Kanada

Temat przeniesiony do archwium.
Szukam informacji na temat otrzymania turystycznej wizy do kanady, i jakie sa tam mozliwosci podjecia krotkotrwalej pracy... Czy konieczne jest zaproszenie?czy w ambasadzie sa duze trudnosci z otrzymaniem wizy?
Hej Andrzeju - oto moje dośwadczenia: w zeszłym roku chciałam wyjechać na wakacje do cioci. Po pierwsze odradzam załatwianie wizy przez biuro pośredniczące, ponieważ zapłacisz im, a i tak ambasada może Cię wezwać na rozmowę (tak było w moim przypadku). Z wizą też nie jest łatwo, ja mimo indeksu, pracy, zaproszenia od rodziny - wizy nie dostałam, nie wiem, może weszłam na rozmowę za bardzo zestresowana, i pomyśleli sobie, że ściemniam. Dużo młodych osób odeszło z kwitkiem, lepiej mieli Ci którzy już mieli wizę w paszporcie, czyli byli i wrócili. Wcześniej myślałam, że wiza do Kanady to pryszcz, a tu się okazało, że jest tak zamo jak ze Stanami. To oczywiście moja subiektywna opinia, niektórym się udało... może i ja spróbuję ponownie...
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
taaa, ja tez wysylalem formularz przez orbis.. i tez dostalem wezwanie do ambasady -_-' maja tupet kanadole, ciagnac czlowieka przez pol Polski w celu zadania takich glupich pytan. idz bezposrednio do ambasady, oszczedzisz sobie czasu i nerwow(decyzja na miejscu, nie ma czekania jak przy posrednictwie biura).
Witam. JA byłem jakis czas temu w ambasadzie dowiedziec sie czegos. A wiec wiem tyle ze jesli masz zaproszenie od kogos z tamtad to daja wize bez problemu ale jesli nie masz zaproszenia musisz przedstawiam bilety, plan podruzy i td . tyle wiem pozdrawiam
Nie wiem jak jest ze staraniem się o wizę do Kanady, ale z tego co się słyszy to jest ciężko dostać podobnie jak do stanów. Ale chyba nie jest tak dobrze jak tutaj ktoś wcześniej pisał, że jak się ma zaproszenie od rodziny to dają wizę. Ja skorzystałem z okazji, i wyjechałem do Kanady na Światowe Dni Młodzieży w Toronto. Naprawde była super okazja bo wizę dostawali praktycznie wszyscy któży się ubiegali. Niestety przesiedziałem sobie czas który miałem na wizie. Boje się że mogę już nie dostać wizy. Co o tym myślicie, czy jest jakaś szansa. Oczywiście można poprostu jechać do konslua i spróbować ale obawiam się że będzie to tylko strata pieniędzy. Mają oni to wszystko w komputerach czy tylko opierają się na paszporcie(ale chyba mają w kompach). Jeśli by nie mieli w kompach to wystarczyło by zmienić paszport, ale to było by zaproste hehe... Napiszcie co o tym myślicie. Pozdrawiam Rafał [gg]
czesc :) jesli bedziesz mial czas napisz do mnie na gg (8883429) chcialabym sie Ciebie zapytac o pare rzeczy nt wiz etc...czekam :)
No i jak to jest z tym ubieganiem sie o wize turystyczna do Kanady?W zasadzie,chyba nie jest az tak "trudno" jak ze Stanami.Rzeczywiscie zwracaja uwage na to do kogo jedziesz,czasami zadaja dziwne pytania,na pewno patrza na to,gdzie sie uczysz-jesli jestes studentem (oczywiscie lepiej,gdy jestes studentem Uniwersytetu czy panstwowego ekwiwalenta).Poza tym chyba nie jest az tak zle.Pamietam swoje pierwsze stanie w kilometrowej kolejce przed budynkiem ambasady,rzeczywiscie nerwy dawaly mi sie we znaki.Na szczescie wize dostalam no i bylam tam juz 5 razy pod rzad.Jesli widza,ze wracasz,to w zasadzie nie robia problemu.A co do pytania kolegi,ktory pojechal na spotkanie z Papiezem,emmm,no dobrze,ale czy masz tam rodzine?Przeciez "kogos" trzeba miec.A jezeli chodzi o pytanie dotyczace "krotkotrwalej pracy",to bardzo zalezy od miejsca.Jesli masz rodzine,to powinni Ci pomoc.Odradzam skladanie papierow "od tak sobie"- moze mi sie uda,popracuje,itd.Nie wydaje mi sie,ze puszcza Cie od tak sobie.Z corocznego doswiadczenia stania w kolejce widze tlumy ludzi odchodzacych z tzw. kwitkiem.Czasami nawet czlonkowie najblizszej rodziny nie dostaja wizy,ale tu w zasadzie w gre wchodzi wiek,zdolnosc do pracy,itd.Oni rzeczywiscie ustrzegaja sie od tego typu "turystow".W kazdym razie,zycze szczecia...ale zastanowcie sie najpierw jakie macie szanse na wize,nie ma tu zwrotu kosztow.
