kinda = kind of ?

Temat przeniesiony do archwium.
czy kinda to skrót od kind of?
Nie tyle skrót, co zapis niedbalej wymowy tegoż
sort of =sorta
kind of= kinda
going to= gonna

and many many others
nie tyle zapis niedbalej umowy co po prostu rodzaj zargonu itd.
wanna gonna itd
kinda czasem zapisuja tez jako kindda.
Mylisz sie. To jest niedbala, _potoczna_ wymowa. Pisownia zależy od wymowy.
W NZ b popularne jest Good on ya, mate!!!!!! Najczesciej wywrzaskiwane mi prosto w ucho i jakos mi sie kojarzy z koza :-) Zwlaszcza to MAAAAAAJT :-) Jak moj szef mi tak wrzeszczy to mi sie poczatki zawalu robia :-)
Moze wyrazenia te powstaly w wyniku niedbalosci, ale nie sposob nie zauwazyc ze staly sie czescia zycia publicznego!
wanna, gonna, kindda jest czescia \'street language\" na tyle istotna, ze nawet napotkasz to we written advertisments! Uzywaja tez tego tytuly w ... tabloids, wiec jest juz CZYMS WIECEJ niz tylko niedbalym jezykiem!!!! Nawet male dziecko w UK czy USA wie co to jest i co znaczy, bo ciagle sie z tym spotyka, wiec jest to cos wiecej niz NIEDBALY JEZYK: popularnosc ich sprawia ze staja sie slangiem czy jezykiem ulicy.


Absolutnie popieram czystosc jezyka i poprawne wyrazanie sie w stylu BBC conajmniej:))))))), ale....
warto tez i znac slang, street language, l\'argot przynajmniej biernie (rozumienie) aby wiedziec o co chodzi w reklamach, w tytulach, w pisanych zartach nasladujacych wymowe, czy na zwyklym..... czacie, gdzie wielu tak pisze.
czy ja mówię, że tych słów nie należy używać?
Droga od \"going to\" do \"gonna\" jest taka sama jak od \"Jak się masz?\" do \"Sie ma!\". To normalne, że na co dzień ludzie mówią szybciej, połykają dźwięki lub całe sylaby. W końcu ktoś to zapisuje tak, żeby się różniło od \'kulturalnej\' wersji pisowni. Tyle chciałem powiedzieć, a ty mnie nie zrozumiałaś.
Alez rozumialam cie i wiem doskonale mg, ze nie wyraziles ze nie nalezy tego uzywac.Alez skad....
Mi raczej chodzilo o kwestie tego czy to slang- zargon czy TYLKO niedbaly jezyk.
Ale powiedziales ze to nie zargon czy slang ale niedbaly jezyk. A ja uwazam ze jest to slang i to jak najbardziej. Akurat \'gonna-wanna-kinda\' niedbalosci jak je nazwales, staly sie na tyle powszechne na tyle ze stalo sie uzywane w slangu i jest postrzegane jako \'COOL\' wsrod srodowska ktory tak mowi, i podchwycily to nawet gazety i reklama na billboards.
A skoro funckonuje masowo to juz slang.
Temat przeniesiony do archwium.