cheap or cheaply?

Temat przeniesiony do archwium.
Kiedy mamy na myśli przymiotnik sprawa jest prosta a jak z przysłówkiem?
I sell cheap products so my customers buy them cheap or cheaply?
Właśnie zdałem sobie sprawę, że to zdanie nie musi oddawać rzeczywistego faktu. Bo można sprzedawać tani badziew drogo i wtedy niekoniecznie klienci kupują go tanio :) Generalnie chodzi mi o słowo które jest przeciwieństwem expensively.
Tak jeszcze z innej beczki. Dlaczego nieraz słyszę na filmach jak ludzie pytają how are you? opuszczając are i sprawia to wrażenie...sami wiecie czego:)
Nie how are you ale who are you bez are
Często w potocznej rozmowie (zwłaszcza w AmE) 'are' jest mało "słyszalne"
Inny przykład,
where you going?
edytowany przez Aaric: 04 sie 2017
No fajnie a którego słowa częściej się używa w znaczeniu tanio? cheap czy cheaply?
Ja bym dał 'cheap'.
A ja dalbym cheaply, ale chyba obie wersje sa poprawne z tym ze moja formalna i ladniejsza :)

Naprawde przy who are you opuszczaja are?
Nie słyszałeś nigdy jak ktoś kogoś wita serdecznym whoyou??
Do mnie nikt tak brzydko sie nie zwraca.
Ok teraz już wiem, że na pewno obydwie formy są poprawne i tożsame
istotna uwaga to taka, ze - choc cheap jako przyslowek jest uzyciem nieformalnym - moze on wystepowac tylko, kiedy mowa o kupowaniu, sprzedawaniu badz wypozyczaniu; w innych przypadkach tylko cheaply:
In the US, you can play golf comparatively cheaply.
Poczytaj o przyslowkach i przymiotnikach. Jedno jaki opisuje rzeczy osoby drugie jak czynnosci. Ale mozna łatwo to pomieszac np ja istanio mialam dylemat there is steepy or there is steeply ? No i zonk nie umialam ogarnac no ale poprawnie jest steepy podobne he is quick. He do it quickly.
nieraz jest tak, ze slowko wyglada, jak przyslowek, a naprawde jest przymiotnikiem:
friendly to jest przymiotnik; aby powedziec, ze ktos sie zachowal przyjaznie, trzeba to ubrac w jakies wyrazenie, np. in a friendly fashion
albo chyba in a friendly way. Wobec tego będę używał cheaply bo jest bardziej uniwersalne i tak jak powiedział labtes ładniejsze
Musze uwazac na to co i jak pisze. Ladniejsze bo ja tej wersji uzywam a nie obiektywnie :)
Temat przeniesiony do archwium.