praca na statkach pasażerskich

Temat przeniesiony do archwium.
zmierzam podjac prace na statku, czy ktos moze mi powiedziec czy oplaca sie pracowac w departamencie housekeepingu jako stewart, jakie sa zarobki i czy mozna liczyc na jakies napiwki?
Praca na statkach pasażerskich generalnie jest bardzo opłacalna. Mieszkanie i jedzenia jest za darmo, tak, że życie właściwie nic nie kosztuje. Housekeeping jest generalnie najbardziej opłacalny, ale oczywiście zdarzają się wyjątki. Pracowałam kilka lat i jestam bardzo zadowolona. Zrobiłam sobie przerwę i teraz chcę znowu wrócić , bo przyzwyczaiłam się do dużych pieniędzy, a w Polsce nigdy tyle nie zarobię.
Witam!

Mnie tez ten temat ostatnio zainteresowal. Bardzo prosilbym o jakies szczegolowsze informacje na ten temat. Mysle o kontrakcie na pol roku, bo takie sa chyba najczesciej. Prosze o kontakt. Moj email: [email]
czy ktos moze dać znac jak i gdzie wogole takiej pracy szukać
OMC, Gdynia ul. Waszyngtona 34/36 p.311 tel: [tel]. www.omcltdmarine.com
Wysyłają głównie do Royal Caribbean International i Celebrity Cruises ale też do inych armatorów :)
ja tez pracowalam dla nich...szczerze tylko sie zastanow,jesli jedziesz po pieniadze-to musisz wiedziec,ze jako cleaner-mozesz ich sie nie dorobic,jesli jako cabin steward ...ruszaj i powodzenia:)
Prawda, jako cleaner nie ma cosię nastawiać na szybki zarobek,(dla jednych 8[tel]usd to dużo, a dla innych to bardzo malo). Jeżeli jednak dla kogoś statki są sposobem na życie, chce zakosztować przygody, a nie ma dyżego doświadczenia albo angielski nie jest zbyt płynny, to jest to całkiem niezły początek. Dużo soób z wyższym wykształceniem ( czasem nawet 2 kierunki...) zaczynało od tego i z czasem niektórzy z nich zrobili całkiem przyzwoitą karierę. Occzywiście byli też tacy co jej nie zrobili.:)
witam,rnrnzainteresowaliscie mnie ta praca na statkach pasazerkich,rnrnjaki wymagania trzeba spełnić że dostąć się do pracy na statek pasazerski, jakie sa opłaty, czy omc -to spr firmarnrnmój poziom ang to intermediate czy mam szanse na prace
Chetnie bym porozmawiał na ten temat dużej, chetnie bym tez podjął taką pracę.
Wskazówki cheynie mi się przydadzą.
Cześć ja mam takie pytanie do wszyskich, którzy już mają doświadczenie w pracy na statkach pasażerskich! proszę podajcie przykładowe zarobki na określonych stanowiskach,np.kelnerki, sprzataczki itd.na jakich stanowiskach Wy pracowaliście? jak wygląda dzień pracy i zakres obowiązków? jak często zawija się do portów i czy jest możliwość zejścia ze satatku i zwiedzania?
pozdrawiam!!!
Czy ktoś może mi pomóc? Szukam pracy na statku pasażerskim tyle że mój angielski praktycznie "raczkuje" słyszałem że można dostać pracę bez języka jako cleaner jeżeli ktoś posiada informacje gdzie starać się o taką pracę bardzo proszę o meila [email] z góry serdecznie dziękuję.
Interesuje mnie granie na statkach -jestem muzykiem (wiolonczelistką). Jeśli ktoś miałby jakiekolwiek informacje na ten temat, proszę o kontakt mailowy: [email]
Czesc wam ja mam pytanie chcem na statku tez pracowac mam 23 lata mieszkalem 20 lat w austri.pracowalem tam jako kelner i cateringu w service.
Teras pracuje w polsce niedaleko kolobrzegu w hotelu w recepcji.
Chcem bardzo pracowac na statkach umiem polski i niemiecki bardzo dobrze.
