terry prosze pomóż tez mi!! plisss

Temat przeniesiony do archwium.
prosze o pomoc w przetłuamczeniu informacji o jakimś królu Poslki, o jakiejś sławnej polskiej nie żyjacej już osobie!! prosze was!! to sa materiały o łokietku ale to nie musi byc o nim ta praca, ale prosze brdzo o pomoc!!! to mzoe byc znacznie krótsze byle zawierało prawdziwe informacje o daniej osobie!
Władysław Łokietek (126[tel])
Urodzony w 1260 lub 1261 r., zmarł 2 III 1333 r. w Krakowie, gdzie został pochowany. Był syn księcia Kazimierza kujawskiego i jego trzeciej żony Eufrozyny. Ożenionił się z Jadwigą, córką Bolesława Pobożnego, z którą miał sześcioro dzieci. Pokonany przez czeskiego księcia w czasie starań o polską korone musiał uchodzić z kraju; schronienie znalazł na Węgrzech. Po powrocie do kraju około roku 1311 nie udzielił pomocy Pomorzu Gdańskiemu opanowanemu w 1308-09 r. przez Krzyżaków. Jednak jego starania o koronę królewską zostały uwieńczone sukcesem w 1320 r. Następnie walczył z Krzyżakami o odzyskanie Pomorza. Próby te jednak nie powiodły sie, Krzyżacy Złupili bowiem Wielkopolske i zajęli Kujawy. Jedynym zwycięstwem Polaków była bitwa pod Płowcami(1331). Dwa lata później Łokietek zmarł. Jako pierwszy polski władca pochowany zastał w katedrze wawelskiej.
Chyba trochę nie tak działa to forum :) Nie wiem, czy ktoś podejmie się
przetłumaczenia, nie wiedząc np. tego, na jakim poziomie jesteś.
Gdybyś napisała na próbę po angielsku, tobyśmy chętnie poprawili.
Tutaj masz o Łokietku po angielsku - może się przyda:
http://en.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_I_the_Elbow-high

Pozdrawiam,
vindex
To forum dziala na zasadzie 'pomocy' to znaczy przeczytania i poprawienia - ale nie robienia zadan domowych. A po drugie, dlaczego, bierzecie sie za teksty, ktore jak widac, sa dla was za trudne.
ta przecież wiem za na Wikipedi mozna jezyk zmieniac!! NIE DZIĘKUJE ZA POMOC!! JESTEŚCIE BO PRZECIEZ JAK SPRAWDZACIE INNYM ZADANIA TO TEZ MUSICIE MIEC SWOJA WIEDZE TAK SAMO JAK PRZY PRZETŁUAMCZANIU!! WIEC NIE ROZUMIE DLACZEGO NIE POMOGLISCIE MI!!!:| ALE CIULLL!!PEWNIE DLATEGO ZE JESTEM NOWA- DZIS SIE ZALOGOWAŁAM I JA JESZCZE NIKOMU NIE POMOGŁAM WIEC CHYBA DLAYTEGO WY MI TEZ NIE POMOGLIŚCIE!! TAK TERRY NA TEJ ZASADZIE TO NIE POWINNO DZIAŁAC ZE POMAGACIE TYM KTÓRZY KOMUS JUZ TEZ POMOGLI!!!!!!!!!!!!
wiec nie rozumie - zrozum, ze zadan domowych nie robimy
... tak terry na tej zasazie to nie powinno działac ze pomagacie tym którzy komus juz tez pomogli -
...to nie dziala na tej zasadzie - moze, jak masz czas sie pofatygowac, i sprawdzic moj nick to zauwazysz, ze ja ludzia pomagam i do duzo - ale zadan domowych za nikogo nie bede odrabiala. W ten sposob to tylko sama siebie oszukujesz
Tak, nam jest to latwo zrobic - ale w jaki sposob TOBIE to pomoze w nauce???.
ja też jestem tutaj nowa i Teri mi pomogła. Nie wolno więc w ten sposób obrażać Teri. Śledzę to forum i widzę że ona wszystkim pomaga.
co za laska...hehe smiac mi sie chce jak czytam jej wypociny ;P
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Brak wkładu własnego