High Wycombe- praca, zycie....?

Temat przeniesiony do archwium.
czy ktos moze mieszka w High Wycombe? Jak wyglada tam zycie i mozliwosci zdobycia pracy? Moze ktos slyszal cos o tym miejscu? pzdr.
Mieszkałam tam przez wakacje,małe miasteczko bardzo duzo Polaków i Pakistańczyków. Z praca jest ciężko nie tylko w czasie wakacji,ale da sie przezyc.oczywiscie nie polecam wyjazdu bez znajomosci jezyka (choćby na poz pdst).Pozdrawiam i powodzenia
Hej Newy- nie wiem czy jeszcze jestes zainteresowana, ale jakbyco to ja wybieram sie do high wycombe we wrzesniu, wiec moze obgadamy co i jak...? Jezeli masz ochote to pisz na: [email]
Ja wlasnie sie tam wybieram za pare dni bo dostalem prace. Jakby ktos mial informacje na temat miasta, chetnie poczytam :) email: [email]
Mieszkałem w High Wycombe Bucks przez parę tygodni. Mała miejscowość, nie pracowałem tam tylko odpoczywałem. Mieszka tam moja daleka rodzina (kuzynka mamy.
Jeżeli będzie taka potrzeba(pomoc na miejscu - jakaś sytuacja wyjątkowa) to daj znać na e-maila: [email] lub komórkę: +48 692 608 275

Zbigniew
czesc jestem obecnie high wycombe wraz z moja zona szukam pracy i nic nie moge znalezc moze ty jakos pomozesz jesli mozesz to bede wdzieczny dzieki grzesiek odp
Witam! Tym razem pisze na tym forum po przyjezdzie z miejscowosci o ktorej pisalem wiele miesiecy temu. Wtedy tak naprawde nie wiedzialem dokad sie wybieram i co mnie czeka. Teraz moge napisac co wydarzylo sie przez ten caly okres. Hmmm.... Wyjechalem do High Wycombe w maju 2006. Ze znalezieniem pracy nie bylo tak latwo jak mi sie wydawalo przed wyjazdem. Bledne jest zalozenie, ze w Anglii jest mnostwo pracy i na pewno sie jakas znajdzie. Osobiscie pracy szukalem ponad miesiac chodzac z CV po roznych zakladach i pracy i agencjach pracy, lecz w tym okresie tzn. letnim jest bardzo trudno dostac jakiekolwiek zajecie. Zjezdza sie mnostwo ludzi, glownie z Polski :-) i wtedy jest problem nietylko z praca ale i z pokojem... W tym czasie przychodzily chwile zalamania i zwatpienia, no i zaczalem myslec o powrocie do Polski, czego bardzo nie chcialem. Wiadomo jak w Polsce. Moja pierwsza prace dostalem z agencji pracy a bylo to "kelnerowanie". Nie myslcie ze bylo to codziennie, moze dwa razy w tygodniu, glownie w weekendy. Pozniej pracowalem przy telefonach komorkowych, pakowaniu ksiazek. Pewnego dnia zadzwonili do mnie z agencji pracy i zaproponowali mi prace w fabryce przez najblizsze trzy miesiace z mozliowscia zatrudnienia po tym okresie bezposrednio przez firme. Zgodzilem sie i do tej chwili tam pracuje ale nie przez agencje pracy. Wspomne tez o wynagrodzeniach, ktore sa z reguly wyplacane co tydzien, ale z tygodniowym opoznieniem, tzn. jezeli zaczynasz prace np. 1 wrzesnia to pieniadze za pierwszy tydzien dostaniesz ok 14 wrzesnia. W poczatkowym okresie zarobkowania zazwyczaj naliczany jest wysoki podatek, ok 30% wszystkich potracen, wszystko zalezy od kodu podatkowego. Na samym poczatku dostaje sie kod BR... Proponuje zapoznac sie z tymi sprawami przed wyjazdem aby uniknac rozczarowania. Co jeszcze wazne,trzeba pilnowac swoich pieniedzy, tzn. zawsze sprawdzac czy sie wszystko zgadza bo agencje czesto oszukuja i zeruja na niewiedzy. Ostatnia istotna sprawa: Jezeli nie znasz jezyka angielskiego na poziomie komunikatywnym to lepiej sobie podaruj wyjazd. Bez jezyka nie ma pracy!!!! Chyba, ze w budowlance ale wtedy musisz miec znajomosci. Bez jezyki i pracy nie wyjezdzaj, bo popelnisz glupote! Pozdrawiam i powodzenia
Hej!
Czy ktoś słyszał może o fabryce papierosów w High Wycombe? Istnieje coś takiego?
Słyszałam o tej fabryce i jadę tam do pracy ze znajomymi już we wtorek, jeśli chcesz porozmawiać o tej pracy to odezwij się do mnie jak najszybciej. [email]
Witam ja się do High wycombe wybieram siódmego lutego do fabryki papierosów może ktoś coś więcej powie o tym miasteczku
[email]
[gg]
ja jestem w high wycombe.. powiem ze nie jet najgorzej da sie zyc zaoszczedzic itp wiec nie ma co zwlekac tylko przyjezdzac i zaczynac nowe zycie.pozdrawiam
Jak najlepiej dojechać do High Wycombe z Polski? Znalazłam w internecie Europa Express, czy to dobry przewoźnik?
mada
Gustaw, na pewno dużo wiesz o tym mieście. Powiedz mi orientacyjnie, ile zarabiają np. sprzątaczki lub osoby na kuchni?
mada
Czy jestes jeszcze w High? Odezwij sie do mnie. Please.
DO NEWY:Odezwij sie do mnie, mam jeszcze kilka pytan. Jestes jeszcze w High wyc.???
tak jestem jeszcze w high wycombe. moj email [email]
pozdrawiam
najlepiej droga kolezanko to poleciec samolotem do lotniska w Luton a pozniej autokarem National Express.
jestem w high wycombe od 2 miesiecy i pracuje jako kierowca autobusu w firmie arriva.jak narazie nie narzekam.
co do kasy to placa tu nawet z 2 tyg poslizgiem wiec zeby nie bylo zdziwienia. podatek, fakt sypia najwiekszy ale jak juz zostanie sie przypisany do jakiegos progu podatkowego to wyrownuja go i nagle dostaje sie niezla wyplate :)
jak jestes rasista to nawet tu nie przyjezdzaj bo wiekszosc mieszkancow to ciapaci z pakistanu a gdzies widzialem w necie ze oklo 80% mieszkancow deklaruje sie jako biali. normalnie smiech na sali...
jak ktos ma jakies pytania to postaram sie odpowiedziec ale nic nie obiecuje. e-male [email] lub [gg] NIE ZALATWIAM ZADNEJ PRACY wiec nawet oto prosze nie pytac. pozdrawiam
Witam
Poszukuje pokoju 1os (ew 2os w rozsądnej cenie :) do wynjęcia w High Wycombe lub okolicy. może macie jakieś namiary na kogoś kto ma cos takiego.
Dziękuje z góry i pozdrawiam, Przemek
HEJ KOLEGO:) ROWNIEż WYBIERAM SIE DO hIGH.. PODAJE SWOJEGO MEILA PROSZE O KONTAKT :) [email]
siema
ja wybieram się studiować w buckinghamshire new uniwercity w high wycombe może ktoś tam już jest?
3464941 gg
siema
ja wybieram się studiować w buckinghamshire new uniwercity w high wycombe może ktoś tam już jest?
3464941 gg
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa