Firma Eurobail z Nottingham czy uczciwa??

Temat przeniesiony do archwium.
Własnie zadzwonila do mnie dziewczyna z firmy Eurobail i zaproponowala mi, ze jest mozliwosc wyjazdu do pracy do Angli. Oczywiscie wczesniej zarejestrowalem sie na ich stronie. Jezeli ktos korzystal z uslug tej firmy, to mialbym kilka pytan. Czy jest sens wyjazdu przy pomocy tej firmy (na 3 miesiace). Juz na poczatku mnie dziewczyna zdziwila, ze pobieraja oplaty, a z tego co czytalem na stronie ang.pl w waszych wypowiedziach, takie firmy nie powinny brac zadnych oplat (Eurobail chce 100 GBP za samo zalatwienie pracy: przetlumaczenie cv itp ; przelot, zamieszkanie, wyzywienie, ja sam oplacam). Moze dlatego pobieraja oplaty , bo to jest biuro pracy, sam nie wiem??. Dodatkowo po przyjezdzie place z gory za zamieszkanie za 4 tygodnie ok 210 GBP zl(w przeciagu 2 tyg znajduja prace). Podliczajac zaplace 310 GBP + przelot + wyzywienie. Warto wogole jechac na 3 tygodnie na takich warunkach?? Czy to sie wogole zwroci??
hej. jestem anka. ja tez mam taki problem. sprawdzalam, spolka jest wiarygodna. ale jdnak mam obawy, wiadomo zagranica. ja planuje wyazd na marzec, ale wolalabym sie skontaktowac z kims kto byl lub jest w anglii z tej firmy. narazie jest trudno. co do cibie to wyjazd na 3 miesiace chyba sie nie oplaca! nie wiem, decyzja i tak bedzie nalezala do ciebie! pa
czy firma Eurobail ma siedzibe w Polsce? Dlaczego wymagaja pieniadze za:
zalatwienie pracy - czy to jest legalne?
przetlumaczenie CV - ile to stron tego beda tlumaczyc - a co jak juz masz CV w jez ang?
Zastanow sie - firmy ktore wymagaja pieniadze za zalatwienie pracy robia to wbrew prawa.
Kiedy sie prawo zmienilo, ze biurom pracy WOLNO brac za zalatwienie pracy?
Praca dla każdego - pracę szukamy po przyjeździe

Jeżeli Państwa język angielski lub kwalifikacje nie są na wysokim poziomie, nic nie jest zmarnowane. Pomimo tego, mamy dla Państwa całą skalę możliwości zdobycia pracy. Dzięki naszym kontaktom z miejscowymy agencjami pracy i z pracodawcami, większość naszych klientów w ciągu 2 tygodni po przyjeździe znajdzie zatrudnienie.Wszystko zależy od popytu na rynku pracy.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że nie jesteśmy biurem pracy, które bezpośrednio proponuje zatrudnienie.

