cheap or cheaply?

Temat przeniesiony do archwium
Kiedy mamy na myśli przymiotnik sprawa jest prosta a jak z przysłówkiem?
I sell cheap products so my customers buy them cheap or cheaply?
Właśnie zdałem sobie sprawę, że to zdanie nie musi oddawać rzeczywistego faktu. Bo można sprzedawać tani badziew drogo i wtedy niekoniecznie klienci kupują go tanio :) Generalnie chodzi mi o słowo które jest przeciwieństwem expensively.
Tak jeszcze z innej beczki. Dlaczego nieraz słyszę na filmach jak ludzie pytają how are you? opuszczając are i sprawia to wrażenie...sami wiecie czego:)
Nie how are you ale who are you bez are
Często w potocznej rozmowie (zwłaszcza w AmE) 'are' jest mało "słyszalne"
Inny przykład,
where you going?
edytowany przez Aaric: 04 sie 2017
1
No fajnie a którego słowa częściej się używa w znaczeniu tanio? cheap czy cheaply?
Ja bym dał 'cheap'.
1
A ja dalbym cheaply, ale chyba obie wersje sa poprawne z tym ze moja formalna i ladniejsza :)

Naprawde przy who are you opuszczaja are?
1
Nie słyszałeś nigdy jak ktoś kogoś wita serdecznym whoyou??
Do mnie nikt tak brzydko sie nie zwraca.
Ok teraz już wiem, że na pewno obydwie formy są poprawne i tożsame
istotna uwaga to taka, ze - choc cheap jako przyslowek jest uzyciem nieformalnym - moze on wystepowac tylko, kiedy mowa o kupowaniu, sprzedawaniu badz wypozyczaniu; w innych przypadkach tylko cheaply:
In the US, you can play golf comparatively cheaply.
Poczytaj o przyslowkach i przymiotnikach. Jedno jaki opisuje rzeczy osoby drugie jak czynnosci. Ale mozna łatwo to pomieszac np ja istanio mialam dylemat there is steepy or there is steeply ? No i zonk nie umialam ogarnac no ale poprawnie jest steepy podobne he is quick. He do it quickly.
nieraz jest tak, ze slowko wyglada, jak przyslowek, a naprawde jest przymiotnikiem:
friendly to jest przymiotnik; aby powedziec, ze ktos sie zachowal przyjaznie, trzeba to ubrac w jakies wyrazenie, np. in a friendly fashion
albo chyba in a friendly way. Wobec tego będę używał cheaply bo jest bardziej uniwersalne i tak jak powiedział labtes ładniejsze
Musze uwazac na to co i jak pisze. Ladniejsze bo ja tej wersji uzywam a nie obiektywnie :)
Temat przeniesiony do archwium