HELP!!! rozmowa o vize USA

Temat przeniesiony do archwium.
Wybieram sie do Stanów na zaproszenie, jestem studentką, interesuje mnie jak długo czeka sie na rozmowe o wize z konsulem w ambasadzie w warszawia?? na 17 lipca mam rezerwacje biletu a jeszcze nie przysłali mi potwierdzenia rejestracji dokumetów... Jaki jest czas oczekiwania od umówienia sie na spotkanie i rozmowe do dnia w którym mam sie ona odbyć??
Prosze o pomoc...
zadzwoń do ambasady !! i się umówisz
>na 17 lipca mam rezerwacje biletu a jeszcze nie przysłali
>mi potwierdzenia rejestracji dokumetów...
Jakich dokumentow i kto Ci jeszcze nie przeslal? Spokojnie, masz jeszcze duzo czasu. Sezon wyjazdowy co prawda juz sie zaczal, wiec aplikacji na pewno jest wiecej niz np. w styczniu, ale powinni wyznaczyc Ci termin rozmowy z konsulem w przeciagu 4-5 dni od dnia, kiedy zadzwonisz umowic sie na spotkanie. Na odeslanie paszportu z wiza oficjalnie trzeba czekac do 14 dni roboczych, ale zazwyczaj przychodza szybciej niz w tydzien. Glowa do gory i powodzenia. Koniecznie jednak wypelnij wszystkie wymagane dokumenty i zadzwon do nich, by umowic sie na spotkanie.
Nie chce cie martwic ale raczej nie powinnas rezerwowac biletuu przed decyzja konsula, bo to tylko strata pieniedzy, chyba ze jest to wyjazd organizowany przez uczelnie wtedy generalnie nie ma problemu.rnAby umowic sie na spotkanie z konsulem po pierwsze musisz jak najszybciej zadzwonic do ambasady, zbiara twoje dane i wyznacza termin spotkania, dokumenty czyli podanie o wize musisz zorganizowac sama- ja pobieralam z internetu. oczywiscie musisz wszystko dokladnie wypelnic i wraz z zaproszeniem udac sie na przesluchanie ktore generalnie malo kto przechodzi. Jesli nie masz szczescia jeszcze w ciagu pieciu minut wsadzaja ci do paszportu pieczatke z odmowa, w przeciwnym razie czekasz ale tego juz dokladnie nie wiem bo nie dotarlam do tego etapu. Acha przypomnialo mi sie jeszcze zanim pojedziesz do ambasady aby wogole raczyli sie z toba zobaczys najpierw musisz oczywiscie wplacic na konto ambasady pewna sume, teraz nie wiem ile to dokladnie stoi ja staralam sie o wize rok temu tak wiec na pewno nie jest to juz aktualne. Generalnie zycze powodzenia.
>Nie chce cie martwic ale raczej nie powinnas rezerwowac biletuu przed
>decyzja konsula, bo to tylko strata pieniedzy
Z tym to juz akurat roznie byla. Niektorzy twierdza, ze kupno biletu niejako swiadczy o tym, ze o wyjezdzie myslisz na powaznie i ze niby pomaga, jak konsul nie ma wyraznego powodu do odmowy, a jednak sie waha. Jak jest naprawde - nie mam pojecia. Rzeczywiscie, teraz wszystkie dokumenty wypelnia sie on-line i trzeba to sobie dwustronnie wydrukowac, uwazac zeby sie kod kreskowy nie rozmazal i jeszcze stawiaja jakies inne wymagania. Niezbednym elementem podania wizowego jest dowod wplaty na kwote $100, przy czym w razie odmowy wizy pieniedzy oczywiscie nie zwracaja. A
Tu masz linka, tam wszystko jest http://poland.usembassy.gov/poland-pl/niv_general_information.html
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

Pomoc językowa