Krótkie wypracowanie na temat Krakowa

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 34
poprzednia |
WItam.
Ma to być wypracowanie dla 5cio klasisty. Proszę o sprawdzenie.

Today, I would like to present the Cracow city. Tha Cracow is very interesting Polish city. There are many interesting of monuments there. The most known place is the Main Market Square in Krakow. There is a unique atmosphere there. Other known places is Sukiennice. St. Mary's Basilica. Town Hall Tower. Church of St. Wojciech and many of townhouses. Old theatre, Czartoryski Museum. Jagiellonian Library.
Crakov is in south Poland over the vistula. It's second city in Poland in respect of population. It has 761 000 people. Crakov is a big cultural, science and industrial centre in Poland. There are twelve universities, among which is oldest "Jagielonian University"
There are six theatres, Opera, philharmonic and lots of museums.in Cracov. Every years 3-4 milions of tourists visit the Crakov.
>Ma to być wypracowanie dla 5cio klasisty. <

czyli nie Twoje?
Ma to być wypracowanie 5klasity. Robiłem je z 5klasitą.
nie powinienes uczyc innych.
A ktoś wspominał o uczeniu kogoś?
pisac innym wypracowan tez nie powinienes
jak dla mnie za trudne zadania dla 12-latka
Człowieku albo pomagasz w poprawieniu napisanego tekstu, albo idź leczyć kompleksy gdzie indziej. Napisaliśmy tekst i oczekuję aby ktoś go poprawił jeżeli jest do poprawienia a nie przeprowadzał jakieś analizy.
Today, I would like to present the Cracow city. Tha Cracow is a very interesting Polish city. There are many breathtaking monuments . The most popular place there is the Main Market Square. There is a unique atmosphere. Another known places is Sukiennice, St. Mary's Basilica, Town Hall Tower, Church of St. Wojciech and many of townhouses. Old theatre, Czartoryski Museum, Jagiellonian Library are also fascinating.
Crakov is in the south of Poland over the Vistula river. It's the second city in Poland in respect of population. It has 761 000 people. Crakov is a big cultural, science and industrial centre in Poland. There are twelve universities, among which is the oldest "Jagielonian University"
There are six theatres, Opera, philharmonic and lots of museums. Every years 3-4 milions of tourists visit the Crakov.

może być kilka błędów; nie daję gwarancji, że wszystko jest ok
tekst jest napisany zle. Za slabo znasz angielski, zeby komukolwiek cokolwiek pisac. Piatoklasista powinien napisac to lepiej. Jezeli nienapisal, nie powinnismy tego poprawiac. Tutaj pomagamy osobom, ktore samew chca sie czegos nauczyc.
np. przed nazwami miast nie stawia sie przedimkow
many of = wiele z
nie mowi sie 'most known', napisz 'najslawniejszy'
jak masz 'places' to nie pisz 'is'
jest przymiotnik 'naukowy'
sprawdzaj, jak sie pisze nazwy miast po angielsku, osmieszasz sie, robiac takie bledy
'wsrod ktorych jest najstarszy' - co to ma znaczyc?
Ma być co najmniej 50 wyrazów. Nie wiem czym to zapełnić. Dla mnie to i tak za ubogo a skoro sam 5klasita sobie nie poradzi to próbuje mu pomóc.
@naukowy1001
jezeli bedziesz poprawiac teksty zamiast dawac wyjasnienia, to bedziemy odsylac do Ciebie wszystkich, ktorzy chca, zeby im cos napisac.
Po drugie teraz ten tekst jest jeszcze gorszy niz byl.
mg
Mógłbyś nie wypowiadać się w moich tematach? Tak grzecznie Cię proszę. Działasz mi na nerwy a szczególnie twój gburowaty styl pisania.
1. zrobilem to, o co prosiles: wskazalem bledy. Gdzie podziekowanie?
2. nie przymujesz do wiadomosci, ze nie jestes w stanie stworzyc tekstu na poziomie.
Zrobiłeś o co prosiłem po głupkowatych dwóch niepotrzebnych zdaniach. Jakbym umiał Angielski to bym tutaj nie pisał Panie Einstein.
Jeszcze raz: skoro to jest wypracowanie dla piątoklasisty, niech to napisze piątoklasista samodzielnie. Pisanie takiego wypracowania przez kogos, kto sobie nie radzi, mija się z celem. Ani Ty się nie nauczysz, ani piątoklasista.
a teraz lepiej?

Crakow

Crakov is in south Poland over the vistula. Crakov is a big city. Crakow has 761 000 people.Cracow is very interesting Polish city. There are many interesting monuments there. the most famous place is the Main Market Square in Crakow. There is a unique atmosphere there. Other interesting places are Sukiennice. St. Mary's Basilica. Town Hall Tower. Church of St. Wojciech. Old theatre, Czartoryski Museum. Jagiellonian Library and many townhouses.
There are twelve universities, among which is oldest univeristy in Poland "Jagielonian University"
There are six theatres, Opera, philharmonic and many museums in Cracow. Many people visit Crakow.
zacznij moze od napisania poprawnej nazwy tego miasta
sprawdziles nazwe miasta?

