jak to napisać??

Temat przeniesiony do archwium.
hej jak napisać zdanie a właściwie przetłumaczyć - korzystne zapisy w nowym prawie medialnym?? favourable records.... ?? Please!!
favourable rulings
Chyba lepiej provisions
PS. W Kanadzie piszą favOUrable (i colOUr)?
okey ale co z resztę?? w nowym prawie medialnym - in the new....law?? jak jest medialny??
i jeszcze jedno pytanko - projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji?? project of amendment of a bill about radiophony and television?? Proszę odpowiedźcie!!
provisions - zgadzam sie; rulings, jezeli chodzi o wyniki spraw sadowych albo pertraktacji.

Tak jest, Kanada przewaznie uzywa Brytyskie wersje, chociaz wplyw USA daje sie odczuwac coraz bardziej.
in thew new media law
Czy to tłumaczenie Cię przerasta?
Trzeba znaleźć angielską nazwę polskiej ustawy w Internecie.
Może to będzie amendment to the Broadcasting Law
In Canada we call them: Broadcasting Regulations. That covers radio and television.
>Czy to tłumaczenie Cię przerasta?
Z całym szacunkiem , ale gdyby nie byłoby mi to tłumaczenie potrzebne lub gdybym miała do kogo się z tym zwrócić to nie zawracałabym Wam głowy.
>Z całym szacunkiem

Dziekuje za taki wstep (bez ironii). Spodziewalem sie bardziej gniewnej odpowiedzi.
Myslalem tak: to na pewno nie sa jedyne zwroty z jezyka prawa w tym tekscie, a poniewaz z nimi - sa mimo wszystko dosc proste - masz klopoty, to cale tlumaczenie pojdzie nie lepiej. Ale moge sie mylic. Poza tym, jak zwykle nie mialem czasu na rozwniecie mysli tak, by pozostalo cos wiecej niez bezproduktywna krytyka. Np. moglem byl doradzic zerkniecie do Google'a - wpisanie: "new * law" television (tak, niektore slowa w cudzyslowie + jedno poza cudzyslowem).
Miałam za zadanie streścić w kilku zdaniach aferę korupcyjną tzw. 'Rywingate', a do tego przecież nie muszę znać całego słownika zwrotów prawniczch!!
Doceniam udzielaną pomoc i zanim zwróciłam się do Was , szukałam m.in. w necie, ale widocznie nieskutecznie.
moi-lolita czili prelinka - chyba ktoś mi ukradł nicka :((
Temat przeniesiony do archwium.