wyjazd z Wloch do Anglii - jaka szansa na prace?

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie. Jestesmy malzenstwem polsko - wloskim myslacym o emigracji do Wielkiej Brytani. Napiszcie jak realnie oceniacie nasze szanse. O przeprowadzce nie myslimy w kategoriach "teraz od zaraz" dlatego bo jeszcze studiuje, chcielibysmy wyjechac gdzies tak za pare miesiecy gora rok. Moze dla niektorych to jeszcze kupa czasu, ale chcielibysmy wiedziec mniej wiecej na czym stoimy i co ewentualnie mozemy zrobic by zwiekszyc szanse na lepsza prace w Anglii.
Moj maz (Wloch) ma srednie wyksztalcenie. Studiowal jezyki, ale je przerwal bo szybko zaczal pracowac. Ma za soba doswiadczenie pracy w sklepie z materialami budowlanymi, w informatyce i obecnie pracuje w hotelu jako recepcjonista zajmujac sie tez troche administracja. W Angielski zna bardzo dobrze z racji zawodu (przyjmuje do hotelu bardzo duzo obcokrajowcow wiec ma na co dzien kontakt z tym jezykiem), do tego dobrze posluguje sie francuskim i hiszpanskim.W Anglii chcialby kontynuowac prace w hotelarstwie lub ogolnie w turystyce.

Ja - w Polsce ukonczylam ekonomie. obecnie dalej studiuje we Wloszech Ekonomie (Ekonomia i prawne zarzadzanie przedsiebiorstwem). Mam za soba krotkie doswiadczenia stazu w konsulacie polskim w Rzymie, w biurze notarialnym i rachunkowym zawsze w zakresie administracji i ksiegowosci. Nie pracowalam jeszcze. Zostal mi niecaly rok do ukonczenia studiow. Jezykowo stoje tak: wloski prawie perfekt, angielski znam bardzo dobrze w pismie (gramatyka), gorzej z mowieniem - musialabym sobie odswiezyc, posluguje sie tez dosc dobrze z niemieckim. Uczylam sie obu jezykow zarowno w Polsce jak i we Wloszech, zdaje sobie sprawe, ze nie uzywajac ich mam zaleglosci, ale wszystko jest kwestia odswiezenia. Interesowalyby mnie praca zwiana wlasnie z administracja, ksiegowoscia, podatkami, moze byc tez ogolnie sekretarka lub ogolnie w jakims biurze.

Napiszcie co wy o tym sadzicie.

pozdrawiam.

 »

Pomoc językowa