Btw,co do Twojego pytania na temat danych...jasne,ze maja wszystko w komputerze :) date wyjazdu i przyjazdu.Jesli tylko masz w Kanadzie rodzine,to mysle,ze wize dostaniesz,bo maja potwierdzenie,ze wrociles i cos w rodzaju "zaufania" do Ciebie (mowie ze swojego doswiadczenia).Twoje szanse spadaja na leb na szyje jesli nie jestes studentem no i jesli nie masz nikogo,do kogo moglbys jechac.No chyba,ze masz duzo pieniedzy,bo musisz sie jakos tam utrzymac.
Hey moglabys podac mi swoje gg bo mialabym do Ciebie kilka pytan
do zizi to moj e-mail: [email]
widzialam twoj wpis na temat ubiegania sie o wizy do kanady. nie wiem czy to forum jest jeszcze aktualne.. moze moglabys sie do mnie odezwac bo chyba znasz sie na rzeczy lepiej niz niejena strona internetowa z ktorej nie moge sie nic konkretnego dowiedziec?? ;) interesuje mnie wiza z mozliwoscia pracy, wiesz cos na ten temat, jesli tak, prosze odezwij sie na mail: [email] :)
to powyzej jest do zizi :) oraz wszystkich ktorzy wiedza na ten temat cos wiecej lub wrocili z kanady i maja jakies doswiadczenie.. prosze, piszcie: [email] :)
vizy do canady nie tak latwo dostac
jestem obywatelem canady i moja dziewczyna nie dostala vizy w warszawie
dopiero jak interniowalem w urzedzie w toronto
osoby dostaja vize ale to zalezy 99% od szczescia
Jeśli ktoś jest bardziej wtajemniczony w kwestie otrzymywania wizy do Kanady to miałby pare pytań moje [gg] i mail: [email] . Z góry serdecznie dziękuje !
mam pytanie do ludzi z tego forum którzy nie dostali wizy: "dlaczego"? czy podali powody dla ktorych nie mozecie wyjechac? i jeszcze jedno o której godzinie mniej więcej trzeba byc w ambasadzie zeby sie dostac?słyszxałam że odrzucaja coniektórych
pracownik ambasady nie ma obowiazku podawania przyczyn ze nie dostaniesz visy zazwyczaj mowia ze nie spelniasz warunkow kiedy byc pod ambasada
okolo 7 rano bo jest kolejka moje [gg]
jak chcesz cos wiecej wiedziec
to co napisal michal golob to calkowicie nie prawda. Zaproszenie nie jest 100% przepustka, i czasem nie kupuj biletow bo jak cie odesla do domciu to jestes 3kola w plecy. Oni w ambasadzie patrza na to czy masz dobra prace, czy sie uczysz, i czy posiadasz cos wartosciowego w Polsce co Cie ty trzyma.
Mieszkam w Canadzie od 2 lat, dlatego tak sie wymadrzam, ale mam nadzieje ze Ci w czyms pomoglem
w kazdym kraju na calym swiecie wiza nie jest gwarancja wjazdu. Nawet majac wize w paszporcie mozna byc cofnietym na granicy.
ja mialem chyba jakiegos ogromenego fuksa, bo bez zadnych przeslanek dostalem dwukrotnie wize turystyczna do Kanady w ciagu jednego roku!!!!
Dodam ze bylem swiezo po studiach i nie mialem pracy i tez nic mnie tutaj trzymalo. Napewno plusem bylo to ze moja rodzinka uczciwie wracala z Kanady. Siostra byla tylko 9 dni, a rodzice 2 miechy. Ja bylem pierwszy raz 6 tygodni, i po polrocznym pobycie w Polsce wyjechalem do Kanady na 4 miesiace. Teraz jestem w kraju i zamierzam wrocic do Can,ale jako skilled worker.
Powracajac do glownego watku,czasem warto zaryzkowac,moze sie uda.Zycze powodzenia wszytkim ktorzy polanuja odwiedzic Kanade.
A jakie są szanse na dostanie work visa dla wykwalifikowanego pracownika (w miom przypadku- ślusarz narzędziowy)?? I gdzie się najlepiej o nią ubiegać??
Masz bardzo duze szanse zeby dostac work permit(czyli czasowe pozwolenie na prace) w Twoim zawodzie. Najwiecej ofert pracy znajdziesz w Albercie.Ta prowinacja po prostu chlonie takich specjalistow jak ty.Tu jest link firmy ktora psredniczy w zalatwianiu pracy www.pracawkanadzie.com, a tu jeszcze jeden www.immigrate.net
Duzo cennych informacji znajdziesz tez na forum gazety.pl "kanada i jej polonia"
Pozdrawiam i zycze powodzenia
Dzięki wielkie za pomoc :) Będę próbował!! Pozdrawiam!!!
Witam poniewaz mam 27 lat 5 zawodow : stolarz,dekarz,elektryk,budowlaniec (nowoczesne technologie budowlane),monter instalacji miedzianych. to czy beda problemy z wiza ,czy jesli na rozmowie powiem ze chce jechac do Kanady pracowac i sciagnac tam tez w przyszlosci moja zone to mi odmowia wizy ?.
Oboje pracujemy w panstwowym zakładzie i mamy umowy na czas niokreslony.
do kogo jescze mozna sie zwrocic z takim pytaniem ?
hej, tak sie tego nei zalawtia.najpierw musisz meic job ofer, a tego ambasada neizalatwia, musisz w neice znależć sobie sa pracę.a jaki jest twoj angielski?najpipej zalatwiac to przez jakaś angencjie.kanadyjska to canadavisa.com
hej, tak sie tego nei zalawtia.najpierw musisz meic job ofer, a tego ambasada neizalatwia, musisz w neice znależć sobie sa pracę.a jaki jest twoj angielski?najpipej zalatwiac to przez jakaś angencjie.kanadyjska to canadavisa.com
hej
jestem w USA 3 lata, niestety out of status
chcialabym sie dowiedziec czy jestem w stanie uzyskac wize turystyczna do kanady/ nie zostac odrzucona na granicy ? To ze bylam nielegalnie w stanach totalnie mine dyskwalifikuje ? Prosze o porade na forum albo maila [email]
Jezeli masz wazny paszport polski i jezeli kiedykolwiek skladalas podanie o wize i NIE bylo odrzucone to nie widze problemu. Jedynie na przeszkodzie moze byc fakt ze przyjezdzasz z USA gdzie jestes nielegalnie.
zalezy...jaki masz paszport? Masz "nowy" paszport biometrzyczny? Jak nie, to viza jest potrzebna

"After 31 December 2008 holders of non-biometric Polish passports will require a Temporary Resident Visa in order to enter Canada as a visitor. Biometric passports are all passports issued by the Polish government as of 28 August 2006 "
Łódka lub na piechotę. Ciemną nocą.
niech jedzie do Saskatchewan, tam nikomu nie obchodzi
Temat przeniesiony do archwium.