Rozróżnienie określeń śmiechu oraz sway/influence

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

uczę się do CPE i potrzebuję pomocy. W ćwiczeniu mam 10 słów, które muszę wstawić w odpowiednie zdania.

Słowa: laugh, smile, giggle, sneer, grin, snigger, smirk, beam, titter, guffaw

Zdania:

1. The audience started ___ nervously when the camera pointed their way.
(wpisałam smile, klucz podaje titter. Czy istnieje powód dla którego moja odpowiedź jest zła (oprócz tego, że nie mogłam jej wybrać dwa razy :P)? Nie może "smile nervously"?)

2. The students ___ when they saw that their teacher had sat on some chewing gum. (jasne)

3. I hardly ever ___ at jokes. I just don't find them funny. (jasne)

4. The woman _____with pleasure when she saw her daughter get off the plane.
(wpisałam smile, klucz podaje beam - czy istnieje jakaś przesłanka albo powód, dla którego nie mogłoby być smile?)

5. Fiona ___pleasantly at her neighbour when she saw her walking through the park.
(tutaj pojawiło się smile, z przykładu poprzedniego, zastępując moje beam. Czy w przypadku tych dwóch zdań - 4 i 5 - czymś powinnam się kierować? Mając każde z tych zdań z osobna, którakolwiek forma nie byłaby poprawna?)

6. When she __ loudly at the joke, everyone in the theatre turned to look at her. (jasne)

7. The boy could do nothing but ____ nervously when he was asked to stand up in front of the class. (wpisałam titter, klucz podaje giggle. Czy przykład 10. nie byłby lepszym przykładem na giggle?

8. It's disgusting the way she __ at everyone who doesn't dress as well as she does. (jasne)

9. Mr Smith always ___ when he sees me. I get the feeling he knows something I don't.
(wpisałam smirk, klucz podaje grin. Czy grin nie powinno mieć raczej wydźwięku pozytywnego?)

10. Those teenage girls do nothing but ___ when they see boys they like.
(wpisałam giggle, klucz podaje smirk. Jak porównać to z przykładem 7.)

I jeszcze jedno zadanie:

I'm sure that living with a vegetarian has ____ me to eat less meat.
A. swayed
B. affected
C. influenced
D. impressed

B i D odrzuciłam od razu, ale nie bardzo widzę różnicę pomiędzy A i C. Z tego co znalazłam sway oznacza przekonać, przekabacić natomiast influence wpłynąć. I tutaj moje pytanie dlaczego mieszkanie z wegetarianami nie mogło mnie przekonać do jedzenia mniejszej ilości mięsa?

Z góry dziękuję za pomoc.
.
edytowany przez zielonosiwy: 16 cze 2014
Chyba nie bardzo pojmuję tę kropkę ;-) Znaczy, że pytanie nie na miejscu, że w złym dziale, że w ogóle coś nie bardzo...?
znaczy, że chcial cos pwoiedziec, ale sie rozymslil, a nie da sie wykasowac wszystkiego, cos musi pozostac
I smile jest najbardziej ogolnym slowem z tych wszystkich,. Jezeli kontekst lub kolokacje pozwalaja na uzycie bardziej precyzyjnego czasownika, nalezy go uzyc, dlatego beam a nie smile w zdaniu o lotnisku, ale smile + pleasantly, bo nie ma takiej kolokacji z beam.
giggle kojarzy mi sie z dziecmi, nastolatkami, dorosli (audience) raczej sie tak nie smieja.
smirk wyraza m.in. uczucie pogardy/ wyższosci i dlatego pasuje tylko w 10

ktory z tych czasownikow laczy sie z bezokolicznikiem?