Supermemo i niepamiętanie poprzednich ćwiczeń.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Jestem na w lekcji 4 supermemo no problem poziom podstawowy. Z tym ze no nie przykładałem się wcześniej aż tak bardzo do tych pierwszych lekcji, i pozapominałem dużo rzeczy. Co zrobić? od nowa zacząć czy skupić się na powtórkach bo widze że są i te rzeczy z pierwszych lekcji. Jak najlepiej ustawić ten współczynnik zapomnień? Wcześniej ustawiłem na 13 ale teraz jak jest ciężej bo biorę rzeczy które są nowe to ustawiłem na 7.

I jak nie mam książki papierowej ani pdf'a to czy dobrym rozwiązaniem jest drukować samych stron z gramatyki i po prostu tam spoglądać na to tam z rana czy wieczorkiem? Bo z gramatyką u mnie kiepsko.
edytowany przez DirectPL: 05 mar 2015
Ja bym zaczął od nowa. Współczynnik zapomnień bym zostawił na takim poziomie na jakim jest ustawiony domyślnie. Do gramatyki powinno się wracać. Od tego są właśnie papierowe podręczniki, które są razem z kursem lub w formie pdf., jeśli kupiłeś wersję elektroniczną.
Cytat: DirectPL
...I jak nie mam książki papierowej ani pdf'a to czy dobrym rozwiązaniem jest drukować samych stron z gramatyki i po prostu tam spoglądać na to tam z rana czy wieczorkiem? Bo z gramatyką u mnie kiepsko.

Nie!!! Dobrym sposobem jest kupić drukowany podręcznik i uczyć się z niego. Można też uczyć się gramatyki z innego podręcznika np. "Wielka Gramatyka Angielska" Wydawnictwa Edgard lub "Wielka Gramatyka z Ćwiczeniami" Wydawnictwa PONS/LektorKlett.

Poza tym korzystając z programu Supermemo należy uczyć się, nie tylko klikać.