SuperMemo-program vs. on-line

Temat przeniesiony do archwium.
Zarejestrowalem sie na supermemo.net i rzeczywiscie niezly sposob na poznanie nowych slowek. Jak wersja on-line ma sie do programu. Warto w ogole korzystac z tej metody przez www? Bylbym wdzieczny za wyjasnienie bo na stronach supermemo nie znalazlem wyjasnienia jaka czesc mozliwosci programu oferuje wersja internetowa.
Korzystając z wersji online masz do dyspozycji z pewną iloscią prostych i niedużych baz wiedzy oraz z wersjo demonstracyjnych pakietów komercyjnych, np. hiszpańska baza \"Espanol Para Ti\" w wersji pudełkowej ma 24 lekcje a w sieci 4 lub 6 (juz nie pamiętam), podobnie baza francuska i angielska. Poza tym wersja programowa ma więcej możliwości, więcej rodzajów ćwiczeń i daje Ci mozliwość poprawiania i uzupełniania oraz, co najważniejse jest dużo szybsza.

Ja zrezygnowałem z nauki online, tylko dlatego, że brakło mi cierpliwości przy czekaniu na odpowiedź.

Jednak warto korzystać z sieciowej wersji SM zanim nie przekonasz się, że chcesz uczyć sie ta metodą i wybierzesz właściwy kurs pudełkowy.
Dzieki. Rzeczywiscie troche dlugo trwa wczytywanie kolejnych stron ale na razie wstrzymam sie z zakupem programu.
Wersja programowa jest duuużo szybsza, a co za tym idzie nie tak męcząca w obsłudze - zrezygnowałam z SuperMemo online z dokładnie tego samego powodu co bejotka. Niestety, progam ma jedną istotną wadę - jakoś nie odkryłam możliwości wyłączenia określonych dni z procesu nauki, jak jest to możliwe w wersji online, a akurat bardzo by mi się taka możliwość przydała.

Poza tym, wersja online zawiera różnorodne bazy, można więc uczyć się kilku języków, a pakiety koncentrują się zwykle na jednym przedmiocie/języku (zdaje się, że z wyjątkiem SuperMemo MegaMix).
Masz rację, \"pudełkowe\" kursy SuperMemo zawieraja bazy dotyczące tego samego języka. Wynika to z pojemnosci płyt CD, np. baza hiszpańska \"Espanol Para Ti\" zajmuje 3 płyty, podobnie francuska. Te same bazy na serwerze mają tylko znaczenie demonstracyjne, zawieraja duzo mniej materiału. Pozostałe bazy online uczą tylko niewielkich partii materiału, ich zadaniem jest przekonać uzytkowników do metody SuperMemo.

Bazy zawarte na płytkach MegaMix mają zupełnie inny cel. Są biblioteką najlepszych baz opracowanych przez użytkowników tego programu w czasach, gdy \"królowało\" SM DOS-owe, część (niewielka) ich powstała w SM 7.5 pod WINDOWSami 3.1 i 3.11.

Przed wydaniem pakietu wszystkie bazy zostały przeformatowane przez pracowników firmy, dzięki czemu prezentują się niebrzydko.

Jednak ich wartość edukacyjna ma bardziej charakter sentymentalno archiwalny niż edukacyjny.

BJK
Wiem, ze jest masa tematow na tym forum poswieconych supermemo ale czy moglbym kogos prosic o rozpisanie wszystkich baz supermemo do angielskiego. Gdzies przeczytalem, ze na cd sa 3 czy 4 wersje (m.in. Speed Up) ktorych z kolei nie widze w wersji on-line. Bylbym wdzieczny za opis dostepnych programow i odniesienia tego to zawartosci supermemo.net
z gory wielkie dzieki za odpowiedz
Nie spodziewasz się chyba, że firma umieści na srwerze online swoje najnowsze bazy komercyjne. Najnowsze pakiety SuperMemo to:

- Basic English, zwiera podstwowe słownictwo, gramatyke i czasowniki nieregularne;
- Advanced English SpeedUp! - ok 20.000 słów i zwrotów z tłumaczeniami;
- Power Words - ok. 4.000 najważniejszych słów, wymaganych na wszystkich certyfikatach, ale jest to baza angielsko-angielska.

Nakładem Wydawnictwa PONS LektorKlett ukazały się we wrześniu pakiety Angielski w 3 miesiące dla początkujących i średniozaawansowanych, do których dołączono płytki z programem SuperMemo i bazami opartymi na tych kursach (pisałem już o tym).
W najnowszym PC World Komputerze jest również Program SM i baza opracowana na podstawie kursu kasetowego goktora Henryka Krzyżanowskiego \"First Steps in English\".

Oryginalne pakiety SM możesz dostać \"na zawsze\" za 60 zł, podczas gdy półroczny kurs na portalu www.filo.pl kosztuje 99 zł.

Piszę to tylko dla porównania.
>Nie spodziewasz się chyba, że firma umieści na srwerze online swoje
>najnowsze bazy komercyjne. Najnowsze pakiety SuperMemo to:

Oczywiście, że nie tylko ktoś gdzieś napisał, że można przetestować on-line komercyjne wersje programu i przekonać się jakie słownictwo zawierają poszczególne kursy co okazuje się nieprawdą bo można przetestować tylko (?) możliwości programu.
Dziekuje za wyczerpującą odpowiedź.
Pozdrawiam.
Jeszcze jendo i już nie męczę:
Czy poszczegółne pakiety różnią się tylko bazą słów czy rónież samym programem tzn. czy mogę np. Basic English uaktualnić do Advanced English SpeedUp! czy muszę kupić każdy kolejny pakiet słów \"od nowa\". Jaki jest poziom bazy zamieszczonej w PC World Komputerze?
Oczywiście te pakiety róznia się głównie tylko bazami słówek.Na każdej z nich program jest w zasadzie ten sam i pozwala wczytywać bazy z wcześniejszych pakiet(a nawet późniejszych) pakietów. Mogą byc pewne różnice w poszczególnych wersjach samego programu, ale wynikają one z poprawek zauważonych niedociągnięć. Nie mają znaczenia w procesie nauki.
>Jeszcze jendo i już nie męczę:
>Czy poszczegółne pakiety różnią się tylko bazą słów czy rónież samym
>programem tzn. czy mogę np. Basic English uaktualnić do Advanced
>English SpeedUp! czy muszę kupić każdy kolejny pakiet słów \"od
>nowa\". Jaki jest poziom bazy zamieszczonej w PC World Komputerze?

Baza \"First Steps in English\" zawiera zwroty z kasetowego kursu Dr Krzyżanowskiego pod tym samym tytułem jest to ok 2500 starannie dobranych zwrotów. Kurs ten składa się z dwóch części, z których każda zwiera podręcznik i 6 80-minutowych kaset. Można go dostać w księgarnich językowych. Kosztuje po ok 120 zł za część.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe