Proszę sprawdzić poprawność streszczenia - praca magisterska

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o sprawdzenie poprawności streszczenia oraz poprawienie błędów. Tłumaczyłem głównie przez google translate także rozumiem, że musi być dużo błędów np. to co pogrubiłem nie wiem czy mogę tak zamieścić w pracy. Potrzebuje do pracy magisterskiej za pomoc serdecznie dziękuję.

Polski:
Niniejsza praca ma za zadanie pokazać jak znaczący wpływ w systemach wielozadaniowych odgrywa wielowątkowość. Wątki podobnie jak procesy mogą być wykonywane w od rębie jednego programu, co może prowadzić do znacznego przyśpieszenia algorytmu poprzez jednostki obliczeniowe. W omawianej pracy posłużono się interfejsem równoległym wielowątkowym, co w przeciwieństwie do interfejsu wieloprocesowego jest wydajniejszą metodą, ponieważ pozwala zaoszczędzić niezbędne zasoby systemowe prowadzące do szybszego rozwiązania badanego problemu. Wątki uruchamiają się w tej samej przestrzeni adresowej, natomiast procesy posiadają oddzielną pamięć, stąd też wynika problem dzielenia, oraz przesyłania danych między procesami. Jest to znacząca przewaga wątków nad procesami, pod warunkiem, że zwraca się uwagę na to czy dostęp do danych pamięci RAM odbywa się w sposób lokalny, czy globalny, ponieważ może to prowadzić do utraty danych poprzez nadpisanie pewnego segmentu pamięci (dane globalne), lub odwołania się do adresu widzianej z przestrzeni jednego wątku (dane lokalne). Uruchamianie procesów, jest również znacząco wolniejsze od powoływania nowych wątków. Do analizy problemów wykorzystano otwarty interfejs OpenMP, który pozwala na rozwiązanie skomplikowanych aspektów optymalizacji.

Angielski:
This graduate thesis show how a significant impact in the systems multi-tasking has multithreading. Threads like processes can be performed in foal from one program, which can lead to a significant acceleration of the algorithm by computational units. This study was used a multithreaded parallel interface, as opposed to interface with multi-process method is more efficient because it saves the necessary system resources, leading to quicker solutions examined problem. Threads execute in the same address space, and the processes include a separate memory, and therefore it is a problem of sharing and data transfer between processes. This is a significant advantage of threads over processes, provided that attention is paid to whether access to the data RAM takes place on a local or global, as this may lead to data loss by overwriting certain memory segment (global data), or appeal to the address as seen from the one thread (local data). Starting the process is also significantly slower than the appointment of new threads. For the analysis of the problems used OpenMP open interface that allows you to solve complex aspects of optimization.
Robie to tylko tak z ciekawosci jak to gooogle translate dziala. Nigdy nie rob tego wiecej, bo jak wiemy, zadna maszyna nie bedzie sie nigdy rownac do rozumu, no ale...
This 'graduate ' (nie rozumiem po co to slowo tutaj jest? Czy to nie jest wiadome samym faktem pisania pracy?) thesis 'show' (zle slowo) how a (tutaj trzeba dac co, a dopiero pozniej gdzie i w czym, narazie to jest dla mnie arse over tit) significant impact in the systems multi-tasking has multithreading. Threads like processes can be performed in 'foal' (to slowo znaczy cos calkowicie innego, to jest maly kon) from one program, which can lead to a significant acceleration of the algorithm by computational units.
This study 'was' (dlaczego tu jest to slowo?) used a multithreaded parallel interface, as opposed to interface with multi-process method (tu brak slowa) is more efficient because it saves the necessary system resources, leading to quicker solutions (tu brak 2 slowa) examined problem. Threads execute in the same address space(,) (nie rozumiem dlaczego tu jest przecinek) and the processes include a separate memory, and therefore it is a problem of sharing and data transfer between processes. This is a significant advantage of threads over processes, provided that attention is paid to whether access to the data RAM takes place on a local or global (tu brak slowa) , as this may lead to data loss by overwriting certain memory segment (global data), or 'appeal' (to jest zle slowo) to the address as seen from the one thread (local data). Starting the process is also significantly slower than the 'appointment' (to jest zle slowo) of new threads. For the analysis of the problems (kto? co? trzeba napisac) used OpenMP open interface that allows you to solve complex aspects of optimization.

Calkowicie nie rozumiem o co tutaj chodzi. Nie wiem co ta praca miala jako cel, jakie byly wyniki ani nic....maslo maslane jak dla mnie.
Cel i zakres pracy mam w rozdziale drugim (tak mam w wytycznych pracy magisterskiej). Rozumiem, że możesz nie wiedzieć o co w tym chodzi bo praca jest z zakresu informatyki. Miałem napisać współbieżne wersje algorytmów sekwencyjnych na komputerach wieloprocesorowych (np. 16 rdzeni) i dokonać analizy porównawczej otrzymanych wyników. Pewnie masz rację że jest źle napisana merytorycznie jednak nie jestem humanistą - to trochę ją zmieniłem, co o tym myślisz? Możesz też sam coś poprawić w treści polskiej lub angielsiej.