przed very i oldest brakuje przedimkow (roznych)

poza tym moze byc
Jest tu w ogóle opcja edycji na tym forum? Nie poprawiłem v na w
nie sprawdziles nazwy miasta.
Sprawdz, jak jest Kraków po angielsku.
Sprawdzałem "Crakow"
Aaaaaa Sry Cracow :D
"Pisanie takiego wypracowania przez kogos, kto sobie nie radzi, mija się z celem" Nie. Pisanie takiego czegoś nie mija się z celem. Może dziecko nie chce się czegoś nauczyć. Ja tak. Sam się sprawdzam i jak widać jeszcze dobrze nie jest. Pisząc ze znajomymi z różnych krajów rozumieją co do nich piszę. Owszem chodzi tu o poprawność, ale nie uważam aby ktoś tu się ośmieszał pisząc coś źle po Angielsku. NIe jestem w stanie znaleźć teraz wywiadu bodajże z Mateuszem Grzesiakiem, chyba zniknął z YT, ale gość potrafi zmotywować do nauki. Dzięki niemu wypowiedziałem "coś" po angielsku na teamspeaku Piszę skypie i co z tego, że nie poprawnie? Ludzie mnie mniej więcej rozumieją. Ty mowa o "mg" Do niczego nie motywujesz. Wymądrzasz się jak nie wiadomo kto i raczej podcinasz skrzydła niż ich dodajesz. Nie sądzę aby ktoś się tu czymś ośmieszał oprócz Ciebie. Dział jest pomoc językowa a nie Pawiany z wielkim Ego.
Dziękuję bardzo za pomoc.
"Pisanie takiego czegoś nie mija się z celem. Może dziecko nie chce się czegoś nauczyć. Ja tak."

Tu leży źródlo Twojego problemu. Skoro dziecko ma odrobić pracę domową, to dziecko ma to zrobic samodzielnie. Jeżeli robisz coś za dziecko, to po pierwsze krzywdzisz dziecko. Tak, to też jest forma demotywacji, z którą Ty jesteś odpowiedzialny. I co, guru motywacji? Jak chces zsię uczyć angielskiego, rób coś dla siebie. Odrabianie prac domowych za innych uczy wyłącznie złych nawyków.

Mam nadzieję, że przeprosisz mnie za to, co napisałeś na mój temat. Zrewiduj swoj sposób myślenia o "pomocy'.
Absolutnie nie mam zamiaru Ciebie za cokolwiek przepraszać. Masz gburowaty i przemądrzały sposób bycia i widać to w piśmie. Ja unikam takich ludzi jak ognia w życiu osobistym i nie oczekuje od takich ludzi pomocy. To czy dziecko będzie odrabiać prace domowe to nie moja brożka. Nie moje dziecko. Nie mam zamiaru do niczego go motywować. Ma od tego rodziców. A jak będzie chciało to sobie założy konto tu na forum i samo będzie szukać pomocy. Natomiast konto mam tutaj ja i o pomoc poprosiłem ja, bo to ja napisałem a inne rzeczy niech Ciebie nie interesują.
Jeszcze raz?
Odrabianie prac domowych za innych jest tutaj piętnowane. Koniec, kropka.
Odrabianie prac, kiedy samemu robi się poważne błędy, jest podwójnie złe.

I faktycznie zastosuję się do Twoich rad i nie będę pisal w Twoich wątkach. Zwłaszcza, że rzadko doceniałeś to, że pisałem, czasem jako jedyny. I kto tu jest gburem?
na miejscu rodziców tego 5-klasisty odciąłbym jego kontakty z Redsonem, bo dzieci powinny się zadawać z ludźmi trzymającymi jakiś poziom intelektualny czy też moralny
A miałem Ci wysłać buziaka? Aaaa są łapki w górę. To dla tego tyle się udzielasz abyś miał jak najwięcej? Nie wiem jaki jest twój cel w tak częstym udzielaniu się. Nie mam nic przeciwko i dobrze, że ktoś zawsze odpowiada, ale zależy jak. Skoro jesteś tak wspaniałomyślny to powinieneś być bardziej przystępny. A skoro nie jesteś to nie wiem jaki masz cel w byciu tutaj. Ja prowadzę forum o innej tematyce i tak gburowaty nie jestem. Nie odsyłam do książek itd. Jak w czymś mogę pomóc to pomagam a nie wypisuje " kupiłaś psa to przeczytaj 20 książek i nie będziesz musiała odwiedzać forum bo już wszystko będziesz wiedziała :D"
Podziękować. Napisać 'dzięki za pomoc'. Widocznie nie praktykujesz tego. Unikam takich ludzi w życiu osobistym, w internecie nie sposób unikac.
Odsyłanie do ksiażek: jak odpowiesz na pytanie 'czym się różni present continuous od present simple"? Będiesz stukać w klawiaturę przed 15 minut czy skierujesz pytającego do setek tysięcy stron internetowych na ten temat?
To, że piszesz "20 książek", pokazuje, że nie rozumiesz, o co tu chodzi.

Nie muszę być bardziej przystępny. Ludzie to tolerują, widocznie dla większości jestem akurat. Ty odrabiasz zadania domowe za innych i dostajesz za swoje, bo w dodatku robisz to źle. Nie mam zamiaru motywować kogoś, kto odrabia prace domowe za innych. Nie przeprosiłeś za to, nie rozumiesz, że robisz źle?
A Ty powinieneś mieć bardziej realistyczne wyobrażenie o swojej znajomości angielskiego, a nie płakać, że ktoś Cię zdemotywował, bo napisał kilka słow prawdy.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 34
poprzednia |

« 

Nauka języka

 »

Pytania dotyczące języka angielskiego