dobierz odpowiednie formy/ zadanie

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 37
poprzednia |
Dzień dobry. Kolejny raz proszę o pomoc przy rozwiązaniu zadania.

Change the words in capitals into verbs. Note that sometimes the form of a verb doesn’t differ from the form of a capitalised word. Put the verbs in the correct grammatical form.

1) You say you want to go into politics. You don’t like being .... and you really think you can be a politician? (CRITIC)
2) It seems like you have grown out of these trousers. Let’s see if we can have them ...... . LONG
3) If you can’t see all the details, you can ...... the picture by clicking on it. LARGE
4) ... electronic equipment is no longer profitable because of high duties that one has to pay. IMPORT
5) By having ignored gale warnings the captain .... the lives of his passengers. DANGER
6) Put something cold over your nose, and it should stop ..... immediately. BLOOD
7) She glanced at her watch, hastily ...... her hair, and not bothering to put on make-up, hurried out of the house, into the car. DRY
8) The baby ..... the moment her mother picked her up. QUIET
9)If they want to produce more cars, they’ll have to ...... their assembly line. MODERN
10)This cake looks irresistible. Aren’t you just trying to .... me up? FAT
Zadanie jest proste. Znajdz czasowniki od podanych rzeczownikow i wpisz w te zdania.
Ja wpisalem w Google: "verb of critic" i natychmiest dostalem odpowiedz criticise.
edytowany przez Aaric: 12 kwi 2020
wystarczy sprawdzic w slowniku
cos tu sie panom znowu porady pomylily z krytyka
paulinakita, musisz najpierw zrozumic sens tych zdan, aby miec jakakolwiek mozliwosc odpowiedniego wybory slowa w danym kontekscie
1) Mowisz, ze ciagnie cie do polityki. Nie lubisz byc krytykowanym i naprawde uwazasz, ze moglbys zostac politykiem? (CRITIC)
tak na poczatek
Co sie pomylilo?
Jezeli nie rozumie zdan w tym zadaniu to jak sobie poradzi z drugim i trzecim? Ja bym poradzil zeby sie cofnela o klase do tylu.
edytowany przez Aaric: 12 kwi 2020
Aaric, sam widzisz, jak reagujesz na krytyke wymierzona w twoim kierunku
piszesz wpierw, ze 'zadanie jest proste' (proste oczywiscie dla ciebie), a nastepnie 'radzisz zeby cofnela sie o klase do tylu' - to pokazuje tylko, ze nie ma w tobie szczerych checi pomocy; wrecz przeciwnie, pokazanie jaki to ja jestem mocny w 'gebie'
myle sie? w obec tego udowodnij wszem i wobec, ze tak jest
Czyli wg ciebie, pomoc jest tlumaczenie wszystkich zdan na polski?
to ty tak to odbierasz
ja tylko podalem sugestie, ze aby miec jakies pojecie o uzyciu slowa, nalezy najpierw probowac tlumaczyc cale zdanie na polski i potem dobierac odpowiednich form, aby je uzupelnic
To mogles napisac zeby w dodatku paulina zrobila tak czy siak a nie ze 'sie panom porady pomylily' ;)
gdybym nie napisal, com napisal, czy wiedzialbys, gdzie sie pomyliles w swoich slowach i czynach?
Gdzie ja sie pomylilem?
w swoich komentarzach, ktore traktowales jako porady, puste i pelne drwin
Ja celowo tak napisalem.

A gdzie mg sie pomylil?
wiem - przeciez kazdy ma jakis cel w tym, co pisze czy robi; to sie rozumie samo przez sie
Niestety to nie takie proste. Poszłam za Twoją radą Aaric.

1) You say you want to go into politics. You don’t like being Odpowiedz criticise Niepoprawny(a) and you really think you can be a politician? CRITIC

Tylko w 3,9 i 10 zdaniu faktycznie ta metoda zadziałała...
Czasowniki wystepuja nie tylko w formie bezokolicznikow.
Jak chcesz mowic "Paulina miec", to sobie mow, ale prawie zawsze to bedzie niepoprawne.
Więc jeszcze raz, hm:

1) You say you want to go into politics. You don’t like being criticized and you really think you can be a politician? (CRITIC)
2) It seems like you have grown out of these trousers. Let’s see if we can have them longer . LONG
3) If you can’t see all the details, you can enlarge the picture by clicking on it. LARGE
4) Importing electronic equipment is no longer profitable because of high duties that one has to pay. IMPORT
5) By having ignored gale warnings the captain .... the lives of his passengers. DANGER ?
6) Put something cold over your nose, and it should stop bleeding immediately. BLOOD
7) She glanced at her watch, hastily dried her hair, and not bothering to put on make-up, hurried out of the house, into the car. DRY
8) The baby quietly the moment her mother picked her up. QUIET
9)If they want to produce more cars, they’ll have to modernize their assembly line. MODERN
10)This cake looks irresistible. Aren’t you just trying to fatten me up? FAT
longer, quietly to nie jest czasownik
2) It seems like you have grown out of these trousers. Let’s see if we can have them long. LONG
8)The baby quiet the moment her mother picked her up. QUIET
nie i nie
sprawdz w slowniku dwujezycznym/. Wiesz przynajmniej, o jakie czasowniki chodzi po polsku?
właśnie z long to nie mam pojęcia
a o tym dziecku, no to chodzi o to, że ono się uciszyło/uspokoiło? znalazłam "quieted down"
tak, z dzieckiem tak
prawdopodobnie nie trzeba dodawac down, nic nie pisali w instrukcji
Samo quieted tez moze byc.
2 i 5 jest troche trudniejsze wiec ci podpowiem:
2 druga litera bedzie 'e'.
5 pierwsza litera bedzie 'e'.
hmm...
to w zdaniu 5. będzie "endaunged"? jako że naraził życie pasażerów?
nie ma takiego slowa
literówka, miało być endaunger* (wzięte ze stronki jakiejś angielskiej, ale tłumacz poprawia mi na: endanger)
It seems like you have grown out of these trousers. Let’s see if we can have them len...en

Podpowiadam bo chyba prędko nie znajdziesz tego słowa. Bez urazy (wcale nie jestem w niczym lepszy)
lenghten?
Cytat: paulinakita
lenghten?

Tak
tylko znowu literówka jakaś

dokładnie pisze się

lengthen
edytowany przez Adriano.Rivale: 14 kwi 2020
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 37
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa