please help!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Mój kolega dostał za zadanie domowe odpowiedzieć pisemnie na kilka pytań. Jednak nie rozumiem do końca ich znaczen. Czy ktoś byłby tak miły i przetłumaczył te pytania, przynajmnniej wiedziałbym o co w nich chodzi.


1. How important is the dress code in our lives?
2. What are the advantages and disadvantages of living in a block of flats and a detached house?
3. Compare the conditions of living in a small town and a big city.


Bardzo będe wdzięczny za pomoc i mój kumpel też, szczególnie jak ktoś napisze to jeszcze dzisiaj, bo zadanie jest pilne na jutro.
Napisz i daj do sprawdzenia. Jeśli to na jutro, to raczej powinieneś się pospieszyć, bo się już późno robi i niedługo wszyscy pójdą spać.

A poza tym, to kolega niech sam się martwi o swoje zadanie domowe.
1. Jak ważny jest "dress code" w naszym życiu?
2. Jakie są plusy i minusy mieszkania w bloku i wolnostojącym domu?
3. Porównaj warunki życia w małym i dużym mieście.
Kolega ma problemy i próbuje mu pomóc, nie jestem taki, że zostawiam kogoś i niech sobie radzi sam.

A dziękuję za przetłumaczenie.
Odrabiając za kolegę zadanie wcale mu nie pomagasz. Nie wiem skąd Ci przyszło do głowy nazwanie tego pomocą.

Wytłumacz koledze lekcje, poucz się z nim, a nie pisz za niego zadanie.
To wygląda troche inaczej niż myślisz.

Mieszkam i internacie i jest tam dużo osób. Prosił wszystkich o pomoc, ale mu jej nikt nie udzielił. Ja miałem mało czsu, więc chciałem mu przetłumaczyć chociaż treść polecenia, żeby mu było łatwiej. ale i tak to nic mu nie dało, bo on jest niekumaty z anglika bo go nigdy nie miał, uczy się dopiero pierwszy rok. Więc już chyba zrezygnował z odrabiania, bo rzeczywiście jest późno. Pewnie dostanie jutro pałę, ale mówi się trudno. Dzięki za fatygę.
jeżeli zadanie jest jeszcze potrzebne to mogę pomóc i napisać :)
Living in a block of flats has a lot of advantages, we have a lot of neighbours, they can help us always when we need a help, they are near. When we leave, we can ask them to look after our flat and we don't have to worry about it. We can feel safe. But our neighbours can be a big disadvantage. We can't feel so free in our flat. We have to remember that we can't be too noisy, because they live next to us and maybe they need a calmness.
Living in a detached house is more comfortable. We can do all what we want, we are free. Nobody see us, we are in our kingdom and we decide for all. Disadvantages can be that when we leave, nobody see our house. And there is more probability of burglary and robbery.
to byla odpowiedz na pytanie nr 2..
ale widze ze juz chyba zadanie nie jest potrzebne wiec nie pisze.. nie chce mi sie ;p
Może się mu przyda na poprawę, will see.
Napisz mu 2-3 zdania proste i do widzenia. Wtedy paly nie dostanie a cos bedzie mial,, moja kolezanka ma takie problemy ze uczy sie angielskiego tyle ze jak zapisuje sobie zdanie do przeczytania na forum klasy kursu angielskiego na obczyznie... to pisze sobie tak jak sie mowi fonetycznie a nie jak pisze dane zdanie, ona nigdy sie nie nauczy angielskiego ale cos tam ma na zaliczenie ustne.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa