jaki nowy program ?

Temat przeniesiony do archwium.
jaki nowy program do nauki słówek ?
nie Henry, nie Supermemo

Może jakieś filmiki?
Bardzo dobrze robi oglądanie telewizji angielskiej i czytanie książek.
Z TV jest o tyle łatwiej, że, widząc o czym mowa, rozumiesz słowa, których nie znasz i zapamiętujesz je. W książce masz tylko tusz na papierze i jest, moim zdaniem, o wiele trudniej domyślić się co oznacza.
a Power English
czy znacie jeszcze bogaty w słownictwo program do nauki ang (C1,C2) nie Henry, nie Supermemo

może coś się znajdzie ?

Tomasz
Tomek, a czemu nie Anki lub Supermemo?

Ja osiągnąłem zadowalający poziom w angielskim dzięki Supermemo, to było wiele lat temu. Dalej uważam, że nie ma ucieczki od zapamiętania tysięcy nazw przedmiotów, czynności czy zwierząt. W przeciwnym razie rozumie się z tekstu tylko "Ona powiedziała, że (...)", "Uważaj na (...)" albo "Jeśli do jutra nie zamówimy (...) to grożą nam (...)". Często sens zdania zależy od zrozumienia właśnie jednego kluczowego zwrotu. A jak się mówi: "ujście Wisły do morza" ;-) ?

Supermemo ma jednak wady, na tyle irytujące na dłuższą metę, że teraz sam piszę program do nauki języków: http://buboflash.eu Zapraszam. Moje hasło (właśnie je wymyśliłem): zróbmy RAZEM najlepszą stronę do nauki na świecie.

Zarówno Supermemo jak i Anki nie rozwiązuje problemu wspólnej nauki i wspólnego tworzenia fiszek przez użytkowników. Co z tego, że można eksportować fiszki, jak nie można ich razem edytować. Np. Wikipedię można edytować grupowo, ale to ma kolejną wadę - wszyscy użytkownicy muszą się zgodzić na tę samą wersję artykułu. W fiszkach i systemach typu Supermemo - wykluczone :-) Ja zrobiłem wersjonowanie fiszek, żadna edycja nie niszczy poprzedniej wersji, można sobie wybrać, czyje edycje śledzę.

Mam jeszcze parę innych pomysłów, jak na przykład semantyczne uzgodnienie wszystkich języków, przecież relacja "psy są ssakami" po polsku i "dogs are mammals" po angielsku jest ta sama. W każdym razie - zapraszam na stronę (za darmo i na wolnej licencji, jak wikipedia), podyskutujmy.

Pozdrawiam,
Piotr

aha, i po angielsku mam tam około 120,000 fiszek
masz już gotowy ten program?

Tomek
Programow online masz full
ja polecam ten przez www i kanal YouTube
http://www.youtube.com/user/StudyEnglishOnline00
do Tomka: "masz już gotowy ten program?"

angielskiego już można się uczyć, jak napisałem, mamy 120,000 pytań (definicji) i odpowiedzi (słów pasujących do definicji) dla angielskiego. wszystkie definicje i odpowiedzi są zweryfikowane przez ludzi. inne języki (ok. 200) są w różnych stadiach, na pewno nadają się na podpowiedzi przy nauce angielskiego.
edytowany przez piotr_buboflash: 02 mar 2014
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa