native metals

Temat przeniesiony do archwium.
mam przetłumaczyc tekst na zaliczenie. narazie tyle przetłumaczyłam posze o poprawienie błedow. kazda uwaga bedzie dla mnie cenna :)
Native metals - there are five common important metals which are found native, that is uncombined chemically. They are copper, mercury, silver, gold and platinum. All are less active chemically than the metals we have studied. Their ores usually contain large quantities or rock in which small particles of the metal are distributed.

Rodzime metale- wyrozniamy 5 powszechnych waznych metali, ktore nazywamy rodzimymi co nie dotyczy ich chemicznych wlasciwosci ( nie wiem jak to przetlumaczyc). Sa to miedz, rtec, srebro, zloto i platyna. ich rudy zwykle zawieraja duze ilosci skal w ktorych sa rozmieszczone male czsteczki metalu.

Copper - native copper furnishes but a very small part of the world's supply of copper. The ore is powdered and thoroughly mixed with water. As the heavier copper settles more rapidly than the rock, aseparation is obtaines by drawing off the top layer of muddy water. The copper is not pure and must be refined. Most of the copper ores are very complex in composition. They may contain native copper mixed with copper sulfide, oxide, carbonate, and silicate.

Miedz- rodzima miedz mebluje (!? nie wiem jak to inaczej powiedziec mozna to prztłumaczyc jako stanowi ?) bardzo mała czesc swiatowych złoz miedzi. Rudy sa sproszkowane i dokładnie zmieszane z woda. Jako, ze ciezsza miedz osadza sie szbyciej niz skały, mozna uzyskac zrozdzial przez odciaganie wierzchniej warstwy blotnistej wody. Miedz ta nie jest czysta i musi byc zrafinowana. Wiekszosc rud miedzi jest zebrana w składy. Ktore zawieraja rodzima miedz zmieszna z siarczkiami miedzi, tlenkami, weglanami i krzemianami.

Much copper is obtained from chalcopyrite which contains both iron copper sulfides. The mineral chalcopyrite a, basic carbonate of copper, is of interest because polished slabs of malachite often exhbit variegated patterns of diffrent shades of green of great beauty , and are highly valuad for ornamental purposes. Many ores of copper contain silver and gold , as well as other less desirable metals such as arsenic and antimony.

Duzo miedzi uzyskuje sie z chalcopirytu ktory zawiera zarowno sierczki zelaza i miedzi. Mineralny malachit zasadowy, weglan miedzi jest przedmiotem zainteresowania poniewaz polerowane płyty malachitu czesto wykazuja roznorodne wzory roznych odcieni zieleni wielkiej urody i sa wysoko cenione do celow zdobniczych. Duzo rud miedzi zawiera srebro i zloto jak rowniez inne miej pozadane metale takie jak aresen i antymon.
a studiujesz chemię czy coś podbnego?
źle przetłumasczyłaś 'uncombined chemically', a powinnaś zorientować się, co to znaczy na podstawie wiedzy z tej dziedziny
tak studiuje chemie. a co do 'uncombined chemically' to moze mozna to przetlumaczyc ze sa bierne chemicznie ?
no wlasnie' niezwiazane chemicznie'
i co, mowi sie 'metal rodzimy'?
that is = to jest
Cytat: mg
no wlasnie' niezwiazane chemicznie'
i co, mowi sie 'metal rodzimy'?

mowi sie.
tym bardziej powinnas pokojarzyc, o co chodzi w tym zdaniu, bo przeciez dobrze znasz definicje.
Temat przeniesiony do archwium.