Pytanie odnośnie słowa "hurt"...

Temat przeniesiony do archwium.
Witam serdecznie.

Mam pytanie odnośnie słowa "hurt", co oznacza "boleć", "zranić".

Nie wiem dlaczego, ale w pewnym darmowym kursie angielskiego jest tak:

1. My head hurts
2. My eyes hurt
3. My ears hurt

Dlaczego gdy mamy liczbę pojedyńczą np. "head", używamy "hurts". A gdy mamy liczbę mnogą np. "eyes", "ears", używamy "hurt"? Czy to poprawne gramatycznie?
Dlaczego gdy mamy liczbę pojedyńczą np. "head", używamy "hurts". bo taka jest zasada. Nie tylko odnośnie czasownika 'hurt' ale wszystkich czasowników w czasie present simple with a singular subject.
edytowany przez Aaric: 15 gru 2018
it hurts, smiles, walks, plays..
they hurt, smile, walk, play.....
Tak właśnie myślałem, że będzie to głupie pytanie, ale jednak na mój poziom angielskiego, nie potrafiłem sobie na nie odpowiedzieć... Wydawało mi się to błędem i nie mogło mi to dać spokoju :)

W każdym razie dzięki za wyjaśnienie :)
Cytat: Kubas822
Tak właśnie myślałem, że będzie to głupie pytanie

wierz mi, ze nie ma czegos takiego, jak 'glupie' pytania - tobie sie moze wydawac, ze takie cos istnieje, byc moze z wlasnego doswiadczenia badz rozeznania - kazde pytanie ma za zadanie rozjasnienie niejasnosci

wyprzedzajac twoje kolejne pytanie w tym temacie:
kiedy mowa o zaprzeczeniu zdan w czasie present simple, mamy takie oto 'dziwactwa':
1. My head doesn't hurt
2. My eyes don't hurt
3. My ears don't hurt

czyli tym razem zadnych s/es na knocu czasownika, za to przeczenie ma forme w 3 os.l.poj. doesn't (does + not) w pozostalych osobach don't (do + not)
W czasie teraźniejszym present simple do czasowników w 3 osobie liczby pojedynczej dodajemy-s lub -es.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

FunnyEnglish