Angielski troche gorzej ale rozmawiam tez po angielsku.prosze o jakiesz informacjie.

Dziekuje i pozdrawiam.
Witam, a ile można tam konkretnie zarobić na msc? na każdym stanowisku:cleaner, waiters?
Heh...Jestem uczennica technikum Turystycznego i chodz bardzo podoba mi sie ten zawod zastanawiam sie czy po technikum przyjmą mnie na statku do pracy??? Na 3 miesiace bo potem studia oczywiscie:D
witam! Czytałem dużo na temat poracy na statkach pasażerski! Ty juz masz doświadczenie! Czy możesz podać adres firmy w ktorej pływasz , czy jest potrzebne jakies doswiadczenie? jak to wyglada [email] był bym wdzieczny za kontakt
pozdrawiam
mozesz przeslac mi jakis kontakt namiary na taką prace. robiłem na cyprze jako kelner barman i juz dawno chcialem podjac prace na statku. dzieki i pozdrawjam
moze ktos przesłac mi jakies namiary na prace na statku bardzo bym był wdzieczny. [email] z góry dzieki
właśnie też się zastanawiam czy by przyjęli na statki..ale na pewno tak:D, kończę teraz Studium Na tym samym kierunku Technik Obsługi turystycznej.. i po tym chciałbym parę miesięcy a nawet jeśli mi się spodoba parę lat popracować na statkach pasażerskich ... czy jest ktoś kto pracował i może polecić jakaś firmę ?
Poszukujcie informacji i dzwońcie, dowiecie się bezpośrednio. Ja dowiadywałem się w Gdyni. Na forum często lecą ściemy i niewiarygodne infos. Bo któż da ci gwarancję? Trochę samodzielności.
polecam RCCL (royal caribbean international) pracuje juz tu od 7 lat housekeeping. kontakt przez agencje OMC Gdynia . powodzenia
Siemano wszystkim !! CHciałem napisać pare faktów na ten temat Ponieważ tak ja wszyscy Tutaj interesuje się tym tematem ... Po pierwsze i najważniejsze chciałem oświadczyć iż Jest pare podstawowych rzeczy bez których nie ma większych szans na prace Marzeń ;) Pierwsza i najważniejsza rzecz to Język !!! bez którego jak sie nie mówi ,, Fluency`` Niema szans na prace między Obcokrajowcami !! Ponieważ nikt niebędzie brał nikogo na statek mając podejrzenie że NiEBĘDZIE UMIAŁ/A sie porozumieć z klijętami . Po drugie Rejs na takim statku jest jedną jak nie najdroższą mozliwością Podróżowania np. Koszt do około świata śtatkiem pasażerskim kosztuje bagatela 20. tysięcy - 40 tysięcy EURO !!! Więc z prostego punktu widzenia Byle kto i byle przeciętny człowiek nie może sobie pozwolić na taki rejss . Z tego tez powodu Personel na statku pasażerskim Musi być wyśmienity !! i Co najważniejsze z OGROMNYMDOŚWIADCZENIem W TYM CO ROBI !!! NP NA BYŁE TRZECIEGO KUCHARZA NA STATKU PASAŻERSKIM (CZYLI OD OBIERANIA ZIEMNIAKÓW :p) WYMAGA SIE PRZYNAJMNIEJ 2-3 LETNIEGO DOŚWIADCZENIA W RESTAURACJI I UKOŃCZONEJ SZKOŁY KUCHARSKIEJ WCZEŚNIEJ !!! Po trzecie prosze sie dowiedzieć więcej na temat Warónków pracy na takim statku !!!! MASZ OGRANICZONY SOSTĘP DO STATKU JAKO PERSONELL (ZAPOMNIJCIE ŻE BEDZIECIE KOMPAĆ SIE W BASENACH Z PASAŻERAMI LUB SPOTYKAĆ SIE Z NIMI W CASSINO LUB DYSKOTECE (NIEMA MOWY NA TO NAWED NIEMOŻNA TAM WEJŚĆ) I CO DO WYCHODZENIA NA LĄD W PORTACH TEŻ MOZNA POMAŻYĆ ŻE POZWIEDZACIE TAK JAK PAQSAŻEOWIE JEDNYM SŁOWEM PRACA NA STATKU TO ,,LEKKI`` OBÓZ PRACY NO I NAJWAZNIEJSZE PRACUJE SIE DUŻO NA 6 MIESIĘCY KONTRAKTU MACIE TYLKO 2 TYGODNIE WOLNEGO !!!! A TAK TO PRACA :) JEZELI CHCECIE SIE DOWIEDZIEC WIĘCEJ PROPONUJE POCZYTAĆ NA ANGIELSKICH STRONACH O TYM TEMACIE I NA STRONACH SAMYCH STATKÓW PASAŻERSKICH PO NAGIELSKU POZDRAWIAM
Zgadzam sie z Toba calkowicie. Latwo bzdury pisac na forum. Praca na statkach to nie wakacje. Nie ma szansy na przejscie przez rekrutacje bez kilkulteniego doswiadczenia w hotelarstwie czy restauracji, nie mowiac juz o bardzo wysokim poziomie jezyka angielskiego, francuskiego czy innych!
Bardzo prosiłabym o jakieś szczegółowe informacje na ten temat. Myślę o kontrakcie na pól roku, bo takie są chyba najczęściej. Proszę o kontakt. Mój email: [email]
Praca na statkach pasażerskich lub bardziej popularnie turystycznych jest bardzo polularna wśród osób młodych amerykanów. Jeśli już się zdecydujemy na poszukiwanie pracy, należy się zarejestrować w międzynarodowych portalach marynarskich, gdzie przychodzą agencji załogowi np tutaj www.myship.com
Pozdrawiam i odwagi, praca na morzu jest piękna.
np. tutaj www.myship.com
szukaj tylko na portalach wiarygodnych, koszt nie powinien przekraczać 10 dolarów, większe sumy jest cięzko odzyskać.
Moje doświadczenie z pracą no morzu to półroczna przygoda na promie Stena Baltica. Powiem krótko, na statku idziecie do pracy a nie na pogaduchy, papierocha i strojenie głupich min:P Ale do rzeczy. Studiuje dziennie w Gdańsku a praca na statku miała być takim oderwaniem od szarej codzienności. Ja akurat trafiłem na najgorsze stanowisko bo byłem dishwasherem:P No niby byłem praktykantem w kuchni ale to sprowadzało sie tylko do zmywaka i krojenia arbuzów od czasu do czasu:) Czyli typowa praca dla studenta, niech zapieprza cwaniak inteligent:) Pracowałem po 12-13 godzin (jak szybko sie wyrobisz tak skonczysz). W roku akademickim pracowałem 3 dni w tygodniu (weekendy). Kiedy zaczęły sie wakacje, zaczęła sie masakra. Codziennie na burcie było okolo 700 pasazerow, w weekendy ponad 1000. To wszystko musiałem ogarniac z kumplem. Co prawda pracowałem 8 dni, kilka dni w domu i znow 8 dni. Ale uwierzcie, każdy dzień w tej pracy ciągnął się w nieskonczość... Pewnie bym pracował dalej, gdyby nie bezsenność o którą na statku nie trudno. Wiec byly dni kiedy spałem w nocy godzine i szedlem dalej pracować 12 godzin. W ostatni dzien lipca kiedy uswiadomiłem sobie ze w sierpniu czeka mnie ten sam kierat, nie wytrzymałem i zwolniłem się. Jesli chodzi o zarobek, to jak na warunki pracy na morzu był słaby, ponieważ dziennie zarabiałem 80zl. Ale kelnerzy mieli prace duzo spokojniejszą i lżejszą. Nie slyszalem zeby mieli jakąs dobrą kase z napiwków. Zasmakowałem pracy na morzu i dobrze wiem jak cieżki jest to chleb. Nigdy nie mialem choroby morskiej, mimo iż zdarzały się mocne sztormy. Pozdrawiam
Hej GalleyBoy
Czy mogę prosić o Twoj mail bądz nr gg?
moj mail: [email]
Pozdrawiam,
Alia
9741625
Temat przeniesiony do archwium.