road control

Temat przeniesiony do archwium.
Dziś trafiło mi się do nauki w Prof. Henrym między innymi słowo "road control"
które tłumaczą tam jako "kontrola drogowa". Niestety w żadnym słowniku nie mogę znaleźć
na to potwierdzenia. Po wpisaniu w Google road control znajduję tylko w Wikipedii
jakąś ukraińską organizację oraz road traffic control które nie wygląda mi na kontrolę drogową
(którą rozumiem jako swego rodzaju inspekcję dokonywaną przez odpowiednie służby)
lecz na system izolujący ruch drogowy od terenu na którym trwają roboty drogowe,
zdarzył się wypadek itp. Czy road control to to samo co road traffic control czy chodzi jednak
o kontrolę drogową? Czy policjant może nas zatrzymać na road control?
edytowany przez Michael_Corleone: 30 wrz 2017
Szukając tego wyrazenia trafiam na takie obrazki https://www.google.pl/search?q=road+control&oq=road+control+&aqs=chrome..69i57j0l3.4788j0j7&client=tablet-android-lenovo&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=OBq6qENg17IXYM:

Więc jestem pewna że road control to to samo co road traffic control
Na stronie z pierwszym z tych obrazków występuje jedynie kolokacja 'traffic control' nie ma tam kolokacji 'road control'
I co?
Mnie się tak intuicyjnie wydaje że ten kto opracowywał ten program wrzucił te słowo
na pałę, nie pierwsze takie i nie ostatnie.
Sprawdzając wrzuciłam właśnie hasło "road control" i w związku z tym, że korzystam z google po angielsku to hasło się wyświetliło road traffic control w wielu wątkach i dlatego uważa, że jest to samo.
google nie służy do sprawdzania, czy dwa wyrażenia znaczą to samo.
To jest ciekawa sprawa. Dla mnie 'road traffic control' znaczy ze ktos obserwuje na monitorach w jaki sposob samochody czy inne poruszaja sie na drogach. Jak widac, ze beda korki, albo ze jada za szybko, to mozna wyswietlac na drogowych ekranach ze to sie stanie, albo zeby zwolnic.
Kiedy policjanci zatrzymuja kogos na drodze, to jest 'police stop', albo 'police control'. Oni generalnie sa z 'Road Traffic Division'
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Mógłby ktoś przetłumaczyć proszę