To nie jest agencja pośrednictwa pracy, oni pomagają znaleźć prace poprzez agencje pracy współpracujące z nimi.
daj sobie spokój, odpowiedziałeś już sobie na pytanie czy warto jechać... to kuowanie kota w worku. Co niby obiecują? wszystko zależy od popytu na rynku pracy a Ty jesteś 300 funtów w plecy. To naciąganie, znajdź inną agencję. Pozdrawiam
i do anne: jak ustaliłaś,że spółka jest wiarygodna??? niektórzy na forum o aessie też tak ustalili i jak się skończyło???
o accessie miało być ;)
sceptyk
Czegos tutaj nie rozumie -
...Chcielibyśmy zaznaczyć, że nie jesteśmy biurem pracy, które bezpośrednio proponuje zatrudnienie. To nie jest agencja pośrednictwa pracy, oni pomagają znaleźć prace...
1.Przeciez ktos znajacy jez. angielski i majacy kwalifikacje i doswiadczenie, samemu moze znalezc prace w ten sam sposob, nawet jeszcze w Polsce, zanim sie wybierze do UK. Bez jezyka, kwalifikacji i doswiadczenia jest juz bardzo a bardzo trudno o prace w GB. Jak ktos ma inne zdanie, to prosze to udowodnic.
2. Niema danych ile ludzi uzywajac pomoc tych dobrych ludzi w ten sposob juz zostalo zatrudnionych, a co jest gdy w ciagu 8miu, 9ciu tyg nie znajda dla kogos pracy - kto pokrywa koszty mieszkania, utrzymania itp. Obiecanki, takie ze po przyjezdzie do GB ktos bez jezyka i kwalif. znajdzie prace w ciagu 2 tyg -chyba sa troszeczke 'nie fair'.
napisałam o tym na www.oszukany.pl, tam będę informować co i jak
Tam gdzieś piszę że nie gwarantują pracy, będą się starać tak jak access. Czyli loteria, chyba że chodzi komuś o mieszkanie bo to gwrantują
---------------------------------
www.oszukany.pl/forum
Nie polecam tej firmy ponieważ skożystalem z ich usług i musiałem wrucić do Polski.
Znajdują tylko zakwaterowanie i dodatku zdzierają jak sie da.
Jeśli jesteś czechem lub słowakiem to możesz liczyć na prace lecz jeśli polakiem nie licz na ZNALEZIENIE pracy.
JEDNO WIELKIE OSZUSTWO I ZDZIERSTWO!!!!!!!!!!!!!!
POZDRAWIAM
Jestem w dokładnie takiej sytuacji jak Ty ja również otrzymałam taki telefon, proszę powiedz czy już się zdecydowałąś czy wiesz już coś więcej.
Proszę o wszelkie informacje o uczciwości bądź jej braku w firmie EUROBAIL. Wybieram się do Uk z mężem i 5,5 letnią córką i nie wiem czy mogę ryzykować zaufaniem tej firmie. Proszę o poradę.Z góry dzięki
Już od trzech miesięcy jestem dzięki firmie Eurobail w Nottingham. W ciągu 10 dni pracownicy firmy pomogli mi znaleźć pracę. Pracuję w firmie, która produkuje drabiny. Myślę, że pracę mam dobrą, pracuję na zmiany. W Anglii nie miałam problemów językowych, ponieważ jeszcze w Polsce uczyłam się cztery lata j.angielskiego. W prawdzie na początku miałam problemy ze zrozumieniem, ale po pewnym czasie polepszyłam się. Pracę znalazłam korzystając z pomocy doradcy, który dla mnie znalazł ogłoszenie w Job Centru, zadzwonił na telefon podany w ogłoszeniu i umówił mnie na rozowę z pracodawcą. Bez problemu zostałam zatrudniona, ponieważ szukali okoł 15-tu pracowników. Podobało mi się jak wszystko miałam dobrze zorganizowane. Byłam umówiona na rozmowe kwalifikacyjną i teraz wszystko zależało tylko ode mnie. Udało się, dostałam pracę. Tak samo i pozostałe usługi firma Eurobail wykonała dla mnie bardzo szybko. Od razu po otrzymaniu pracy pracownik firmy pomógł mi załatwić WRS. Także NI Number mam już załatwiony, ale nadal czekam na umieszczenie mnie w odpowiednim kursie językowym. W prawdzie już jeden kurs mogłam rozpocząć, niestety nie dało się go połączyć czasowie z pracą. Aktualnie czekam na rozpoczęcie kursu w nowym terminie. Pieniądze co zainwestowałam do podróży, około 500 franków, już mam z powrotem. Trwało to 2-3 miesiące. Jestem w Notingham razem z koleżanką, która pracę znalazła w ciągu 14-tu dni. Pracuje w hotelu za barem i jako pokojówka. Z prace jest bardzo zadowolona, może szybko polepszyć swój angielski.

Na koniec jedna rada. Jeżeli nie mówicie po angielsku, będzie wam cieżko w Anglii. Natomiast jeżeli znacie podstawy języka, potraficie powiedzieć coś o sobie, chociaż w 10 zdaniach, czasem coś zrozumiecie, to napewno przyjedźcie do Angli.
Do laraymi1 chciałabym zapytac cię o szczególy twojego wyjazdu, chodzi mi głównie o Twoje zakwaterowanie, czy warunki w jakich zaoferowało Ci biuro da się żyć , ja dostałam informację że ta firma zdziera kasę a waruki to masakra, nawet w domach są szczury, brakuje jedynie karaluchów. Ile w tym prawdy, proszę o pomoc.
Temat przeniesiony do archwium.