Program lub strona online do nauki gramatyki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

Jakiś rok temu zacząłem uczyć języka angielskiego sam po tym jak zdałem uczelniany test na B-2 z wynikiem....52 %. Tak wiem wstyd. Niestety człowiekiem , który chlonnie języki jak gąbka wode nie jestem. Idzie mi to dość opornie . Skupiam się tylko j.angielskim - bo on jest w właściwe potrzebny, na teraz i w przyszłości.

Podczas 13 miesiecznej nauki uczyłem się głównie z programu SUPERMEMO (Basic, Intermediate, Advanced) oraz oglądałem filmy i serialne z angielskimi napisami (sporo obejrzałem), czasami bez napisów. Również dosyć często słuchałem radia BBC . Od ponad 3 miesięcy jestem posiadaczem Kindle, wgrałem sobie ENG-PL słownik BUMATO i czytam po angielsku Harrego Pottera oraz 6 artykułów dziennie z 6 Minute in English od BBC UK. Również od przyszłego tyg. zamierzam 2 x w tyg. spotykać się z nowym kolega z Ghany z gurpy który dołaczył nie dawno do mojego roku w ramach ERASMUSa i zamierzamy gadac po angielsku. On bardzo płynnie i biegle mówi po angielsku.

Tak swoją drogą , czy to wystarcząjace metody,cwiczenia do poprawienia swoich umiejętności językowych .

Po 13 msc mogę stwierdzić , że zasób słownictwa mi się zdecydowanie poprawił . Jendak jestem na 5 roku. Chcę się dostać do firmy zagranicznej . Przchodzi się tam test z języka angielskiego(gramatyka itp). I tutaj do Was pytanie : Czy zna ktoś fajny program lub strona online do nauki gramatyki ? Tak , że masz z jakiegoś działu teorie, a potem sporo ćwiczen praktycznych ?

No chyba że ktoś ma jakiś sposób na rozwiązywanie testów korporacyjny z j.angielskiego w assesment centre ;)


Pozdrawiam i serdecznie dziękuje za wszelkie odpowiedźi czy chociażby konstruktywną krytyke :)
Szczerze mówiąc to nie ma sensownych kursów gramatyki w formie on-line/program.

Z programów masz na pewno:
- Profesor Henry, ale jak czytałem opinie to są przeciętne. Tzn osoby korzystające nie są zadowolone ze sposobu tłumaczenia i ćwiczeń.
- SuperMemo ostatnio wydali "Gramatyka angielska. No problem!+", ale z tego co ich pracownicy pisali na forum (supermemo.net) to są to po prostu wyciągnięte ćwiczenia i teoria z kursów "No problem!". Osobiście przerobiłem 1 pozom "Angielski. No problem!" i uważam, że gramatyka była wytłumaczona dosyć ogólnie

Strona z ćwiczeniami:
- na pewno na ang.pl masz jakieś ćwiczenia,
- eTutor.pl też ma gramatykę

Jakiś czas temu stworzyłem do programu Anki bazę gramatyczną czasów (bez czasu przyszłego jak na razie) - same ćwiczenia, ale mam pewne wątpliwości po miesiącu nauki czy to przynosi efekty takie jakich oczekiwałem. Jak jesteś zainteresowany to napisz do mnie prywatną wiadomość z adresem e-mail, to podeślę to co mam, sam sprawdzisz.

Też jestem na 5 roku, też zdałem egzamin B2 na podobnym poziomie jak Ty (no dobra, trochę wyżej ale to dlatego, że nadrobiłem częścią ustną) i największym problemem jest gramatyka. Jak na razie to korzystam głównie z podręczników (Wieka gramatyka języka angielskiego - jako baza do ogólnej nauki, Grammar and Vocabulary for Cambridge First - jako baza pod egzaminy).
edytowany przez duszek000: 16 lis 2013
ja polecam :http://www.tolearnenglish.com/cgi2/myexam/index.php - ogromna ilość testów stale uzupełniana na bieżąco ,jak się zarejestrujesz to masz swoją własną stronę z wynikami -są tam też przyzwoite lekcje z gramatyki ,ponadto same testy - i też jest ich dużo masz :http://perso.wanadoo.es/autoenglish/freeexercises.htm
http://a4esl.org/