kto sie wybiera na CONCORDIE 2005 ???

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,
wybiera sie ktos na wakacje do anglii na farme przez concordie??? Ja sie jeszcze zastanawiam, bo moja kolezanka zrezygnowala i wolalabym znac kogos,
wiadomo ze w kupie zawsze razniej:) czekam na kontakty, jak ktos juz byl to niech sie podzieli wrazeniami...pozdro dla biednych studentow uczacych sie do sesji...:) [email]
Czesc,ja rowniez planowalam wyjechac z concordii w te wakacje.Niestety osoba z ktora mialam jechac po prostu mnie wystawila.W tamtym roku bylam na takim wyjezdzie a konkretnie pracowalam na farmie kwiatowej.Bardzo milo wspominam ten czas i ludzi ktorych tam poznalam,zarowno innych studentow jak i pracodawcow.
Chcialabym wyjechac w lipcu wiec moze pogadamy?
w tym roku planuje jechac z concordia. mozesz podac troche szczegolow jak to wyglada? np ile godzin sie pracuje dziennie i tygodniowo, czy nadgodziny sa lepiej platne, ile kosztuje mieszkanie i jedzenie ( to zapewniane przez farmera)? czy mozna liczyc na stawke wieksza od minimalnej? Czy wyplate dostaje sie do reki czy trzeba miec konto? jak wyglada sprawa podatkow?
Siemka moge dostac namiary jak tam sie dostac bo ja bum był chętny do wyjazdu moje namiary to [email] z gory dziekuje
Znowu wszystko zależy od farmera i jego preferencji;-) Farmer zapewnia "mieszkanie" - zazwyczaj są to jakieś domki z dykty, lub przyczepy - look- http://www.concordiafarms.pl/uk/c/galeria/ Płacie się za nie 20-40 funtów. Zwykle tak to wygląda, choć oczywiście trzeba nanieść poprawkę na mieszkańców campu;-) Troszkę wiecej tam bałaganu. I może być zimno. POLECAM BARDZO POLARY ( zarówno bluzy jak i spodenki) DO ANGLII
Z podatków, jezęli jesteś studentem nalicza się tylko National Inssurance - swego rodzaju ubezpieczenie chyba zdrowotne, na wypadek choroby, lub jakiegoś wypadku. Jest to ok 7 albo 14% zarobionej kwoty ( dokładnie nie pamiętam - sprawdź na jakiejś stronce;-) Chyba nie nie można go odzyskać w kraju - jesteśmy teraz w UE i zmieniły się reguły gry- tak mi się zdaje.

 »

Studia językowe