kto mieszka w Luton ??

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 41
poprzednia |
W maju wyjezdzam do Luton i szukam milych ,sympatycznych ludzi na poziomie...ktorzy tam mieszkaja.. by sie spotkac jak bede na miejscu i pogadac o tym gdzie warto zajrzec by fajnie spedzic czas, poznac kogo fajnego znalezc prace, mieszkanie itd.
pozdrawiam
moj mail to [email]
justa wojciechowszka to ty?? daj znac my sie chyba znamy:)??? odezwij sie!!!!
raczej sie nie znamy.
Czesc ja mieszkam w luton jak chcesz napisz na email kiedy przyjezdzasz nie ma sprawy mozemy sie poznac porozmawiac jest tu bardzo duzo polakow napewno poznasz kogos ja tu jestem 6 miesiecy i znam bardzo duzo osob :)pozdrawiam pap
Witaj. Generalnie to w luton jest tyle polaków że bez problemu sobie poradzisz. Miasto generalnie jest pakistańskie i nastaw się na duży skok kulturowy, kobiety ubrane tak że tylko oczy widać, faceci z brodami i w "piżamach", generalnie nie jest źle to całkiem mili ludzie tylko że troszkę nie bardzo potrafią utrzymać czystość wokół siebie. Tak czy inaczej powodzenia, a jeśli chodzi o pracę to hmm.... Nie chce cię martwić ale jest strasznie ciężko chyba że masz nienaganny angielski.
Pozdrawiam
hej łukasz a ja własnie się wybieram 17 czerwca do Luton no i mówisz e z praca ciezko kurcze a ja się tak martwię włąsnie tym!!! hmhmmmm a wogóle to cos trzeba zabierac jakeis cv albo cos takm do pracy odp na email [email] albo na [gg] bo nie zbyt czest wchodze na te stronepozdrawiam serdecznie Aneta
Moze mi doradzisz jak dojechac z Luton na poludnie angli na wyspe Isle of Wight
lukasz jestem juz, ale w Milton Keynes. mozesz podac mi swojego maila. justyna
cześć! mam ogromną prośbę!!!
czy ktoś studiuje w Luton i mógłby podzielić się jakimiś cennymi informacjami? własnie zastanawiam się nad tym uniwersytetem i po prostu chciałabym wiedzieć jak tam jest i czy warto? cz cięzko bedzie sie utrzymać i znaleźc pracę? bo jak czytam Polaków dużo?
proszę odpiszcie!!! z góry dzięki serdeczne:)))
czesc
Studia w anglii to nie to samo co studia w polsce. Jest zdecydownie latwiej. Uniwersytet w luton jest nastawiony glownie na nauke praktycznych rzeczy, przydatnych w przyszlosci. miasto jest ogólnie ok. troche zasyfione, wiekszosc mieszkanców to obcokrajowcy(pakistanie, hindusi, no i oczywiscie polacy i ruscy) Z pracá tez róznie bywa. moze byc tak ze trafisz na szczescie i prace znajdziesz.
Ja zawsze powtarzam dla chcacego nic trudnego. udalo mi sie znalez prace i pogodzic ze studiami.
z uniwerku jestem zadowolony - no moze poziom móbglby byc troche wyzszy ale... nie mozna miec wszystkiego.
zycze powodzenia.
pozdrawiam
JMK
czesc krzychu:)) mam pytanie..czy na uniwerku w luton trzeba placic z gory za caly semestr/rok czy mozna w ratach (np miesiecznych) ?:D
To miasto jest zapomniane przez boga,lipa straszna nigdy wiecej luton nie polecam czarno i smierdzi,praca za 5 funtow to czysty wyzysk i u kolorowego brudasa dno anglicy uciekaja z tego miasta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!3 tygonie tu bylem i nigdy tu nie wroce eraz na polnoc jade zwiedzac.
Witam. Interesujacy z CIebie okaz turysty. To zwiedzac przyjechales czy pracowac? Jesli nie ruszyles sie poza centrum to nie dzwie sie ze masz takie zdanie. a wystarczy wyjechac kawalek poza centrum i od razu widac ze jest to jednak "dosyc" ciekawe miejsce. Luton jest doskonalym punktem wypadowym(bazowym) dla turystów i pracujacych(koszty utrzymania dosyc nie wielkie).
