I see a small very clean and tidy room.

Gdzie przecinki?

>In this room a blue color river my attencion.

Gdzie czasownik/orzeczenie?

It's a lot of here for
>example: blue walls, a blue rug, blue curtains, a blue bad-cover.

Nie "it's" tylko.....???


The focal point in
>this room is a big window, so it gets a lot of sun lihgt.

"it" w tym zdaniu odnosi się do "window", a chcesz napisać, że to pokój dostaje dużo światła. Zamiast "it" trzeba się powtórzyć i napisać "the room."

sprawdź jak się pisze "światło".

it's look
>like a chest of drawer,but I'm not shure.

Nie "it's look" tylko.....?
Sprawdź pisownię "shure."

On this furniture there are
>some beats and pece's.

"beats and pece's"? Nie ma czegoś takiego.

>A bed there is in left hand corner.

There is....

Over the bed hang a shelf in a lot of different
>thongs. This room is a modern style.

bed to trzecia osoba liczby pojedynczej więc czasownik też musi być w trzeciej osobie liczby pojedynczej.

in a lot of different
>thongs.
Co to ma znaczyć?

>This room is a modern style.
Pokój nie może być nowoczesnym stylem. Pokój może być albo nowoczesny albo udekorowany w nowoczesnym stylu.
Duzo by tu poprawiać... A przede wszystkim kłania się tu podstawowa znajomość gramatyki...budowa zdania (składnia.. eh.. sporo roboty).. mogłabym wszystko poprawiac, ale wtedy Ty nie bedziesz wiedziała , dlaczego tak jest ..eh.. Czy Wasz nauczyciel wogóle Wam nie tłumaczy grammy? cholera wielu teraz "nowoczesnych nauczycieli" olewa nauke gramy zupełnie.. A potem takie kwiatki..
Dziękuje bardzo.Mam nadzieje ze teraz po poprawieniu mam mniej błędów. Jednak nadal nie wiem co mam wstawic zamiast tego it's,to chyba chwilowe zacmienie ale nie mam pojęcia. Czy mogłaby mi pani tylko to powiedziec?? Z góry dziękuje za poświecenie swojego czasu na tak beznadziejny przypadek "antyjęzykowy" jakim ja jestem:(.
nie, najgorsze jest to ze mam dobrą nauczycielkę,nie wiem od czego to zależy, ja chyba poprostu nie mam predyspozyji do jezyka,bo ucze sie juz go sporo czasu i zadnych efektów....do kitu.....z tym wszystkim ....
There is/are

Jeśli chcesz powiedzieć, że jest dużo/wiele czegoś gdzieś, to there is/are

There are many kids in the park.
There are many pieces of furniture in this room.
There is a plate on the table.

Jeśli jak piszesz nauczycielka dobra, to może rób więcej ćwiczeń w domu (jeśli chcesz się nauczyć języka)? Gramatyka to wprawdzie nie wszystko, ale przynajmniej podstawy trzeba opanować.

Kup/pożycz sobie jakąś książkę z ćwiczeniami gramatycznymi, ale koniecznie z kluczem i rozwiązuj.
it's - to znaczy 'it is' - to jest
its - znaczy - jej, jego
moze po prostu nauczycielka za szybko ci to tlumaczy, albo mysli, ze juz zrozumialas cos - lepiej 10 razy sie zapytac o to samo, az zrozumiesz o co chodzi.
sorki - teraz widze w czym sa problemy - po prostu 3 os. l. poj. i jej koncowki
Komp mi padł... Pauline.. daj spokój.. bedzie dobrze ..głowa do góry.. ;) Jak jeszcze masz jakies watpliwości to wal jak w dym.. :) Ktos Ci na pewno pomoże :) Nie wiem czy eve Ci wszystko wyjasniła ..więc jakby co to pytaj ..Pozdro.
Dzięki Ci Zapominajka:) i reszcie za pomoc. Trochę mi sie lepiej na duszy zrobiło:). Jednak to mojego problemu z angielskim nie rozwiazuje:(...Przede wszystkim systematycznosc.tego muszę sie nauczyc:). Najgorszze jest to ze zabrnełam za daleko...i zapominam nawet podstawy..choc te powinnam miec w jednym palcu:/. Pozdrawiam! Fajnie,że są Tacy ludzie jak Wy którzy bezinteresownie pomagają Takim ludziom jak Ja :)...a to rzadko spotykane w dzisiejszych czasach:/.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Matura