z the czy bez?

Temat przeniesiony do archwium.
Z the czy bez i dlaczego?
There aren't any good schools in (the) port cities with good beaches.

Czy w drugim zdaniu też present perfect czy past simple?

I've done some research and I've found nothing
bez 'the'. Jest wiele miast portowych. Mówisz ogólnie.
Wróć...Jeszcze na drugie:

'I've done some research [w domyśle - 'ostatnio'] and found nothing.'

Dałbym raz Present Perfect.
ale np. rozmawiam z kimś o konkretnym państwie i, że w nim nie ma tych szkół, to wtedy chyba też bez the i tak by było, tak?

no właśnie też mi się wydaje, że past w drugim zdaniu ale dlaczego właśnie?
jak juz raz uzyjesz present perfect to dalej nie musisz uzywac form perfect, wystarczy forma past simple, lub zachowana forma past participle

nie, w przypadku, kiedy jest juz jakis namiar na dany kraj, uzywasz the; bez the to bedzie mowa bez kontextu, odnoszaca sie do jakichkolwiek szkol w jakichkolwiek krajach w jakichkolwiek miastach portowych
Czyli byłoby np In Mexico ere aren't any good schools in the port cities with good beaches?
Engee, ale tam może być wiele szkół portowych.
Mi tam to the nie pasuje za bardzo.. nie wiem
no tak, chodzi o to, ze jak nie ma podanego konkretnego miejsca, to uzycie bez the bedzie ogolnym odniesieniem sie (jak pisalem wczesniej)
w zdaniu, jakie podales te the jest zbedne, to fakt

ale to cale zdanie jest bardzo ambiguous - czy chodzi o szkoly majace plaze a znajdujace sie w portowych miastach, czy o szkoly w miastach portowych majacych takie plaze
wiem, że dziwnie brzmi ale chodziło o to, że jak jest jakieś dopełnienie (with good beaches) rzeczownika (port cities) to będzie the.

dzięki!

A czy pokazy w fontannie z użyciem wody to performance czy show? Ja obstawiam drugą opcję bo pierwsze mi się kojarzy z ludźmi raczej.
tak, bedzie show
dzięki!
mozesz rowniez uzyc display
Ok ;)
Temat przeniesiony do archwium.