A co do pracy to jesli nie znasz angielskiego to nie ma co sie dziwic(wcale nie chce podwarzac twoich umiejetnosci jezykowych), stawka 5.05 jest minimalna krajowa za godzine( tak tak drodzy kolezanki i koledzy za taka stawke nie jednokrotnie pracujá tez Anglicy). Z twojej wypowiedzi jasno wynika ze jestes bardzo otwarty na swiat - "czysty wyzysk i u kolorowego brudasa " - ach ta nasza polska tolerancja. "anglicy uciekaja z tego miasta" - spostrzegawczy jestes... skoro po 3 tygodniach pobytu udalo Ci sie to stwierdzic. Tylko na jakiej podstwie? niech zgadne poznales pewnie wielu anglików i oni Ci tak powiedzieli. sam osobiscie mieszkam tu od 12 lat i jako takiego zjawiska masowej emigracji anglików z luton nie zauwazylem. wedlug ciebie zapewne "kolorowi" którzy mieszkaja tu od kilku pokolen nie sa anglikami.z innej beczki: a przeciez Olisadebe to POLAK! To by bylo na tyle. przypominam ze kazdy ma prawo do wyrazania wlasnych opini i pogladów. pozdrawiam [email]
Do Hakuzeta:
Mam prośbę czy mógłbyś podzielić się jakimiś ciekawymi info na temat uniwersytetu w Luton? Słyszałam, że poziom nie jest zbyt wysoki, a ja własnie zastanawiam się nad ich ofertą... Np. w pewnym rankingu (zrobionym przez państową intytucję badającą generalnie wszystkie uniwersytety w UK) Luton zajmowało 102 miejsce na 120 więc troszkę zwątpiłam:(
Proszę odpisz szybko!
jade teraz do luton szukac pracy dam rade czy jest ciezko
Bartek2512-
oczywiscie przypuszczam, ze jez ang to wladasz 'biegle', masz paroletnie doswiadczenie w pracy i dobry fach np. budowlanca, kierowcy, fryzjera itp. - wtedy to strasznego problemu nie widze.
Jestes w milton keyens?a ja w leighton buzzard bardzo bliziutkociebie!!!!moj mail [email]
ANGILSKI SREDNIO TECHNIK EKONOMISTA WOZKI WIDLOWE BUDOWLANKA NIE ROBI PROBLEMU TYLKO NIUDOKUMENTOWANA MIALEM KIROWNICZE STANOWISKO NA MAGAZYNIE KOMPUTER ITD.
wejdz na portale np. www.gumtree i inne - zobacz co tam jest - ale lepiej miec dobre CV, wszystko udokumentowane, referencje - to wtedy szybciej cos znajdziesz.
jak tam moje szanse
dziękuje za dobre rady mam pytanko jaki papiry zabrać i tak wogule co jest wazne przy szukaniu pracy
Najlepiej, ja bym szukala pracy bedac jeszcze w Polsce. A szanse sa takie jak kazdego - komus sie uda, a drugiemu nie. Ale pomysl, czym sie wyrozniasz od tych ktorzy na miejscu szukaja prace - (i jej nie moga znalezc).
mysle ze cos sie znajdzie chociaz na budowie
Witaj podałeś adres poczty elektronicznej, który nie bardzo działa... a tak liczyłem na kontakt kto zna Luton jak ja wałbrzych,
Pozdrawaim
hej ( gosc 11) ja mieszkam w luton juz prawie dwa lata i znam troche Luton ale Wałbrzych znam dardzo dobrze bo z tamtad pochodze pozdrawiam
hejka wszystkim! ja tez mieszkam w luton od dwoch miesiecy,z praca naprawde jest ciezko,w agencjach poszukujacych prace, mowia,ze ma sie to zmienic za tydzien moze dwa...zobaczymy.Szukam pracy glownie jako elektryk,ale angielski u mnie kiepski:( Moze ktos potrzebuje,albo zna jakies namiary? chetnie popracuje bo kasiurka sie konczy. Posiadam samochod,moze to jakis atut?..
chce tu zostac do maja albo i dluzej.
Hejka, ja mieszkam w Luton od pol roku, pracuje na uniwerku i mysle ze ten uniwerek nie jest taki zly, przynajmniej ja go lubie. Choc Luton jest okropne, nie ma tu nic atrakcyjnego. I nie znam tu zbyt wielu ludzi, tylko jedna Polke. Ale to kwestia tego ze pracuje na uniwerku i choc miasto pelne Polakow to ja z nimi nie mam kontaktu. Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia
Czolem. Piszesz ze Uniwerek nie jest zly,ale pracujesz tam czy studiujesz ? Interesuje mnie to bo 15 wrz wylatuje wlasnie na nowe studia na tym uniwerku i moze cos podpowiesz :) Sa tam jacys polacy ? (poza toba oczywiscie :) ) I co mowia ludzie, da sie przezyc ?
Z gory dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam
Siemka:) wie ktos jak wyglada teraz sytuacja w luton odnosnie pracy?? w biurach porsedniczych sa duze koleji?? ludzie nadal sie zabijaja tak jak w kwietniu i kazdy placze pod drzwiami z rozpaczy ze nie moze znalesc pracy?! pisze dlatego bo chyab na pazdziernik wiecej ludzoi wyjezdza(studenci)...z gory dzieki za info. moj mail: [email] , lub [gg]
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 41
poprzednia |

« 

Praca za granicą