SM - problem z Mercy

Temat przeniesiony do archwium.
Od dłuższego czasu przymierzam się do powrotu do nauki z SM Speed up! Na przeszkodzie stoi mi głównie jedno - nie działa coœ u mnie funkcja Mercy. Za każdym razem, gdy próbowałam jej użyć (zmieniałam różne ustawienia) pojawiał mi się komunikat:

Fatal error! Cannot compute mercy ordinal
Floating point division by zero
Choose Abort to halt SuperMemo

Da się jeszcze coœ z tym zrobić? Dodam, że używałam Recovery.
1 Zrób Recovery
2 Wybierz Mercy
3 Zaznacz "Consider future repetition"
4 Wpisz liczbę w okienko "Number of items per day" lub "Rescheduling period"
5 Kliknij OK
Zrobiłam tak, jak pisałeœ - ruszyło bez problemów, po drodze (już w Mercy) był błšd: "floating point division by zero", ale wydawało się, że wszystko jest w najlepszym porzšdku. Niestety, stanęło - cały czas w tym samym miejscu (jest w okienku niby napis "SCHEDULING ITEMS ON sie 14, 2005") i klepsydra, ale w tym miejscu stoi już od jakiejœ godziny (cały czas: Passed: 15393, To do: 1591, żadnych zmian). Co powinnam zrobić?:)

Dzięki za wszystkie rady :)
Ja Ci już nie mogę pomóc, mnie się coś takiego nie przytrafiło. Napisz do firmy.
Dobry pomysł, napiszę - może coœ doradzš. Wolałabym jednak nie resetować całej bazy - miałam przerobionš sporš częœć.

Pozdrawiam i bardzo dziękuję :)
No, i stała się rzecz dziwna - chyba jednak będę musiała zresetować bazę :(

Przy którejœ próbie Mercy powtórki po prostu... wyparowały :/. Przeglšdałam Workload i nie widzę, żeby gdzieœ było ich więcej niż wczeœniej, czyli - znikły. Przeglšdam listę Memorized: co stanie się z jednostkami, które w Next Lap majš daty, które już minęły? Będš wracały w nauce czy SM w ogóle je pominie? Czy jest możliwoœć, żeby do nich wrócić (powtórzyć je), ale bez wpływu na interwał (chyba, że nie będę słówka pamiętała)?
Czyżbyś nie robiła zabezpieczeń stanu nauki? Przy bazach 2-3tysięcznych można sobie na to pozwolić, ale przy wiekszych to grzech śmiertelny.
Robiłam, robiłam, muszę tylko poszukać :). Przerwałam naukę ponad rok temu; mam nadzieję, że jeszcze gdzieœ mam tę płytkę.

Zaczynam natomiast mieć coraz większe obawy, czy w ogóle uda mi się to "zmercy'ować" :/.
Z wielkš dumš melduję, że udało mi się znaleŸć Save'a;).
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Olimpiada języka angielskiego

 »

Studia językowe