potrzebuje pomocy

Temat przeniesiony do archwium.
W ogole nie wiem jak się za to zabrać, mam nadzieję ze mi pomożecie. I jakoś wytlumaczycie jak to się robi.

I shall no do it if I am not paid more.
I shall do it .....................................

The theatre will be closed in July.
There will be..............................

Would it interest you to have more classes this month?
Would you be ...........................................................?

Has anyone seen my keys?
Have .................................?

This is the last time that I will ever help you.
I shall................................

Is it necessary to stay here till six o'clock?
Do we.......................?

We haven't got the same TV set you saw lat time.
Now, we have ..............................................



Proszę o jak najszybszą pomoc !

Masz napisać drugie zdanie tak, aby znaczyło to samo co pierwsze. Zasad do tego raczej nie ma; trzeba po prostu pomyśleć.

np.

Is it necessary to stay here till six o'clock? Czy trzeba zostać tutaj do 6 godziny?
Do we have to stay here till six o'clock? Czy musimy tu zostać do 6 godziny?
I shall do it unless Im not paid more
would you be interested in having more classes this moth?
have my keys been seen by anyone?/ albo have you seen my keys? nie wiem z czego to są cwiczenia.
i shall never help you again
Do we have to stay here till six o'clock?
Now we have a new Tv set.
Coś tędy- pozdrawiam:)


Dawidku, a dlaczego odrabiasz za kogoś zadanie?
no może faktycznie się trochę rozpędziłem:P Ale widze, ze dziewczynie zależy na szybkiej pomocy to nie chciałem jej utrudniać...najwyżej następnym razem jak spyta o pomoc będe bardziej wymagający:)
Tu wszystkim zależy na szybkiej "pomocy". Spieszą się do telewizora, na imieniny cioci, do szpitala odwiedzić chorego stryjka oraz do galerii.
Heh no racja:) ale nie powiesz mi Ewo, ze nigdy nie miałaś tego uczucia kiedy musisz coś mieć zrobione na zaraz a kompletnie CI sie nie chce. Napewno miałaś...i teraz pomyśl, ze wiesz, iż masz internet i tego typu forum w którym ktoś zaraz może zrobic CI przysługuje rozprawiajac się z zadaniem które Tobie zajeloby godzine w minute....nie skorzystałabyś? oczywiscie mozna być ambitnym , co się ceni....ale to uczucie:P
Nie podam gotowych odpowiedzi bo mija się to z celem, ale trochę pomogę:

I shall NOT do it if I am not paid more.
I shall do it .....................................
jak w I trybie warunkowym, tylko shall zamiast will. na zasadzie logiki, nie zrobię tego jeśli nie zapłaca mi więcej, zrobię to jeśli ...

The theatre will be closed in July.
There will be..............................
przymiotnik closed zastępujemy rzeczownikiem closure, czyli there will be the closure of... (jesli się mylę niech ktoś poprawi)

Would it interest you to have more classes this month?
Would you be ...........................................................?
zdanie powinno brzmieć: czy byłbyś zainteresowany... czas. interest musimy zastapić przymiotnikiem (-ed) , ten z kolei łączy sie z przyimkiem IN, po przyimkach powinien pojawić się czasownik z końcówką -ing, więc drugi z dostępnych w zdaniu czasowników zmieniamy właśnie w ten sposób, reszta zdania bez zmian

Has anyone seen my keys?
Have .................................?
skoro na poczatku zdania pojawia się have to znaczy że powinien pojawić sie po nim rzeczownik w liczbie mnogiej. proponuję wykorzystac dostępne w zdaniu keys i zastsosować stronę bierną, w dosłownym tłumaczeniu na polski, aczkolwiek nie do końca po polsku :) - czy moje klucze były widziane przez kogoś?

This is the last time that I will ever help you.
I shall................................
zdanie budujemy w ten sam sposób jak typowe zdanie z will, czyli I will/shall not + czas. + reszta zdania, tłum. nie pomogę ci nigdy więcej, uwaga na podwójne zaprzeczenie, mówię o no more i anymore

Is it necessary to stay here till six o'clock?
Do we.......................?
skoro zdanie pyta czy to konieczne, to w drugim na zasadzie logiki, czy my ... musimy + stay here till...

mam nadzieję ze trochę pomogłam i nie zagmatwałam jeszcze bardziej :) good luck
Temat przeniesiony do archwium.