POLSKI:
Niniejsza praca ma za zadanie pokazać jak znaczący wpływ w systemach wielozadaniowych odgrywa wielowątkowość. Wątki podobnie jak procesy mogą być wykonywane w obrębie jednego programu, co może prowadzić do znacznego przyśpieszenia algorytmu poprzez jednostki obliczeniowe. W omawianej pracy posłużono się interfejsem równoległym wielowątkowym, co w przeciwieństwie do interfejsu wieloprocesowego jest wydajniejszą metodą, ponieważ pozwala zaoszczędzić niezbędne zasoby systemowe prowadzące do szybszego rozwiązania badanego problemu. Wątki uruchamiają się w tej samej przestrzeni adresowej, natomiast procesy posiadają oddzielną pamięć, stąd też wynika problem dzielenia, oraz przesyłania danych między procesami. Jest to znacząca przewaga wątków nad procesami. Uruchamianie procesów, jest również znacząco wolniejsze od powoływania nowych wątków. Wynikiem pracy jest analiza porównawcza poszczególnych metod numerycznych, która została przedstawiona za pomocą otrzymanych czasów obliczeń poszczególnych jednostek obliczeniowych, przyśpieszenia, wydajności, skalowalności, przepustowości, opóźnień oraz zapotrzebowania na pamięć i komunikację. Do analizy problemów wykorzystano otwarty interfejs OpenMP, który pozwala na rozwiązanie skomplikowanych aspektów optymalizacji.

ANGIELSKI:
This ‘graduate’ (MUSZĘ SIĘ JAKOŚ ODWOŁĄĆ DO TEJ PRACY) thesis EXPLAIN how a significant impact in the systems multi-tasking has multithreading. Threads like processes can be performed AROUND one program, which can lead to a significant acceleration of the algorithm by computational units. This study used a multithreaded parallel interface, as opposed to interface with multi-process method is more efficient because it saves the necessary system resources, leading to quicker solutions examined problem. Threads execute in the same address space and the processes include a separate memory, and therefore it is a problem of sharing and data transfer between processes. Starting the process is also significantly slower than the start-up of new threads. This is a significant advantage of threads over processes. The result of study is a comparative analysis of various numerical methods, which was presented with the received time of the calculation of individual computational units, acceleration, performance, scalability, throughput, latency and memory requirements and communication. For the analysis of MULTITHREADED problems WAS used AN OpenMPinterface that allows to solve complex aspects of optimization.

nie rozumiem co mam wpisać w miejscu 'tu brak słowa' 'tu brak 2 słowa'
Czy tak może być w języku angielskim i polskim?
w angielskim podmiot stawiamy zasadniczo przed orzeczeniem

w polskim masz np. 'odgrywa wielowatkowosc'. Wielowatkowosc jest podmiotem i trzeba to dac wczesniej, np. 'jaki wplyw wielowatkowosc odgrywa ...' - tak ma wygladac to zdanie
zapominasz o koncowkach gramatycznych, np. this thesis shows/explains. Nie musisz pisac graduate
czasowniki bezosobowe 'posluzono sie' tlumacz albo tak
Ta praca posluguje sie...
albo
interfejs wielowatkowy byl wykorzystany w tej pracy - pisze slowo po slowie, co masz tlumaczyc. Pamietaj, ze podmiot zawwsze przed orzeczeniem.
This thesis explains the significant impact of multithreading interface in a multi-tasking systems.
...
This study uses a multi-threaded parallel interface, as opposed to interface with multi-process method is more efficient because it saves the necessary system resources, leading to quicker solutions examined problem.
...
This is a significant advantage of threads over processes. The result of study is a comparative analysis of various numerical methods, which was presented with the received time of the calculation of individual computational units, acceleration, performance, scalability, throughput, latency, memory requirements and communication.
Tak? reszta dobrze?
edytowany przez kojak3565: 15 cze 2016
nie wiem, czemu zniknęła moja odpowiedź, może coś źle wcisnąłem

as opposed to interface... = w przeciwieństwie do interfejsu z metodą wieloprocesowa jest bardziej wydajny - w tym zdaniu jest nieprawidlowa gramatyka
zamiast 'was presented with' napisz 'is presented using'
nie wiem, co znaczy 'received time'.

zle jest around the program (within)
by computational units = przez (a nie 'poprzez', chyba że to jest dla Ciebie to samo)
nie moze byc 'a' przed systems, bo to liczba mnoga
quicker solutions examined program = szybsze rozwiązania badały program
therefore it is = dlatego jest to
analiza nie moze byc wynikiem badania. Wynikiem badania sa wnioski
Poprawiłem całą pracę proszę o usunięcie tego tematu z powodu antyplagiatu (zapomniałem o tym, że nie powinienem wstawiać tego do internetu). Jest możliwość usunięcia tego tematu? Wysłałem powiadomienie do moderacji.
edytowany przez kojak3565: 15 cze 2016
Temat przeniesiony do archwium.

« 

WYJAZD DO ANGLII

 »

Nauka języka