HOLANDIA! GRANICE OTWARTE!

Temat przeniesiony do archwium.
witam wszystkich internautooow:)
Jak wiecie od dzis granice HOLANDII zostaly otwarte podobno czekaja dla nas oferty pracy duzo ofert pracy..moze nie bedziemy musieli sie pchac do anglii czy irlandii, kto z was zaierza sie wybierac do tego kraju(bo ja zamierzam), moze znacie stronki z ofertami pracy?, ja bede mial 6 maja oferty pracy od pracodawcy w holandii wiec jak mi juz je podesle podesle je na forum, bo przeciez trzeba sobie pany pomagac:). Są moze osoby na tym forum które pracuja w holandii? jak tam jest podbno zycie drogie,ale zarobki podbne do tych w angli czy w irlandii nie do tych u nas:D
pozdrawiam i za pare dni sie odezwe
Wiem. Mówi się, że jest tam ok. 200 tys. wakatów na różne stanowiska, bo bezrobocie w tym kraju wynosi ok. 3,5%.
jak bedziesz mialjakas oferte ptracy na tego maja to daj znac na [email] dzieki i pozdrawiam pa
czesc!prosze o kontakt, bo tez szukam pracy na wakacje. dzieki,moj [email] nr [gg]
holaaa..mam kumpla ktory tam pracuje i moze i sa oferty pracy..moze i czekaja na ans ale trzeba wszystkie papiery zalatwiac i jest calkiem inaczej niz np w UK..ogolnie biurokracja straszna,,najlepiej otworzyc tam firme..szczegolow dokladnie nie znam, ale nie wiem czy to jakas rewelacja:)
Witam:) pracowalam w zeszlym roku w Holandii i ogolnie moge tylko tyle powiedziec.....jest super!!!!baaardzo polecam ten kraj...zycie wcale nie jest takie ciezkie i drogie(to wszystko zalezy od tego jak kto zyje;)) jak sie dowiedzialam ze mozna juz pracowac legalnie ucieszylam sie bardzo ale.......niestety nie mam za bardzo zadnych namiarow na prace:(( wiec jak bedziecie mieli jakies aktualne oferty to proszeeee dajcie znac....ja musze wrocic do tego kraju:)))) ewentualnie jak macie namiary na jakies firmy ktore zalatwiaja prace to prosze rowniez przeslijcie.... [email] pozdrawiam
moze sprawdzie tutaj, chyba nawet niektore oferty ciekawe http://www.amsterdamweekly.nl/content/view/44/95/#workoffered
nie granice otwarte, a rynek pracy :) w holandii spedzielem rok i nie jest tam tak rozowo. po pierwsze liczy sie znajomosc niederlandzkiego, mimo, iz da sie tam porozumiec po angielsku bez wiekszych problemow. proste to chyba i logiczne, ich kraj- ich jezyk. po drugie to ci, ktorzy mysla, ze tam nie ma tylu polakow, co w anglii to mam tylko czesc racji. polski slychac dookola i to niestety bardzo prostacki polski, bo najwiecej tu polskich budowlancow- szczegolnie w amsterdamie i na poludniu kraju, tj. rejon bredy i tillburga. oni skutecznie psuja opinie innym polakom!! Podejrzewam, ze teraz holandia bedzie 3. krajem do wyjazdu do pracy po anglii i irlandii. place w holandii na poziomie europejskim choc nic tak naprawde rewelacyjnego. wielkim bledem jest przeliczanie obcej waluty na zlotowki!! na zachodzie "zarobisz wiecej"- ale wydasz tez znacznie wiecej!
na koniec jeszcze:
- rower to ulubiony pojazd w holandii, przyzwyczaj sie do mysli, ze gdziekolwiek bedziesz wychodzic to bedziesz wsiadac na "bike-a". rada: w amsterdamie (i nie tylko) najlepiej miec zloma- rowery kradna w bialy dzien. (nawt zlomy maja blokady i lancuchy).
-pogoda: jak na "wyspach", tzn. duzo pada i czesto wieje. no ale teraz lato idzie :)

------------------------------

dla niezorientowanych:
na stronie http://www.mfa.nl/war-pl/gospodarka_i_handel/praca_w_niderlandach znajduje sie broszura w jezyku polskim (podjecie pracy).
sorry, ta broszura to juz nieaktualna!
info na http://www.employment.gov.nl/
strona do poszukiwania pracy w ue: ec.europa.eu/eures
Zgadzam się, że wcale tak za różowo nie jest w Holandii. Jestem w Holandii na stażu managerskim i mimo dobrej znajomości angielskiego muszę nauczyć się holenderskiego. A jeśli chodzi o to, to mam wrażenie że nigdy tego się nie nauczę, bo holenderski należy do jednych z najtrudniejszych języków. Zarobki brutto są w sumie wysokie ale od tego trzeba odjąć podatek(ale to wiadomo) no i ubezpieczenie, jakies ponad 90 euro, co w sumie i tak wychodzi korzystniej niż w Anglii:-)
No i moim zdaniem holendrzy są o wiele pozytywniej nastawieni do obcokrajowców:-)No, przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie...
Hej Oleńka! Mam pytanie odnośnie stazu na ktorym jestes? w tym roku koncze studia i mysle o wyjezdzie do amsterdamu wlasnie na jakis staz/praktykę. Wczesniej pracowalam w amsterdamie jako aupair pozniej w restauracji i hotelu wiec raczej sie orientuje co i jak. holenderski mam w maire komunikatywnty duzo rozumie gorzej z mowieniem ale chce zapisac sie na kurs wiec luz. czy moglabys dac mi namiar na jakies firmy albo chociaz stronke? bylabym bardzo wdzieczna:) a i szukam jeszcze chetnych do wyjazdu bo jak wiadomo razem razniej:) mam troche znajomych w a-mie ale zawsze fajnie poznac kogos nowego no i chociazby latwiej razem znalezc lokum:) pozdrawiam
mail: [email]
Czesc! Jak by smogl kolegoto przeslij mi jakies oferty tej pracy w holandii, ja mam taka jedna z biura Hands To Work z lublinca oferuja 6,80na godzine zakwaterowanie i ubezpieczenie zapewniaja. Praca jest przy zbiorze pomidorow i na jakis halach produkcyjnych przy tasmach.Moze tyz nasz kogos co juz tam byl z tej firmy jak co to napisz mi na meila [email] Pozdrawiem hajka dzieki
czesc!wyjezdzam w sobote(2.06.07)do holandii,z firma ruigrok z opola,moze ktos tez jedzie?do sera?moj nr.gadulaca 2810906.
Jeśli ktoś posiada ciekawą ofertę pracy tam prosze o kontakt [email]
Szukam stronek z parca w NL typu gumtree.
Czy ktos moze pomoc?
W internecie nie ma za duzo pracy jako takiej, czy tak tez jest w rzeczywistosci?
Londyn pod tym wzgledem to oaza zatrudnienia (a ja myslalam, ze to tu jest tak byle jak).
[email]
Witam!
Kto zna może jakąś zaufana firmę,z którą mozna jechać do pracy w Holandii,na Polski Paszport bez znajomości języka?
POMÓŻCIE!!!
[email]
tel.[tel]
Witam!
Kto zna może jakąś zaufana firmę,z którą mozna jechać do pracy w Holandii,na Polski Paszport bez znajomości języka?
POMÓŻCIE!!!
[email]
tel.[tel]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia