get someone to do something - sprawdzenie 3. zdan

Temat przeniesiony do archwium.
Jest taka konstrukcja jak "get someone to do something" - "poprosic kogos o cos" i mam w cwiczeniu tekst, w ktorym mam 3. zdania do wypelnienia, co do ktorych mam watpliwosci - mozecie mi pomoc?

1. I decided ..... my family ...... (help) us do things.
2. I thought I would .... my dad ..... (come) and help me do it.
3. But I hate heights so we're going to ..... someone else ..... (repair) the roof.


W pierwszym zdaniu zastanawiam się między "to get" lub samo "get":
I decided to get my family to help us do things.
I decided get my family to help us do things.

W drugim zdaniu zastanawiam się między "to come" lub samo "come":
I thought I would get my dad to come and help me do it.
I thought I would get my dad come and help me do it.

W trzecim zdaniu zastanawiam się między "to repair" lub samo "repair":
But I hate heights so we're going to get someone else to repair the roof.
But I hate heights so we're going to get someone else repair the roof.
1 po 'decide' jest zawsze bezokolicznik z 'to'

2 i 3 - skoro masz konstrukcje 'to get someone to do sth', to zawsze musi być 'to'
@zielonosiwy - no właśnie mi się też tak wydaje jak napisałeś, ale mi nauczycielka na kursie językowym (zresztą mam zastrzeżenia co do jej wiedzy) po dłuższej chwili wahania i zastanowienia powiedziała, że według niej powinno być (bo nie miała odpowiedzi):

I decided get my family to help us do things. (bo według niej jakby było dwa razy "to" w "to get" i "to help" to jakoś dziwnie)

I thought I would get my dad come and help me do it. (bo mamy "would" więc według niej bez "to")

But I hate heights so we're going to get someone else repair the roof. (bo mamy już "to" po going więc według niej drugie "to" po else jest zbędne)
No się naszukałem po internecie i znalazłem odpowiedzi do tego ćwiczenia z książki i jest tak jak sądziłem oraz napisał zielonosiwy - powinno być:

I decided to get my family to help us do things.
I thought I would get my dad to come and help me do it.
But I hate heights so we're going to get someone else to repair the roof.

KURDE pierwszy raz mi się zdarzyło, że będąc na poziomie B2 jestem w gramatyce lepszy od nauczycielki, to jakaś masakra :/ Już któryś raz złe odpowiedzi podaje........ :(
każdy ma prawo się pomylić, ale moje zaufanie do takiej nauczycielki zostałoby nadszarpnięte - to są dwa błedy i do tego podstawowe

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pytania dotyczące języka angielskiego