Dobrze ułożyłem te zdania?

Temat przeniesiony do archwium.
Zadanie: Make questions with the present simple or present continuous. Then ask and answer with a partner.

Zdjęcie, przejrzyste aby widzieć tylko porozwalane zdania:

Moje ułożenie :
Holidays :
Do you prefer...
Which places do you think about?
What do you want to do there?
Weekends:
what do you usually do at the weekend?
what do you do this weekend ? - myśle o p. Continous ale nie wiem czy to bedzie dobre bo go używa się że w tym momencie ale czy w kontekscie ze na ten weekend mam tez plany??
Today;
1. nie mam bo nie wiem właśnie ale w drugim zdaniu w podpunkcie dałbym Where are you going after class today? czyli P.Continous a nie simple?

what do you this evening? Where you having dinner? czy where do you have dinner? nei rozumiem czy pyta sie teraz gdzie ja jem czy gdzie ja jem ale w sensie wieczorem ze w pokoju swoim czy w salonie itd?
wybaczcie zapomnialem dodac, szkoda ze nie mozna edytowac tematu ;
https://www.fotosik.pl/zdjecie/52c4d26c1acd0bc4
gdzie zdanie z 'holiday at the moment'?

zdanie z this weekend ma byc w continuous, tzw. zaplanowana przyszlosc, poczytaj sobie o tej regulce, bo musiala byc wprowadzona

ostatnie zdania sa niegramatyczne (wypadly slowa), ale oba musza byc w continuous
Where are you going after class today?
I would change word order.
zadnie z holiday at the moment
Are you having plan a holiday at the moment?
rozumiem to tak, że on się pyta czy ma TERAZ plan NA TE CHWILE na wakacje, a nie czy ogolnie on ma czyli p.contiuous ?

Where you are going after class today?

zdanie - What time this class finish?
Wydaje mi się, że powinno to tak zostać, bo z reguły zajecia się kończą o tych samych godzinach (chyba ze to studia) więc zazwyczaj, o tej samej godzinie.. ?

Zdanie : where/you/have dinner?

- ja rozumiem to jako TERAZ, czyli gdzie on teraz je kolacje a nie ogolnie gdzie zazwyczaj więc Where you having dinner?
Ale jakby ogólnie się pytał gdzie on zazwyczaj, czasami/czesto itd je kolacje to where do you have dinner? czyli wybieram te 1 forme.
Wlaśnei juz o tym bede czytał, dzięki za pomoc.
Wpakowałem się w coś ciężkiego, jestem na studiach ale nigdy sie nie uczyłem jakoś angielskiego, dwa jezyki ale nigdy nie bylo ang a teraz na studiach jestem na B1 i nadganiam wszystko, duzo rzeczy zrozumiałem w przeciagu 2-3 mies i sie nauczyłem ale caly czas cos robie, mam wyzwanie, do 1 lipca co dziennie po 2h z angielskim, od miesiaca się sprawdza i jakoś daje rade na studiach po mimo że mój pzm to takie A2 ledwo.
Tak to jest jak sie studiuje na uczelni która ma to gdzieś i jak 7 osób zgłosi rosyjski to i tak tego nie otworzą, o specjalizacji jaka miała być to już nie wspomne, smiech na sali. ah dzieki wielkie !
ukladasz niegramatyczne pytania, zapominasz o are/does itp. przed podmiotem w pytaniach

'plan' to czasownik planować
właśnie sie skapnąłem, poprawiłem już !
malo poprawiles
Temat przeniesiony do archwium.