Z walizką czy plecakiem?? (samolot)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkoch serdecznie!
Już niedługo przyjdzie mi wyruszyć na do GB i z uwagi na i iż bedę leciał tanimi liniamizastanawiem sie do czego spakować swoeje rzeczy. Czy lepiej wziąć plecak turystyczny (klasyczny górski-wew. stelaż) czy też lepiej jest zaopatrzyć sie w walizkę?? Czy są jakies przeciwskazania w posiadaniu plecaka jako bagaż (chodzi mi o skyeurope i Easyjet). A może będąc już na miejscu lepiej nie pokazywać sie z plecakiem??:P Z góry dziekuję za odpowiedź.
POZDRAWIAM
nie ma przeciwskazan , ale w samolocie lepsze sa walizki zwlaszcza sztywne lub plastikowe, ze wzgledu na to ze utrzymuja ksztalt i sa mniejsze szanse ze cos sie zgniecie czy rozwali po prostu na kawalki.
Plecaki sa dobre dla harcerzy czy dla kazdego na piesze wedrowki gdzie wazne jest wygoda dzwigania na plecach.
Polecam walizke mocna i sztywna ale lekka ( limit kg w samolocie) i do tego dodatkowy metalowy wozek na walizke. Ja mam 4 walizki i najbardziej lubie te dwie ktore maja "Wozek" juz wbudowany tzn mocne kolka i wyciagana dluga metalowa raczke. Moja plastikowa tzw lotnicza walizka jest dobra ma wbudowany wozek, ale nie da sie jej " rozepchac" i jest ciezka sama w sobie, a najgorsze sa te ktore ciagnie sie na 2 kolkach i to polpodnosi do gory....fuj Auuuu! No chyba gorsze sa tylko walizki w ogole bez kolek. To tyle na temat walizek;)
Ja tam biore 2 torby podreczne i 1 duzy, wygodny plecak :) Damy rade :) A zreszta z lotniska odejdzaja autokary wiec i tak sie nie nadzwigam ;)
zawsze sie czlowiek nadzwiga;)
do autokaru tez trzeba sie dowlec, z autokaru do metra itd tak samo;) to sie tak mowi... ja cale zycie z walizami sie taszcze, a jako kobieta zawsze woze mase rzeczy wiec wiem ze nie ma lekko:))))))
No cóż, 2 torby podręczne i bagaż - a jak sobie radzisz z otwieraniem drzwi itp? Ja myśllam o tym żeby wziąc 1 duży bagaż na kółkach + jako podręczny jakiś niewielki plecak który mogę nosic na plecach żeby mieć chociaż 1 rękę wolną. Ale czy to wystarczy do zapakowania rzeczy na 6 m-cy? Tego nie wiem....chyba spakuję rzeczy w karton i poporsze żeby mi paczkę wysłali...hihihi.
Nie no rozumiem was Dziewczyny ;] JAkbym mial jakas duza walizke to bym ja wzial. A specjalnie kupowac nie bede bo to duzy wydatek... I nie 2 torby i bagaz, tylko 2 torby i PLECAK (wygodny) - po 10kg bagaz i plecak 5kg (chyba kazdy meszczyzna tyle podniesie, a moze sie myle ;))). A najpotrzebniejsze rzeczy bez problemu zapakuje ;]]

pozdro dla wszystkich wybierajacych sie do UK
Temat przeniesiony do archwium.